Автор Тема: Електроника за управление на електролизата  (Прочетена 182524 пъти)

Неактивен kaisersoze

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #45 -: Юли 06, 2011, 10:54:36 am »
Еми то това е идеята общо взето. Да се намали до максимум тока за сметка на напрежението. Това е подхода на Стенли Майер. Той обаче не е изолирал електродите. Предполагам, че електростатичното поле се променя по някакъв начин като се изолира електрода. Но пък се кондиционират тръбите. Върху тях се образува особено бяло покрите, което доста увеличава ефективността и според мен играе ролята на естествен изолатор.
 Точно преди два дни се бях замислил над този въпрос и нещо, което най - добре описва конструкцията на подобен уред е капацитивна тонколона ( http://en.wikipedia.org/wiki/Electrostatic_loudspeaker ). При електролизата водата играе ролята на мембраната.
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 11:07:28 am от kaisersoze »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #46 -: Юли 06, 2011, 11:31:11 am »
Интересно ми е дали някой е пробвал с изолирани електроди и високи напрежения все пак и има ли очевидни причини да е загуба на време такъв експеримент. Защото ако не е смятам да пробвам в най-скоро време като си избистря идеята за електрическата част... На първо четене най-очевидното решение е Теслов траф, но и там има доста въпросителни... Например как да му управлявам честотата и мощността независимо...

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #47 -: Юли 06, 2011, 12:35:01 pm »
Благодаря,  Vdomov  в момента го чета и е точно това за което мисля . :) Сигурен бях че са се сетили преди мен. Както и да е във форума тази идея не е разнищена, сега като го дочета мисля да го пусна като нова тема, защото май има потенциал. Мисля си че методът може да се комбинира с резонанс спрямо водната молекула (или самата клетка като система , отделна идея). Също така може да е добра идея към така подготвена  капацитивна установка да се прилагат също импулсни (а може би въртяши) електромагнитни полета с подходяща честота . Другото интересно е към такъв "дестабилизиран " електролит да се приложат механични звукови трептения и пак да се играе с честотите... Май стана доста сложно, но по това което изчетох до момента за вода, електролиза, клетка на Джо и тн. явленията с които се занимаваме са многопластови и не се побират само в един клон на науката.

vanikos

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #48 -: Юли 30, 2011, 12:45:46 pm »
Здравейте, МАНИЯЦИ!!! Някой дали може да ми помогне? Тъй като съм бос на тема електроника, някой да ми напрани(чрез заплащане разбира се) потанциометър за да може да регулира ампеража от 5-10 ампера до 80-100 ампера! Благодаря предварително.

puschi

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #49 -: Юли 30, 2011, 06:02:39 pm »
Здравейте колеги! За пръв път преди месец попаднах на информация за високоволтова електролиза, свързана с филипинчето Daniel Dingel ( има информация за него в сайта ). Според мен точно във високоволтовата електролиза се крие "далаверата" от разлагането на водата ( направих 2 опита: пълен провал, но това не значи, че съм се отказал - просто в момента съм зает с други идеи ).

Hacko

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #50 -: Август 08, 2011, 09:20:00 pm »
Здравейте, някой пробвал ли е с различни честоти както тук правят: http://youtu.be/aGg0ATfoBgo
Казват, че само с промяна на честотата успяват да горят водата. Ако е само с промяна на честота, това е лесно нали? И по-икономично, няма да има нужда от много ампери. Поне така си мисля аз  ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #51 -: Август 09, 2011, 12:28:24 am »
Здравейте, някой пробвал ли е с различни честоти както тук правят: http://youtu.be/aGg0ATfoBgo
Казват, че само с промяна на честотата успяват да горят водата. Ако е само с промяна на честота, това е лесно нали? И по-икономично, няма да има нужда от много ампери. Поне така си мисля аз  ;)

А някой пробвал ли е да чете форума? И да не кажеш сега, че се заяждам, защо твоето си е чиста подигравка с нашия труд.

Жокер: търсачката на форума се намира на адрес http://mazeto.net/s

Hacko

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #52 -: Август 09, 2011, 10:03:29 pm »
Съжалявам, не исках да обидя никой! Но някои от нещата, които чета не ги разбирам. На доста високо ниво са за мен.
Не бих се подигравал с никой, не само от този форум. Чета доста от нещата с интерес тук. Но май ще е по-добре да не давам акъл за напред  :)

