Автор Тема: Testatika - принцип на работа и основни схеми  (Прочетена 359688 пъти)

krisdiv

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #15 -: Януари 22, 2009, 09:24:39 pm »
това е аматьорски видео клип със Luzi Cathomen - главен инженер в метернита
http://tranz.it/load.php?id=OrkbOgnMM3KJGrkU224125
http://tranz.it/load.php?id=MJXUKkUC4lw1PYuu224128
а това отдолу е текста
« Последна редакция: Април 11, 2010, 02:10:35 am от altium »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #16 -: Юни 08, 2009, 10:47:20 pm »
Намерих лесен урок по елетростатична индукция: http://www.youtube.com/watch?v=pJ36EtABLAk
« Последна редакция: Април 11, 2010, 02:11:52 am от altium »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #17 -: Юни 20, 2009, 05:08:22 pm »
... Намерих лесен урок по елетростатична индукция http://www.youtube.com/watch?v=pJ36EtABLAk има връзка с  тестатиката


Сношти доста го помисллих и ми се избисти една идея, след като препрочетох няколко пъти
"Изгубените открития" и по точно главата за "Земната батерия"

стр.119

Стъбълфийлд разглеждал енергийната клетка като „кран", извличащ електричеството от земята. Намотките на клетката действали като сборен проводник. Напрежението го зареждало и захранвало всяко включено към него електрическо устройство. След редица проверки се оказало, че медният елемент на изкопаните от земята клетки „не е видимо износен... и не се налага подновяването му"

Започвам да мисля по по-различен начин

Ако въртящичт се диск трупа високо стат. ел. то заземената батерия ще произведе ампеража

Надявам се да не звуча глупаво, но ...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #18 -: Юли 13, 2009, 05:08:36 pm »
Здравейте , мислил ли е някой защо всички метални пластини по оригиналната тестатика са перфорирани с правоъгълни отвори, а не с кръгли примерно ,че по лесно се правят и  не е ли по добре да се ползват в место плексигласови дискове фибранови или каквито и да са студопорени ткива ,че се наелектизират много по лесно от плексигласа. Извличането на зарядите от въртящите се дискове става безконтактно през перфорирани метални  пластини. Аз лично смятам ,че отворите са правоъгълни заради това ,че ъглите са концентратори на напрежение

kakavida

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #19 -: Август 30, 2009, 11:47:03 am »
здравейте,
исках да споделя няколко мисли с вас. прочетох доста материали за тесла, гледах и биографичен филм. естествено най-силно впечатление ми направи книгата "изгубените открития". прочетох и някои популярни книги за модерна физика: "кратка история на времето" и "елегантната вселена". а всичко почна с ТПУ-то на Стивън Марк. Още той говори за малък удар при включването и изключването на ел.вериги и как тази идея не му давала мира над десет години. След това василатос пише как тесла зарязва всичко и започва да експериментира само с импулси високоволтови разряди и да излседва феномените които се предивзикват. след това двигателя на грей в който отново имаме разряд във въздушна междина и експлоатиране на ефектите които се предизвикват. ефектът наречен от някои е радиант енергия. свойствата и са описани и как зависят от честотата на импулса и неговата продължителност. за мен това е енергия от околната среда и импулсите са средството с което тя се извлича. лично аз си представям как на кванотово ниво където процесите на отдаване и поглъщане на енергия са много бурни но погледнати в мащаб се унищожават едни други. представям си импулса като срество което прекъсва тези процеси с цел излъчената енергия да не се погълне моментално обратно и да се впрегне за свършване на полезна работа. ние можем да извлечен енергия от океанските вълни, но за един наблюдател от космоса океанът е гладък и статичен и енергията на вълните му не може да се използва. не знам доколко моята представа за същността на радиант енергията е правилна, но е факт че тя съществува. четейки по нататък василатос видях как тесла наблюдава ефектите от излъчената радиант енергия по предметите в лабораторията си. как постепено стига до форми които я улавят все по-добре. когато прочетох за клетките които използва се сетих за надупчените цилиндри на двигателя на грей и разбрах че се говори за едно и също нещо. имаме разряд високоволтов. в резултат се излъчва радиант енергия. тя се улавя от обекти съставени от надупчени стени или направо с телена структура. как след това уловената енергия може да се използва. аз си представям двата цилиндъра надупчени около мястото на разряд в двигателя на грей. всеки от тях поглъща радиант енергия и натрупва потенциал. разликата в разстоянията води да разлика в потенциалите. изводите са точно по един от двата цилиндъра и тази разлика в потенциалите се използва за да задвижи мотора. докато търсих инфо из нета попаднах разбира се и на тестатика. не обърнах много внимание защото четях за ТПУ-то на марк. чак след като попрочетох за Wimshurst генератора се върнах отново на темата за тестатика. в общи линии идеята ми е следната. Wimshurst генератор се използва за натрупване на високоволтов заряд. След това се този заряд се използва за създаването на кратък импулс. импулса стимулира излъчването на радиант енергия. друга част от тестатика улавя тази енергия (тестатика има части направени от надупчен материал, който според тесла улавя най-добре). подобно на принципа в двигателя на грей се използва разлика в потенциалите в частите уловили радиант енергията за да се използва за полезна работа. част от тази работа е да се поддържа въртенето на колелата на Wimshurst генератора. останалата енергия е за потребление.

