Автор Тема: Електроника за управление на електролизата  (Прочетена 179979 пъти)

sheki

  • Гост
Тук предлагам да обсъждаме схемни решения за управлението на клетки за производство на оксиводород. Тъй като вече jantar публикува една схема може да започнем с нея:

« Последна редакция: Януари 27, 2008, 12:42:31 pm от altium »

sheki

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #1 -: Януари 27, 2008, 12:17:41 pm »
http://www.bgshare.com/303788/Elektroliza%203.pdf

страница 21 :
Спoред която резонанса много трудно се намира, в смисъл клетката резонира в много тясна честотна лента, резонанса се намира, като се следи внимателно тока, докато се променя много плавно пулсовата честота:


Дори когато честотата е много близо няма индикация, че е почти достигната. Когато точната точка на настройка бъде достигната (ниво А на картинката) разделянето на водата се ускорява до високо ниво, в процеса водата намалява до ниво В, което води до промяна на резонанстната честота,  импулсите не съвпадат и ефективноста спада. За да се поддържа малък ток и максимално производство на газ, или трябва клетката да е в идеални условия, в които да се поддържа голяма степен на точност или да се направи устройство, което да пренастройва  пулсовата честота по-бързо,  отколкото характеристиките на клетката се променят.
Това е сигурно и причината Стенли Майер да мине от този тип клетка към директно впръскване на водата в двигателя, създавайки услoвия за изгаряне вътре във всеки цилиндър преди запалването.

П.С. все още не ми е ясно схемата на jantar как точно ще сработи ... като всъщност клетката няма в действителност да трепти .. и обратната връзка ще следи честотата на пулсовия генератор, следенето става само по ток ..
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 02:47:52 pm от sheki »

Тони

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 03:34:00 pm »
Когато се напълнят тръбите с газ капацитета се изменя. В момента регулирам индуктивноста
и нагласям честотата и се получава приемлив резултат. Но като се изключи и включи наново
се започва отначало.
« Последна редакция: Февруари 14, 2008, 05:26:26 pm от altium »

Тони

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #3 -: Януари 29, 2008, 12:44:28 pm »
Възможно е да се прави контрол по ток, при резонанс нараства.
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 04:23:17 pm от altium »

sheki

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #4 -: Януари 29, 2008, 10:29:10 pm »
Възможно е да се прави контрол по ток,при ревзонанс нараства.

Е хората казват, че трябва да стане точно обратното .. тока да намелее и да се вдигне производството на газ. Картинката в предния ми пост показва същото. Я кажи колко ти е тока със и без резонанс.

Тони

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #5 -: Януари 30, 2008, 10:55:42 am »
Казват, ама не е така. Получавам стръмни импулси, но в момента е налучкване.
Използвам стар траф с трифазна намотка. Но като попрочетох подробно за резонансните вериги се оказа следното:
Пълното съпротивление е равно на корен квадратен от сбора на квадрата на активното
съпротивление и квадрата от разликата на рективните съпротивления. Щом реактивните съпротивления са равни /условие за резонанс/ и активното съпротивление приемаме за нулево. То общото съпротивление излиза нищожно. И следва тока да нарасне. Това се отнася за променливотокови вериги. Когато се включи индуктор с противосвързани намотки се получава отрицателен хармоник. Тока преди индуктора е окло 3.2-3.5А, към клетката 7.5-8А
Нараства и напрежението, ако реактивното съпротивление е голямо по закона на Ом.
Мисля но не съм сигурен, че точно тока върши добра работа. Получава се доста количество газ. Сглобявам предпазните клапи и сепаратора и ще кача снимки и видео.
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 04:24:19 pm от altium »

Тони

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #6 -: Януари 31, 2008, 11:37:17 am »
Администратор, мисля,че има малка грешка при първия таймер. Кондензаторите са с много
малък капацитет.
« Последна редакция: Февруари 14, 2008, 05:27:11 pm от altium »

Bledoliki

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #7 -: Януари 31, 2008, 05:30:59 pm »
     От написаното разбирам, че  дори да направи човек схемата на Майер тя няма да заработи защото има допълнителни настройки. Така ли е? Защо тогава е показана като е неефективна? Понеже не знам английски не мога да разбера какви показатели дава неговия начин. Някой може ли да ми каже каква ефективност има в този си вариант. Мисля, че пълна ефективност(колата да се движи само на вода )е трудно да се постигне затова ме интересува колко процента печелим от водата. И според мен в настоящия момент при една малолитражна кола която гори 6л на 100км ако се постигне 60-70 процента гориво от водата си е едно много добро да не кажа отлично постижение.

« Последна редакция: Февруари 04, 2008, 08:44:47 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #8 -: Януари 31, 2008, 07:18:42 pm »
Колега, прочети внимателно темите във форума. Има отговори на всичките ти въпроси. Моля те, недей да занимаваш хората с вече написани неща.

ПС: погледни книгата Водород и вода в ДВГ (в подписа ми е). Също така погледни- има 2-3 теми с остри спорове и дискусии по отношение на горивни добавки- водород като добавка и самостоятелно гориво.


     От написаното разбирам, че  дори да направи човек схемата на Майер тя няма да заработи защото има допълнителни настройки. Така ли е? Защо тогава е показана като е неефективна? Понеже не знам английски не мога да разбера какви показатели дава неговия начин. Някой може ли да ми каже каква ефективност има в този си вариант. Мисля, че пълна ефективност(колата да се движи само на вода )е трудно да се постигне затова ме интересува колко процента печелим от водата. И според мен в настоящия момент при една малолитражна кола която гори 6л на 100км ако се постигне 60-70 процента гориво от водата си е едно много добро да не кажа отлично постижение.
« Последна редакция: Май 15, 2008, 04:11:58 pm от altium »

Тони

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2008, 09:23:12 am »
Схемата работи, но за всяка конструкция си иска сметка и съответен индуктор. Не сме на ресторант и да си поръчаме всичко сдъвкано. А ДВГ работи с водород и то добре. Премества се аванса и в стационарен режим си работи.

« Последна редакция: Февруари 04, 2008, 08:45:38 pm от altium »

sheki

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #10 -: Март 24, 2008, 09:57:51 pm »
линк с тема

попаднах на една тема в която се говори за молекулярна честота на метали

олово - 4,5 kHz
злато - 5,0-5,6 kHz
алуминий - 7,0 kHz
сребро - 8,7-8,9 kHz
бронз - 11,3 kHz
мед-месинг - 11,7 kHz
желязо - 17,0-17,8 kHz

мисля си след като електролизера е направен от железни плочи не е ли добре честотата да бъде съобразена с метала в случая 17 - 17,8 kHz

zax

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #11 -: Септември 16, 2008, 10:03:07 pm »
Здравейте колеги.

Случайно попаднах на една схема за разлагане на водата. Искам да ви питам дали ще проработи тъй като ми изглежда значително по проста, без бобини и други такива неща. Ето линк-  http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.hyiq.org/Library/Images/HHO%2520Cell2.jpg&imgrefurl=http://www.hyiq.org/Library/HHO.htm&h=692&w=922&sz=103&hl=bg&start=12&um=1&tbnid=gTvgO8oV0hh4DM:&tbnh=110&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3DSTANLEY%2BMEYER%2BREPLICATION%26um%3D1%26hl%3Dbg%26sa%3DN

Ако има възможност да проработи бих я направил. :)

zax

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #12 -: Септември 18, 2008, 08:16:59 pm »
Благодаря за изчерпателният отговор колега, разгледах схемите в началото. Тъй като съм студент с основа механика, ми е малко трудно да направя по голяма схема без добра подготовка макар че слаботоковата техника ми бе хоби преди време. Купил съм си всичко за една водородна клетка и ми остана само схемата, която все се чудя как да направя. ??? :) Имам фолцваген поло и ми се иска да му сложа поне една клетка и да поекспериментирам. Тази най лесната не е за много пари и все пак ше я опитам, ше пиша резултати като стане.  ;D

zax

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #13 -: Септември 22, 2008, 06:16:36 pm »
Ами като цяло не е от най сложните клетки, реших да я направя с неръждаема тел в туба от силикон. Телта я купих от института по заваряване в София, дебела е към 2 mm и се използва за ръчно подаване при заварка. Тубата реших да бъде силиконова евентуално при експлозия да и изхвръкне капачката. Ще слоща една или две туби като за начало, само още не съм измислил клапана за подаване на водород и кислород. Имам автоматичен смукач на автомобила и мисля да го приспособя просто като му сменя маркучите и регулирам отвора. Това е за сега, ако някой приложи по добра идея към моята, бих я изпробвал.

predator1973

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2008, 08:51:26 am »
някой използвал ли е такъв PWM http://cgi.ebay.com/pwm-hydrogen-generator-control-30amp_W0QQitemZ270284251414QQcmdZViewItemQQssPageNameZRSS:B:SRCH:US:101 и струва ли си да си го копувам увеличава ли производителноста