Автор Тема: Testatika - принцип на работа и основни схеми  (Прочетена 368243 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #75 -: Август 16, 2013, 09:44:36 pm »
Отдясно ако не сте спец пуснете огледален образ, но на мястото на мотора един реотан и се получава: АВТОНОМЕН ОТОПЛИТЕЛ

Въщност според съвета на колегата spirit1 отдясно също трябва да имаме разрядник с високоволтов кондензатор.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #76 -: Август 16, 2013, 11:35:10 pm »
Точно така, според този материал се създава скаларно поле. Според мен това поле се насочва към дисковете  да се развъртат.
П.п. повторно го поставям.

giunal

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #77 -: Август 17, 2013, 07:23:27 am »
Здравейте, мисля че, основното за което служи този диск при тази машина е да превключва двата резонансни кръга. И всякакви такива истории за скаларни вълни, торсионни полета и прочие са в сферата на фантасмагориката. Ключовата дума тук е резонанс във верига от бобина и кондензатор. Въпроса е точно какъв резонанс - параметричен или друг вид специфичен резонанс, за който все още нямаме необходимите знания. Поне аз ги нямам.
« Последна редакция: Август 17, 2013, 04:08:47 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #78 -: Август 17, 2013, 09:32:06 am »
   Като стана дума за резонанс, я кажете кой колко най-висок качествен фактор Q е постигал в LC кръг. Например някой постигал ли е Q > 100? Според мен е нужна компактно навита колкото се може по-голяма бобина (килограми) и съвсем малък кондензатор, но високоволтов.

giunal

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #79 -: Август 17, 2013, 09:50:22 am »
   Като стана дума за резонанс, я кажете кой колко най-висок качествен фактор Q е постигал в LC кръг. Например някой постигал ли е Q > 100? Според мен е нужна компактно навита колкото се може по-голяма бобина (килограми) и съвсем малък кондензатор, но високоволтов.

Аз, във опитите си, съм достигал до качествен фактор на паралелен LC кръг от порядъка на 200! Характеризира се с много добра селективност за дадена честота, но проблема е, че там свободна енергия няма. Поне не в количествата в които го постигат тестатичната машина и Генератора на Капанадзе. А като гледам особено начина по който изглеждат действащите постановки на Капанадзе, едва ли се е съобразявал с качественият фактор. Не знам, така си мисля.
« Последна редакция: Август 17, 2013, 04:11:29 pm от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #80 -: Август 17, 2013, 11:12:40 am »
Здравейте отново - имам една молба да не пращате схеми на личната ми поща, а да ги пускате тук подобно на коки2. Първо виждам, че си е струвало да ви провокирам - пратихте няколко схеми и дори добавяте свои елементи. Това е показателно за възможностите ви. Избрах една схема и я качвам със съгласието на автора, но е срамежлив и му скрих името.

Вижда се ясно, че е положен труд и мислене. Харесвам добавените елементи като регулаторът за контрол на мотора, а също и адмирации за резонансната схема от Стенли Майер преди моторчето и отдясно преди товара. Наистина ме впечатлихте и не само този приятел - друг от вас е сложил диска директно на мотора, но посочва мотора да е безчетков и с много яки магнити. Така съпротивителния момент намалява. И трети от вас (няма да цитирам имена и никове) казва това - не може ли да се ползва една бактерицидна лампа (8Вт, живачна) за наелектризиране на диска и съвсем да се махне съпротивлението от триене.

Какво може да се добави към това освен едно БРАВО.

Един от принципите на този генератор е:  ЛИПСВА ПРЯКА ОБРАТНА ВРЪЗКА МЕЖДУ ТОВАРА (СПИРАЧНИЯ МОМЕНТ) И МОМЕНТА НА МОТОРА. За мотора е все едно дали сте свързали 100Вт или 1-5кВт.

Свалянето на енергията е кондензаторно. И на онзи дето казва, че е малка мощността ще кажа - МОЛЯ НЕ СЕ СТИСКАЙТЕ ЗА 20стотинки бройката на лист ножовка - купете 10-20 и увеличете площта на колектора. Така увеличавате заряда, който се улавя и да, сега може да се ползва по-голям кондензатор.

Ако беше добавил една батерия зад мотора бих казал, че ИМАТЕ ТУК 100% работеща схема. Нека спомена и онзи дето предлага преди мотора вляво да има лампа и, когато с батерия се развърти диска лампата ще светне при напълване на веригата. Остава само да се превключи към мотора. Изглежда много е гледал видеата на Капанадзе за овърюнити мотора 1,2,3. Там се вижда точно това условие - изчаква да засветят лампите и превключва.

Ползвайте само стъкло и не слагайте никакви ленти - само го влошавате. Лентите са сложени по-късно и то в един вариант като целта е била да го превърнат в еластичен мотор + генератор, но се влошава обемния заряд и спада мощността. Само стъкло.

Ще остана верен на себе си и ще добавя - и тези схеми могат да се усъвършенстват, но моля опитайте тази с лампа и добро моторче. Не се хвърляйте на многодискови или големи диаметри, че може да ви убият. Има ефекти от втори порядък с обемния заряд - ползвайте ръкавици.

Мисля, че тази кръгла маса ражда една схема КАМЕЛОТ ЕНЕРДЖИ, ШАМАР ЗА ЧЕЗ..............който иска да я именува сам.