две думи за линден експеримента. според мен бауман е демонстрирал само част от ефекта - по точно тази част която улавя радиант енергията. клупът от кабел и магнита аз виждам като антена. самият факт че се намират на територията на селището обуславя наличието на радиант енергия получена от действащите устройства там. чрез тази антена той улавя и демонстрира. успява едновременно да покаже нещо реално и да е сигурен че то не може да се репликира в лаборатория без наличието на енергията която се улавя.

мислех си и за това къде радиант енергията се среща в природата. смятам че за нея се говори в първата глава на василатос в "изгубените открития". од енергията. мащабите са миниатюрни в сравнение с това което тесла предизвиква с импулсите. но ефектите са подобни. в зависимост от честота и продължителността (тесла) и цветът/дължината на вълната носител (райхенбах) се наблюдават подобни субективни усещания за затопляне или студ. тесла ги е изпитал сам под въздействие на мощните потоци които генерира. при од енергията ефектите се усещат само от свръхчувстителните хора които райхенбах изследва. общото е визуалните ефекти - при тесла видими искри и корони. при райхенбах ефирни пламъци които се наблюдават при пълна тъмнина.

тесла използва магнити за да прекъсва по бързо разряда. не знам дали тези магнити в тестатика са за тази цел или за канализиране на радиант енергията. райхенбах също пише за влиянието на магнитите върху од енергията.

това е от мен. имам желание да конструирам Wimshurst генератор и да почна да експериментирам с улавяне на радиант енергия и наблюдаване на ефектите от нея. пищете ми какво мислите.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #20 -: Август 30, 2009, 12:40:11 pm »
Здрасти!

Островърхите импуси и високото напрежение предизвикват някакви реакции с ефира, доста устройства работят на този принцип. Това, което съм забелязал е максималната острота на импуса и максимално стръмното му прекъсване- при тесла с магнитното гасене и от там следствията от самоиндукцията.

Нещата не са ясни, но мисля като теб. Интересувам се за формите, които могат да приемат радиантната енергия и надупчеките метали.

С теслов траф се наелектризират всякакви метални обекти в близост.

Кажи какво ти е мнението за начина, по който да се съхрани и преобразува радиантната енергия? Чел съм, че е много удачно да се зарежда кондензатори с надлъжна енергия, а те преобразуват в напречна.

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Testatika
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2009, 08:56:38 pm »
Всеки гледа електростатичната част.
Но никой не обръща внимание на експеримента на Линден, направен от Бауман.
http://rimstar.org/sdenergy/testa/lindenexp.htm


Пол е казал: "Ако разберете това ще разберете как работи машината. Това е началото"
Чудя се как до сега никой не е могъл да го възпроизведе.

В този ред на мисли, някой да знае от къде могат да се намерят U-образни магнити.
  Здравей, намерих подковообразни магнити http://www.supermagnete.de/bul/EDU-5 успех !

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2009, 01:56:59 pm »
Мерси, но ставаше въпрос за нашата страна, иначе в нета всичко има. :)
Но няма значение това. Аз пробвах постановката с един подобен магнит /с по-къси крачета/ и нещо не стана. Аз си обяснявам, че това което Бауман е направил е просто приемник на нещо което се излъчва наблизо.
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 02:18:10 pm от johnny_fx »

