Автор Тема: Анодно отопление  (Прочетена 321505 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Анодно отопление
« Отговор #270 -: Декември 02, 2012, 09:55:29 pm »
Това има ли общо с анодното отопление? Както го дават 500 вата за 100 квадратни метра отопляема площ, не е никак лошо.

http://www.galan-bg.com/index.html
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 10:00:29 pm от gotiniq7 »

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #271 -: Декември 02, 2012, 10:01:09 pm »
Извинявай,колега-gotiniq7,
Вероятно съм пропуснал,кой го дава така?

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Анодно отопление
« Отговор #272 -: Декември 02, 2012, 10:17:14 pm »
https://sites.google.com/site/otoplenie42/elektrodnite-kotli-cisto-i-evtino-otoplenie

Ето тук го видях.

"Ориентировъчен разход на електроенергия (кВт/ч) 0.5"

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анодно отопление
« Отговор #273 -: Декември 02, 2012, 11:28:19 pm »
Да абсолютно същото е независимо как го наричат. С две лъжички коркова тапа или дървена летвичка дебела 1-1.5 см. и малко изолирбанд може да си направиш аноден нагревател за чай. Също така има по магазините едни евтини китайски кани за загряване на вода и те работят на същия принцип. Метода има действително висок КПД но не и чак чудеса. Ако е настроен на температура 50-55 градуса действително се усеща намалената консумация. Вярно, че причината е реално в силно намалените загуби от инфрачервено излъчване, но в случая по-важно е, че това е един непретенциозен за изработване уред който лесно преустановява излишното разхищение на енергия, а това са си икономии. Да не забравя да отбележа рискът от злополуки при недобро зануляване. Горещо съветвам всички да го ползват само през дефектно токова защита. Говоря за уреди, които сами бихме могли да си направим.         
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 10:52:24 am от Maistora52 »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #274 -: Декември 03, 2012, 09:00:22 am »
За анодното отопление трябва да се знае, че е най-добре да работи на ниски температури. В момента моето парно на къщата ми работи на 35-40гр. От началото на застудяването до сега се топля на него и съм доволен. Печка още не съм палил.  Ако пускате Анодният нагревател да работи на по висока температура, започва отделяне на газове както пишат колегите. Успех

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #275 -: Декември 16, 2012, 10:16:31 am »
Здравейте. Имам проблем с парогенератора. Направих го от стоманена тръба ф 42 -1м и елекрод от стоманена шпилка ф 12- 42 см, който е позициониран от долу, като водата го покрива 2/3 см. Студен черпи 6 амп., след като
загрее и стигне 8 бара консумира 18 амп. Сложил съм пресостат, който изключва на 8 и включва на 6 бара.
Монтирах го в тръба ф 89 за топлообменник, но повече от 40 гр. и 1.5 бара не вдига.Смених топлообменника с ф 60
който събира около 1.5 л вода, но вдигна само 2 гр. повече от другия. Отоплявам къща 140 кв. с котел на дърва и въглища , като на етажа имам 2 спални и хол с ал. радиатори 3 бр. с по 20 ребра, всекидневна заедно с кухня с 3 чугунени радиатора с 40 ребра, и 1 лира в банята. Имам 2 тавански стаи с по 1 панелен радиатор с дължина 1.6 м. Котела ми се намира в мазата, като тръба ф 60 отива до тавана, където имам разпределителен съд, и от там се захранват всички стаи. Системата ми е отворена, имам разширителен съд на тавана.
Някой ако може да помогне, ще съм много благодарен!

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #276 -: Декември 16, 2012, 11:48:14 am »
До колкото се разбира от казаното по-горе парогенератора е монтиран в ОХЛАДИТЕЛ.
 Шансът да образува пара в тази ситуация е просто   Нула

 Сори!

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #277 -: Декември 16, 2012, 02:39:22 pm »
Благодаря за отговора, но ако може и някакъв съвет.

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #278 -: Декември 16, 2012, 06:43:32 pm »
Не съм чел темата в подробности - частта за парогенераторите - но мисля, че трябва да опростиш нещата.
 Един отделен топлообменник с аноден нагревател и терморегулатор свързан към системата. Някъде, където искаш да е най-топло. Обаче така като гледам ще ти трябват поне 14 КВ. отопляема мощност, ако не и повече. Вероятно ще излезе скъпичко.
 Ще трябва да се експериментира.
  Не забравяй да се консултираш с грамотен ел.техник за свързването. Нямаш право на грешки!
  ПП.Прощавай - не бях догледал нещо. Значи - вкарваш нагревателя - в тръба Ф100 или повече, за да си по-далеч от стените и с два нипела (горе и долу) я присъединяваш веднага след котела. За разнообразие можеш да я термоизолираш с вата примерно.
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 06:41:44 am от Maistora52 »

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #279 -: Декември 16, 2012, 08:01:15 pm »
Тръбата за топлообменника съм я присъединил към системата с нипели, холендри и сферични кранове, и съм я
изолирал. При запален котел и температура на водата в топлообменника 70 гр. включвам парогенератора, без
включена помпа, но не вдига налягане повече от 1.5 бара, и постепенно температурата пада до 40 гр. без да
има прекъсване на захранването. При затваряне на единия кран, водата в топлообменника завира, но налягането
се вдига само до 4 бара и щом отворя крана веднага пада.

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #280 -: Декември 16, 2012, 10:18:56 pm »
Приятел , ти май не ме разбра.....
 Нямаш никакъв шанс да  г е н е р и р а ш   п а р а  при положение, че непрекъснато охлаждаш т.нар.   парогенератор.
 Парата е вода с температура над 100гр. В момента, в който я охладиш тя просто си става вода в течно състояние.
За съжаление просто си подведен от една информация, публикувана тук, че с 4кв ток може да се отопляват 200 кв.м.
 Би трябвало да знаеш, че източникът ти на информация (няма да му споменавам името)  е търговско дружество. Като такова, неговата цел е да печели пари. Прийомите може да са различни .
 В твоя случай нещата стоят така:   
1: закачаме червей на кукичка , хвърляме го във водата уж да нахраним рибата.
2: рибата захапва
3: вадим я от водата с цел да и помогнем като извадим острата кука
4: в крайна сметка рибата ни нахранва нас!

 Мина времето, когато в този форум хората си помагаха.
Преди 5 год, примерно темите се разискваха по съвсем друг начин. Тогава хората се стараеха да си помагат и ако имаше спор то той беше по-скоро градивен и ползотворен.
Прочети по-старите теми и ще разбереш.
  Сега всичко се развива според сегашните реалности - мърша колкото искаш ама пак не стига!
Ето ти пример- прочел си нещо и доверявайки се (няма лошо) си решил да поработиш, за да се опиташ да си облекчиш живота. Срещнал си обаче трудност и молейки за помощ си попаднал на "услужлив' човек. Така както те съветва, си похарчил достатъчно време и средства, че вече да не искаш да се откажеш, но понеже работите не се получават, идва момента да се обърнеш за по-сериозна помощ. А тя ще дойде от същия този човек и търговското му дружество.
 Спомни си мъглявата информация за "подходящия топлообменник".
Не ти мисля злото - откажи се от идеята за анодно отопление посредством парогенератор с последващо загряване на вода (дано не се изразявам прекалено сложно!) - "Те таково жовотно нема!"                 
 Колкото и отчайващо да звучи!
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 06:47:08 am от Maistora52 »

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #281 -: Декември 17, 2012, 09:14:12 pm »
N9301S, благодаря ти за отговора. По добре така, отколкото мъглява информация. Пожелавам ти успех с експериментите, и бъди така прям и в бъдеще!
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 11:16:10 pm от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #282 -: Декември 17, 2012, 10:00:06 pm »
Не се съмнявай!!!!!!!

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Анодно отопление
« Отговор #283 -: Януари 04, 2013, 12:12:11 pm »
Цитат
Витолукс ООД произвежда и предлага  йонни водогрейни котли с най-новата технология за директно загряване на водата- с вграден вътре в котела НИХРОМЕН/сплав от никел и хром/ бар, чрез който с подадената ел.енергия се разгражда водата на йони и катиони и тяхното бързоскоростно движение във всички посоки загрява водата за много кратко време и с много малко подадена електрическа енергия. Йонните котли използват с до 75 процента по-малко ток от електрическите котли и с до 40 процента по-малко ток от ЕЛЕКТРОДНИТЕ котли/руски и всички темподобни/.
http://vitolux.alle.bg/

До каква степен е истина? :)

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Анодно отопление
« Отговор #284 -: Януари 04, 2013, 03:07:53 pm »
Цитат
*Пример 1: Инсталиран 9 киловата монофазен йонен котел в тристаен апартамент 72кв.м./северо-източно изложение/ с 3см. външна изолация. Котела загрява 4 стоманени радиатора и 1 лира в банята при външна температура на въздуха от минус 7 до 0 градуса. Средния разход на електроенергия за денонощието е 2,8 киловата/час- това се равнява на разхода, който ще направи една духалка, ако работи постоянно, т.е. с разхода на ток  от една духалка може да се отоплява целия апартамент от 72кв.м.

При среден разход 2.8kWh за час то:
за денонощие излиза 67.2kWh,
за месец - 67.2kWh*30 дни = 2016 kWh * 0.2 лв. = 403 лв. на месец*30 дни = 2016 kWh * 0.2 лв. = 403 лв.
Ако беше 2.8kWh за денонощие щеше да е друга работа - 16.80лв/месец ;)

Сравнението с 'духалка' е некоректно, защото тя има терморегулатор и не работи постоянно.

Но все пак трябва да се проучи тази технология с бързо летящи 'йони и катиони'.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 03:14:34 pm от oneman »