Желая ви добро настроение:

http://www.youtube.com/watch?v=C8Mwkhu3iq4

Трябва да тръгвам, че се обади Смърфиета - да съм ходел да проверя дали е синьо дупето й..................................спокойно пълнолетна е....................................и тя търси свободна енергия!
« Последна редакция: Август 17, 2013, 04:05:59 pm от Maistora52 »

erolchy

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #81 -: Август 17, 2013, 04:22:56 pm »
Здравейте, аз не разбрах дали на диска ламаринките трябва да се съединяват или да са отделени, защото в интернет видях и двата типа, както и има с различна форма на ламаринките. Каква е разликата ? И колкото по-големи са оборотите толкова повече статично електричество се събира нали, защото ако е така мога да използвам шпинделов електромотор, който достига до около 15хил. об. Ще има ли още жокери ?
« Последна редакция: Август 17, 2013, 04:37:33 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #82 -: Август 17, 2013, 04:41:17 pm »
Според spirit1 не трябва да се слагат никакви ламаринки (ленти фолиа и.т.н.) диск от стъкло (аз мисля , със същия успех може да се позлва плексиглас или най добре да се развърти един гол CD   на стар плеър). А най добре направо да се ползва един генератор на Ван Де Граф принципно е абсолютно същото и даже може да поръча фабричен такъв - гледах някъде по онлайн магазините... ама файдата ще е точно толкова колкото да си решеш косата с гребенче и да очакваш да получиш ватове. Ама най добре да се пробва - все пак отрицателния резултат е пак нещо ....
Та съвсем смело мога да кажа, че от това нещо ще излезе едно нищо - хубаво е с цел натрупване на опит и знания да заиграе човек, но нищо повече. Все пак само да припомня, че Стефан Маринов е държал в ръцете си истински тестатики и до последно е твърдял, че за него принципа на работа на тези машини остава загадка - за повече информация може да се погледне файловия архив на форума и там е всичко от Стефан Маринов (тестатиката е описана подробно в Thorny Way of Truth 5 -ако не се лъжа).... На мен просто ми стана интересно до къде ще стигне колегата spirit1 т.е. ако беше толкова лесно Стефан Маринов нямаше да литне от библиотеката в Грац, ами щеше да стане главен редактор на вестник направи си сам и свободно да начертае схемата на някоя модифицирана турбо тестатиика  :P
« Последна редакция: Август 17, 2013, 04:58:57 pm от coke2k »

erolchy

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #83 -: Август 17, 2013, 04:58:59 pm »
Така като почна да изреждаш, макар и малко хуморески се сетих че може да ползваме грамофонни плочи  ;) Мисля че ще свършат добра работа само трябва да си намеря от някъде  :-\

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #84 -: Август 17, 2013, 05:03:27 pm »
Плочите са много криви ...  :D иначе стават идеално

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #85 -: Август 17, 2013, 05:30:36 pm »
Хубаво споменахте за грам-плочи... наскоро от тукашното начално училище изхвърлиха много (старички) учебни пособия, вкл. и десетина от големите грам-плочи - с фи 30см. Не са криви, но са доста пластични, т.е. огъват се при натиск, и ако бъдат подложени на по-високи обороти (напр. над 2000) мисля, че може да стане сакатлък. Доста са тънички, но могат да се слагат по две на едно място. Проблемът им е, че от температури над 30-35 градуса ще се разкривят. Имам такива спомени от преди трийсетина години. Тия новите са проблемни. Иначе ако си намерите от антикварните магазини от ония старите грам-плочи - дебелите - от преди 50-те години на миналия век. Те са от друг материал и са много яки, не се огъват, но пък се пукат и чупят при удар. Мислете.
Тези (наличните) ги пазя за моите разработки на магнитни двигатели, но с радост бих подарил половината. Само дето мога да ги изпращам само с наложен платеж ПО ПОЩАТА до съответен адрес, или пощ.клон - до поискване. Тъдява е село и офиси на куриерски фирми няма.
Който иска, може и да дойде при мен да си ги вземе лично.
Пишете ми на лични.
« Последна редакция: Август 17, 2013, 05:42:47 pm от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #86 -: Август 17, 2013, 05:53:24 pm »
Здравейте ,простете но ,това у-во създава статично електричество ,а доколкото знам то не може да се ползва за нищо или греша ?

erolchy

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #87 -: Август 17, 2013, 06:35:01 pm »
Направих опита с cd диск и резултата който получих беше 300mV което е нищо, опита беше по картинката която съм качил, или бъркам или нищо от това което трябва да се направи не съм разбрал.... :-\

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #88 -: Август 17, 2013, 07:32:17 pm »
Статично електричество се получава най-добре с винилови грамофонни плочи. Тези са най-стария тип. Изместени са от другите заради чупливостта им. Тоест търсете стари грамофонни плочи които се чупят :)
Другия вариант е диск от ебонит.
Успех!
« Последна редакция: Август 18, 2013, 08:39:00 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #89 -: Август 17, 2013, 09:08:00 pm »
Erolchy, с двете четки от единя край на диска имаш само един поляритет, затова не ти се трупа напрежение. Трябват четки и от другата страна въпреки, че според мен най-добре ще се получи с два диска на една ос (въртящи се в противоположни посоки), както са електростатичните генератори Wimshurst и Bonetti . На който не му е ясен принципа на наелектризиране може да им пусне по една търсачка в гугъл.