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2009, 11:11:47 pm »
Мерси, но ставаше въпрос за нашата страна, иначе в нета всичко има. :)
Но няма значение това. Аз пробвах постановката с един подобен магнит /с по-къси крачета/ и нещо не стана. Аз си обяснявам, че това което Бауман е направил е просто приемник на нещо което се излъчва наблизо.
Иначе за софия в дружба има една фирма за магнити http://www.pramiz.com/frambgp.html тел: 0888417233 аз оттам вземах магнити за бединито ама имат много малки подкови по 22 лв незнам дали неможе да се поръчат по-големи аз за сега правя дисковете. А незнам дали не трябва да има ел връзка м/у краката на подковата и плочите наскоро намерих това http://www.linux-host.org/energy/testatika.htm има данни 4е самите ламели на диска са магнитни

kakavida

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #24 -: Октомври 26, 2009, 02:19:22 pm »
Здравейте,
Исках да кажа нещо което ми направи впечатление относно PRINCIPLE EXPERIMENT - http://rimstar.org/sdenergy/testa/principleexp.htm - . Според мен движението на махалото води до ефект подобен на въртенето на колелото на Wimshurst машина и това не е важната част и посланието на бауман. Аз винаги гледах само схемата но след като за пореден път прочетох описанието на експеримента ми направи впечатление че след като демонстрира как кондензаторите се зареждат пол бауман ги дава на късо и "a loud crack could be heard". Според мен този разряд се явява център на излъчване на радиант енергия. В този момент всичките перфорирани метални части по махалото абсорбират енергията. В резултат са нужни много по малко движения на махалото за да се заредят отново кондензаторите. Смятам че разреждането е много важна част от експеримента - перфорираните елементи абсорбират част от радиант енергията и улесняват следващата итерация. Вземайки предвид това твърдението на бауман че неперфорирани пластини няма да свършат работа придобива смисъл. Да наистина перфорирани/сегментирани метални предмети са много по добри приемници на радиант енергия и според мен този експеримент е искал да покаже точно това - ефекта от разряда върху работата по натрупването му обратно в кондензаторите.

kakavida

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #25 -: Октомври 26, 2009, 02:38:39 pm »
Исках само да спомена, че не изтраях и си поръчах wimshurst машина. Дано дойде в близките дни. Ще ви държа в течение на това което екпериментирам.

The Phantom

  • Гост
Re:Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #26 -: Април 09, 2010, 09:17:07 am »
Поразрових се в нета за информация относно Лейденските стъкленици - Leyden jar, и открих доста интересни неща. Първо , че това е първият известен кондензатор , с чиято помощ може да се съхранява електричество произведено от електростатичните машини. И второ , че има много проста конструкция , и всеки би могъл да си ги направи в къщи. В училищата с такива стъкленици се демонстрира статичното електричество. Друго нещо е по-интересно. Попаднах на ето това -   Fig. 1 Benjamin Franklin's Electrostatic Motor   http://www.rexresearch.com/elstatix/jef_fig1.gif  Ако се вгледате , ще установите голяма прилика с Тестатиката. При Тестатиката имаме не едно , а две въртящи се колелета пртивоположно едно на друго, като ротацията се осъществява именно заради натрупаните заряди в Лайденските стъкленици ! Мисля си , че Тестатиката представлява агрегат, съчетал в себе си електростатичен генератор и двигател. Остава обаче въпросът, как онези "бочки" - съвременният вариант на Лайденските стъкленици успяват да повишат това статично електричество ?

 едит : Оказва се, че аз съм в грешка относно Лайденските стъкленици. А имено , че тези големите "бочки" не са лайденски стъкленици. Лайденски стъкленици са онези трите кондензатора , намиращи се пред колелата.
   
« Последна редакция: Април 10, 2010, 11:01:22 pm от The Phantom »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re:Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #27 -: Април 09, 2010, 09:25:50 am »
Прегледайте том 5 от поредицата книги The Thorny Way of Truth на Стефан Маринов, които качих вчера. Книгата Divine Electromagnetism също. Нека не търсим като алхимиците, а като разумни хора да открием проблемите с електромагнетизма за 2 седмици и да приложим нов подход!
« Последна редакция: Април 09, 2010, 04:35:12 pm от mzk »

velstar

  • Гост
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #28 -: Юни 09, 2010, 11:05:07 pm »
В този линк, http://rimstar.org/sdenergy/testa/index.htm има доста подробна информация за тестатика. Аз реших да се позанимавам с тестатика, вече съм събрал повечето материли, остава ми да се направят някой елементи на струг.  :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #29 -: Октомври 17, 2010, 06:25:32 pm »
Разглеждах училищна електростатична машина. Имаме алуминиево фолио и медни четки. Това е защото от валентността имаме разделяне на заряда +Q end -Q. Това не е най-важното. Има интересен опит с топче поставено между плосък кондензатор и почва вечно люлеене между + и -. Тук е тънкият момент действа в магнитна верига от подковообразен магнит и бобина  върху котвата с електрична сила и се получава ток, а  този ток задвижва дисковете. Имам подковообразни магнити от магнитоиндуктор. Идеята ми се вижда работеща но електростатична машина се прави трудно. По-лесно е да направя Ванден граф генератор, а може би умножител на напрежение...
« Последна редакция: Ноември 06, 2010, 10:27:20 pm от mi68 »