Автор Тема: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)  (Прочетена 16019 пъти)

ceko26

  • Гост
Предлагам да се съберем хора с различни умения и знания и да сглобим действащ реактор и да екпериментираме разни неща.
 Разбирам от двигатели , АГУ  и не съм вързан в ръцете.От София съм мога да участвам с инструменти, електрожен и др.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 03:28:57 am от master admin »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо?
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2008, 06:45:06 pm »
Имам двигател ВАЗ 21011, малко П-образни профили за него. Само тампони нямам, иначе е готов за употреба. Има радиатор и стартер, няма гърне (всичко след изходящия колектор- тръба и резонаторно гърне няма).

София.

ceko26

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2008, 09:01:43 am »
Гърне и танпони не са проблем.
Добре да видим има ли още някой желаещ?

lazy

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2008, 01:59:29 am »
Аз също мога да съдействам с инструмент и апаратура. Според мен е по-добре да се почне с малък мотор, при който по-лесно се симулират различните режими на натоварване.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2008, 10:47:26 am »
Из цяла София търсих ДВГ до 300 кубика 4-тактов, но не намерих. Пратиха ме в Дупница, но натам нямам път.

lazy

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2008, 01:43:07 pm »
 Вероятно трябва да потърсим при картинг-пистите. Там ползват такива, но нямам лични контакти.Ще видя от понеделник нататък какво може да се направи.
 Вярно е, че всеки иска веднага да сложи нещо на колата и да я подкара безплатно, но мисля, че трябва да се види как стои въпроса първо със студения старт, подгряване, бързото достигане на работна температура, начина на оптимизация на горивната смес. По възможност от паленето до нормалната работа нещата да станат автоматично - с една дума има изключително много работа след като се направи реактора и тръгне мотора.
 Моля, ентусиазма да остане устойчив на прдължителния и упорит труд, който ще предстои ако направим такава кооперация. Възможно е финансово да не ни натовари значително, но ще отнеме доста "свободно" време. Нека си дадем сметка и за това и как ще се отрази на останалите ни ангажименти.
 Вероятно ще е добре да се обсъди на една среща.
 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2008, 02:15:34 pm »
За мен всяко място в София не е проблем за среща. Кажете как ви е удобно и веднага ще организираме нещо. Дори днес- неделя- е удачен ден, защото от утре започват ангажименти..?

Иначе Бояна, Драгалевци, Иван Вазов, Симеоново, Лозенец, НДК, центъра, Студентски град (в това число около Цариградско- Плиска, Парк хотел Москва, Младост). Все места, където минавам постоянно.

lazy

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2008, 02:34:47 pm »
Някой постигнал ли е някакъв успех с реактора на Пантон,защото аз монтирах един реактор  на двигател около 200кубика,четиритактов и?-не успях.Двигателя работи докато има бензин.На нафта не пали въобще.
nivkin обаче е от Ловеч, доколкото разбирам и незнам дали ще го намерим за да купим от него мотора.

ceko26

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2008, 08:39:48 am »
Имам  четири тактов от водна помпа мисля, че около 200 куб.см. На мен ми се иска направо на голям двг.

tomash

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2008, 03:05:26 pm »
Цитат
Из цяла София търсих ДВГ до 300 кубика 4-тактов, но не намерих. Пратиха ме в Дупница, но натам нямам път.
   
   Разгледай този сайт. Двигателите са китайски, но доколкото разбирам няма проблеми с тях.
   http://argo-market.com/Browse.aspx?category_id=6     

ceko26

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2008, 04:54:13 pm »
Има да дърпаме въженца, а ще си е голям зор докато се нагласи.Двигателчето е налице.
Колко сме засега участниците в експеримента?
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 04:56:48 pm от ceko26 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2008, 09:42:38 pm »
От София общо трима?

lazy

  • Гост
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2008, 10:07:39 am »
четирима

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #13 -: Септември 06, 2008, 10:19:43 pm »
Здравейте колеги,случайно в Габрово закарах колата на сервиз,малко ламарини да се заварят тук там ;) и какво да видя,направили Geet на Тойота но не могли да го подкарат. Обменихме малко опит,и се разбрахме да го нагласим заедно. В понеделник ще отида да помагам,надявам се да нямаме проблеми

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Има ли желаещи да направим едно такова нещо? (GEET)
« Отговор #14 -: Септември 06, 2008, 10:58:13 pm »
Пишете ме и мене в групата.
Мисля само по този начин ще се постигне нещо, иначе всеки се свил вкъщи в някой ъгъл и чопка нещо и общо взето дори и при добри резултати като се удари чертата пак е = 0 .