Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Анодно отопление

<< < (2/65) > >>

emm:
Средният електрод е шпилка 6мм неръждавейка, тръбата е гофретна за газови инсталации вътрешно сечение 14мм. дължината на шпилката определя мощноста на нагревателя, НО НЕ ТРЯБВА ДА НАБЛИЖАВА КРАЯ НА ТРЪБАТА ПОНЕ 2см.
Шпилката е фаза ,а тръбата "0" и корпуса на радиатора тоже!
Тръбата трябва да е надупчена така че да може водата свободно да преминава през нагревателя.
Абеееее нещо много вяло се изказвате... :D :D :D

emm:
Колеги експериментатори!  Това не е библиотека тука се мисли и се пише... ;)

vitan:
Постът ми беше съвсем друг. Скрития диалог имаше такава насоченост, но с тия думи преразказано много хора няма да разберат за какво иде реч (като възможна заплаха).

BONETI:
  Правих опит,като завирах едно и също количество вода с обикновен нагревател и две пластини неръждавейка,но разлика в консумацията нямаше.
   С два електромера сам на бюрото, така че не мисля, че има грешка.Emm обясни защо при мен се получава така.

mzk:

--- Цитат на: BONETI в Февруари 02, 2010, 09:23:33 pm ---  Правих опит,като завирах едно и също количество вода с обикновен нагревател и две пластини неръждавейка,но разлика в консумацията нямаше.
   С два електромера сам на бюрото, така че не мисля, че има грешка.Emm обясни защо при мен се получава така.

--- Край на цитат ---

Въпросът се отнася до лесно поддържане на температурата в радиаторите. Не виждам в случая да става въпрос за свръхефективност. Целта е да се спести енергия, докато не се използва изцяло инсталацията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия