Автор Тема: Testatika - принцип на работа и основни схеми  (Прочетена 377144 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #90 -: Август 17, 2013, 09:32:00 pm »
Много ми е интересно, защо Спирит1 като всичко му е ясно и знае схемата, не е направил това устройство. Толкова добър човек като него не бях срещал още. Тук става въпрос, както той казва, за устройство за милиони, а той очаква някой от нас да го направи като ни пуска "сламки" и така да се натриел носа на ЧЕЗ. Меко казано е странно.
Смешното е как някои колеги извадиха сидита и даже грамофони плочи с които да борят ЧЕЗ.
Дотук материалите доколкото разбрах са грамофони плочи, СиДИ, лист от ножовка.
Аз ви препоръчвам да добавите и по-високо технологични: тел(неръждавейка!), малко пирони и др.
Препоръчвам ви освен това, плочите да са на AC/DC, защото статичното електричество там е най-голямо. А и има и променливо такова (личи от името на групата), което съвсем ще срине ЧЕЗ.
Наздраве!
http://www.youtube.com/watch?v=v2AC41dglnM
http://www.youtube.com/watch?v=xnfUGuMpTVM
« Последна редакция: Август 17, 2013, 09:37:53 pm от Velektra »

erolchy

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #91 -: Август 17, 2013, 09:32:14 pm »
Добре, благодаря ще пробвам по този начин, и ще по прочета малко, че наистина не съм съвсем наясно... :)
« Последна редакция: Август 18, 2013, 08:41:32 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #92 -: Август 17, 2013, 09:52:32 pm »
Здравейте,
  Принципът на електростатичните генератори е разгледан в електротехника на Калашников, няколко пъти съм я качвал.
  Генераторът на Уимшърст е със самовъзбуждане ползва се потенциалната разлика между алуминий и мед, в стари модели калай и мед.
Густав Ми в I том има схеми на електростатични машини (инфо от нашия сайт) без генератор на Ван де Граф.
Променливият заряд създава скаларно поле, което е надлъжно, за разлика от максуеловото, което е напречно. За мен това не са разгадали Стефан Маринов и Генадий Николаев.
Създаденото скаларно поле се предава еднопроводно или безпроводно към дисковете, които са с множество квадратни дупки.       Квадратните дупки създават отрицателно (разрушаващо) торсионно поле. При това разрушаване възниква енергия за въртене на дисковете. Системата има сложна ПОВ и произвежда безплатен ток.  Получава се обща относителност между електромагнитно и торсионно поле.
« Последна редакция: Август 18, 2013, 12:17:43 pm от mi68 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #93 -: Август 17, 2013, 10:58:42 pm »
Призовавам майстора да заключи темата докато не се покаже работещ прототип на устройството, чак тогава ще се види кой крив кой прав, както е положението с темата за генератора на Капанадзе, който все още никой не го е повторил успешно въпреки слуховете, благодаря!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #94 -: Август 18, 2013, 08:44:50 am »
Според мен дискусията върви добре и темата не бива да се заключва. Съвсем друг е въпроса кой какво прави на практика. Темата съдържа теоретични аспекти, които не са много ясни и трябва да се обсъждат.
Поздрави!

erolchy

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #95 -: Август 18, 2013, 10:50:51 am »
Искам да попитам за този цитат ''Ползвайте само стъкло и не слагайте никакви ленти - само го влошавате. Лентите са сложени по-късно и то в един вариант като целта е била да го превърнат в еластичен мотор + генератор, но се влошава обемния заряд и спада мощността. Само стъкло. '' направен от ''spirit1'' в какъв смисъл да ползваме само стъкло...? Стъкло за дисковете и лентите, става въпрос за  лентите на ротора ли, или друго се има предвид ?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #96 -: Август 18, 2013, 11:35:30 am »
   giunal, виж схемата, която прилагам. Моят "Ту-ту" генератор всъщност е източник на постоянно напрежение, който се включва ту наляво, ту надясно според резонансната честота на LC кръга. Характерно за него е, че се превключва автоматично и промяната на честотата въобще не му пречи. Недостатък му е, че има постоянен пад на отпушените транзистори, който е около 3V. При 10A това са 30W загуби. Ако напрежението на "Ту-ту"-то е 50V, а върху кондензаторите имаме 1000V, значи качественият фактор Q = 20. Затова мисля да увелича Q и да видим дали ще има СЕ. Промяната на товара променя честотата, но "Ту-ту"-то е пак в синхрон с променящата се честота и поддържа резонанса. Този генератор работи доста добре, но при сравнително ниски честоти до 10kHz. А капацитивният начин за сваляне на енергията просто ни спестява една вторична намотка на понижаващ трансформатор.
« Последна редакция: Август 18, 2013, 11:38:44 am от Иван Димов »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #97 -: Август 18, 2013, 11:36:15 am »
Предполагам се имат предвид металните ленти (сектори) по диска. Въпреки това аз лично не бих ползвал стъкло, поне в началото. Не знаеш какво може да отплесне/избие при първоначалните тестове и да се разхвърчат стъкларии... Аз бих заложил на конструкция с два пластмасови/плексигласови диска, единия от които е стационарен или се върти в противоположна посока на първия. При положение, че не се ползват метални сектори/ленти, единия от дисковете първоначално трябва да бъде зареден от отделен източник на статично електричество (примерно PVC тръба, натъркана в плат) и след развъртане вече започва да генерира. Това е принципът на Bonetti машината, може да се започне от нея като гарантиран източник на високо електростатично напрежение и вече оттам нататък да се мисли за прилагане на схема, като някоя от вече предложените, за преобразуването й в Тестатика.

http://www.youtube.com/watch?v=zT4eupcxU-U
« Последна редакция: Август 18, 2013, 03:39:25 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #98 -: Август 18, 2013, 12:17:21 pm »
Здравейте,
 Първите електростатични генератори са примитивни. Състояли се от стъклен диск, който търка в кожа няма значение вида. Густав Ми представя конструкция на такава машина (от форума). Машина "Уимшърст" е усъвършенстван вариант и не виждам смисъл да се извърви път, който е извървян.
  За да работи електростатичният генератор трябва механична сила да раздели противоположно заредени тела. Противоположно заредени тела се привличат. Тук имаме ЗЗЕ.
Тестатика сама се върти, от нищото, от торсионнитe полета. Електромагнитното поле е линейно, а торсионните са нелинейни т.е. всичко е възможно.
« Последна редакция: Август 18, 2013, 03:40:25 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #99 -: Август 18, 2013, 12:33:25 pm »
Аз лично не съм привърженик на идеята Тестатика, но това е друг въпрос.
Мисълта ми е, че във фирмата в която работя в момента, освен метални изделия предлагат и плоскости от поликарбонат. Забелязал съм, че склада за поликарбоната е изпълнен със статично електричество. Имам чувството, че се наелектризира дори само от движението на въздуха. Като влезеш вътре и косата ти настръхва на всички страни. В този ред на мисли, струва ми се, че поликарбоната е изключително подходящ материал за целите на тази тема. Успех на ентусиастите.
П.П.
Поликарбонат се използва и за направа на бутилките за газирани безалкохолни напитки.       
« Последна редакция: Август 18, 2013, 03:42:48 pm от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #100 -: Август 18, 2013, 01:55:11 pm »
Само за сведение на тези, които се опитват да разберат или ще правят реплика на Тестатика - това не е електростатичен генератор на Уимшърст или какъвто и да е друг от този вид. Това е преобразувател на етерния /оргонен/ вятър в електростатични заряди, затова първите варианти са се ориентирали с плоскостта на диска в посока изток-запад. Той/те се върти/ят с максимум 50-60 оборота в минута, което е показателно - с търкане или безконтактно разделяне на заряди няма как да произведете с тези обороти някакъв значим ток. Та започнете поред, с данните от оригиналния източник - т.нар. Линден експеримент, това което е казал лично Бауман, махаловидната първа конструкция, машината с един диск, после с два и т.н. Стефан Маринов не е бил наясно, само се е досещал. Желая успех на мислещите и повече ум на празнодумците. 
Поздрави
« Последна редакция: Август 18, 2013, 03:46:50 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #101 -: Август 18, 2013, 02:40:45 pm »
Здравейте,
 Възниква важен въпрос, Тестатика преобразовател ли е или генератор? Отговорът е и двете. Аргументи:
Вакумът има малки флуктуации и е необходимо самовъзбуждане, т.е. положителна обратна връзка (ПОВ), елемент на генератор.
Тъй като имаме закон за запазване (съхранение) на енергията (ЗЗЕ) за допълнителна енергия трябва преобразуване на торсионна енергия в електромагнитна т.е. е преобразовател.
П.П. Искрища могат да работят като високоволтови диоди. Трябва се върна на диоден трептящ кръг с капацитивно сваляне на енергията. Вътре в бобините се слага подковообразeн магнит, източници на статично торсионно поле, много работа.
« Последна редакция: Август 18, 2013, 06:41:21 pm от mi68 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #102 -: Август 18, 2013, 11:30:06 pm »
Ето, показвам нагледно откъде идва заряда в подобни системи



spirit1

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #103 -: Август 19, 2013, 10:34:44 am »
Здравейте отново  -  ако искате да стигнете докрай МОЛЯ НЕ ЗАМЪРСЯВАЙТЕ ТЕМАТА С ДИСКОВЕ ЗА  CD  ИЛИ ПЛОЧИ...
Това са празни приказки - опитаЙте малко самоконтрол преди да пуснете коментар и на този етап въпроси от типа:  Какви кондензатори да ползвам за да сваля 1квт? Колко см да е диаметъра на диска и дебелината на стъклото? На какви обороти да се спра? А може ли направо да преобразувам без разрядници - само кондензатори с голям волтаж и капацитет?

ЕТО ТОВА Е ПОСОКАТА.

И така обявявам задание - АВТОНОМЕН ОТОПЛИТЕЛ  1-2кВт, тип Тестатика генератор.

Необходими материали - диск стъкло( ПВЦ за страхливите), дебелина мин. 4-5мм, диаметър мин. 50см
Мотор - високо моментен DC, Динамо Сливен, около 1000об/мин, 100Вт стигат
Колекторни пластини - листове от ръчна ножовка - небоядисани, максимално запълване на площта на кръга, много бройки
Разрядник (ако правите тази схема) - прост с една подвижна видия за регулиране на разстоянието, за 3000Волта е 1мм
Кондензатори - ако смятате да ползвате за микровълнова то намалете разстоянието в разрядника.
Тук ще ви оставя да определите сами капацитета на кондензаторите за сваляне на 1-2кВт. Формулата я знаете - мощността е равна на половината от произведението на капацитета и напрежението.
Ако ползвате понижаващ траф - тук трябва класически със меко желязо, ламелен. Площта се съобразява с мощността.

Определяйте сами - и вие трябва нещо да свършите - нали! Септември ще мине и после какво ще ви топли?

С регулаторите на обороти за мотора сте запознати. Заземявайте, ръкавици и т.н.
Качвам оригинала на схемата на швейцарския преобразувател с единствена цел да видите възможността да се сваля капацитивно енергията - без разрядници и бобини - само големи кондензатори. Изборът си е ваш - моделът си е у вас.

Качвам и нов изглед на схемата от преди - нашия колега се увлича по цветните моливи, но е факт схемата е 100%-ва.

За тази група от форума, която се впуска в безплодни теории - дори тези, които успешно правят действащи модели не са наясно с процесите, но поне са разбрали, че няма смисъл да се блъскат с това. Специално за вас давам просто класическо описание на принципа на работа на този тип апарати:

Основен процес при апарата Тестатика

Основният диск при въртенето си се наелектризира и се зарежда (+). Сравнен с протон или позитрон се вижда огромния мащаб на неговото поле. При въртенето си полето увлича и привлича отрицателните йони и свободните електрони от околното пространство. От учебника за 6-7клас знаем, че зарядите имат склонност да се натрупват по остриета и достигат огромни потенциали. Така по върховете на колекторните пластини се натрупват заряди и колкото по-голям е кондензаторът толкова повече заряди могат да се свалят за единица време  в секунда например. Този огромен въртящ се (+) е един вид ZERO POINT за електроните, защото ги привлича към себе си. Това е просто обяснение с класически термини и явления от света, който ни заобикаля. Съответно ако сравните снимки ще видите, че размерите на по-мощните са по-големи.

ЗАЩО ДА Е СТЪКЛО?....

Защото, когато аз съм правил сравнителни измервания на потенциала на дискове с диаметър 1м при 500-1000об/мин, при различни типове материали - ВЕРОЯТНО ПОВЕЧЕТО ОТ ВАС НЕ СА ЗНАЕЛИ ЗА ТОЗИ ТИП АПАРАТИ - минаха 20г. Не сте и чували за система от 10 диска с 1м диаметър и кондензатори с размери на апартамент. Но това няма никакво значение - разберете - просто ви насочвам. И схемата Coke 2 е добра.

Не се занимавайте с мен - гледайте да свалите ценното за вас, а ако някой не вижда нищо - пропускате шанса.

Август ми е посветен на други занимания и ще се оттегля малко.

На онези, на които не съм отговорил персонално на мейла - трябва ми повече време да се запозная с проектите ви, за да ги коментирам иначе е лицемерно да ви давам оценки, насоки....

Успех на всички с моделите!
п.с. Приятелю Кадуцей не ги обърквай с теории и без това е трудно да ги удържаме в посоката, където поне нещо ще разберат и направят. Поздрави.


« Последна редакция: Август 19, 2013, 12:21:30 pm от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #104 -: Август 19, 2013, 11:20:01 am »
.....Формулата я знаете - мощността е равна на половината от произведението на капацитета и напрежението......

Е, тук вече ме уби. Надмина руския откачен професор Канарев, който преоткри формулата за мощността в импулсни вериги.  Ха. ха..
« Последна редакция: Август 19, 2013, 12:10:39 pm от Maistora52 »