rosenmvr

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2011, 07:02:06 pm »
Колеги нов съм в форума, както и с водородните клетки. Скоро сглобих една с 21 пластини ( 8,5х8,5 работна площ с уплътнения на 2-3 мм) по следната схема -нннн+нннн-нннн+нннн- с идеята да я сложа на колата ми Фиат мареа 2.4 ЖТД ( команрел) . Това се случи направих възможното да огранича тока с концентрацията на електролит , но разбрах че това не е правилния начин. Достигнах до 1,5л при 30А , което го отдавам на това че електролита е правен на око и когато увелича гъстотата тока се вдига. Имам малко познания в ремапа на този двигател и технически средства с които да мога да си намаля впръсканото гориво, което според мен ще е наложително ако системата заработи както трябва. Вчера съвсем случайно се сетих че имам грешен подход , и по точно както знаете команрел двигателите имат поне две впръсквания като пилотното при мен е 1,2мг а основното 5,5 мг през няколко стотин мили секунди. Правилното решение да се изключи пилотното впръскване , защото то възпламенява оксиводорода и тои се губи при незначително количество гориво на което основната цел не е работата на мотора. Но нека спра до тук за да не спамя темата искам да попитам дали някои колега от форума би ми помогнал със направата на електроника за управление на водородна клетка, да уточня аз мога да си купя и готов модул но не смятам че ще ми свърши подходяща работа, защото предпочитам да мога да контролирам клетката си до 40-50А и ако е възможно (    :)     ) , примерно: да се следят оборотите от двигателя и при 1000 об да имам 15А ; 1500об 20А ; 2200 35А ; над 2500 45А. По този начин ще може да се контролира ампеража  , количеството газ спрямо натовареността на двигателя и въздуха които постъпва в него. Ако някъде нещо съм объркал моля да ме извините и поправите. Вътрешно в мен вярвам че ако постигна 2,5л при 25-27А и 2000 оборота , намаля впръсканото гориво с Х процента и запазя динамиката на двигателя би се постигнало задоволителна икономия на основното гориво на колата. (Дизел)

vitan

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2011, 08:29:32 pm »
Най-трудната част се състои в следното: да дадеш сигнал за оборотите отнякъде и неговите характеристики. Другото е смятане, работа и пари. Следенето на оборотите е интересно. Някакви идеи?

CPU

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #55 -: Октомври 06, 2011, 08:43:38 pm »
Оборотите не е толкова трудно да се мерят, било с нов датчик, било от наличния датчик на комутатора.
Не е ли по-добре обаче, като входна величина да се приеме не оборотите, а времето, през което са отворени дюзите?

rosenmvr

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #56 -: Октомври 06, 2011, 09:57:16 pm »
Оборотите не е толкова трудно да се мерят, било с нов датчик, било от наличния датчик на комутатора.
Не е ли по-добре обаче, като входна величина да се приеме не оборотите, а времето, през което са отворени дюзите?

Колега с дюзите ще има проблем , не случайно е много трудно слагането на метанов или газов инжекцион на камнрел двигател, защото времената са много малки заради високото налягане на горивото ( до   1600 бара). Това е и причината да се разработват електроники които да преобразуват   сигнала от дюзите. Освен това тяхното управление  не точно има няма напрежение . Някъде бях чел за електроника която взима оборотите от алтернатора. Другото което се сещам е да се вземе информация от педала на газта. Но все пак мисля че най добре би било да е по обороти , защото тук за нас е важно оборотите на алтернатора за да избегнем неговото претоварване и излишното натоварване на двигателя в не благоприятни обороти за него ( не ефективни).
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 10:01:35 pm от rosenmvr »

CPU

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #57 -: Октомври 07, 2011, 12:02:43 am »
... По този начин ще може да се контролира ампеража  , количеството газ спрямо натовареността на двигателя и въздуха които постъпва в него.  ...

Имах предвид, че искаш да вкарваш газ, пропорционално на натовареността на автомобила. Щаденето на алтернатора вече е съвсем друга концепция. Той няма да изгори, защото е направен така, че да не дава по-голям ток от допустимия. Да му мисли акумулатора.

Предполагам ще се съгласиш, че оборотите не са пропорционални на натовареността на автомобила.
Времето през което да отворени дюзите не е толкова малко, за електрониката не е проблем да го засече, примерно с точност 1 uS. Това, че дюзите са нискоомни и се управляват по-сложно също няма да е пречка. 

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #58 -: Октомври 07, 2011, 05:42:13 am »
Добро утро колега "rosenmvr"! Радвам се, че си разбрал, че това не е правилния начин. Най напред оптимизирай клетката до 2- 2,5l при 30А. и тогава мисли за другото. За начинаещите ННО маниаци е добре да изчетат и изгледат доста публикации и клипове преди да пристъпят към експерименти. Относно твоят двигател мога да кажа, че проблема е в основното впръскване, чиято дължина се контролира от ламбдасондата, която дава информация за бедна (богата) смес на горивото. Нататък че се сетиш сам. Поздрави на всички експериментатори!!!

rosenmvr

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #59 -: Октомври 07, 2011, 09:43:53 am »
Колега "CPU" съгласен съм с твоите доводи ( алтернатора няма да изгори , за релето е под въпрос , но за лагерите е сигорно), но аз исках да кажа че не е едно и също да черпим 50А от алтернатор ( в моя случаи той е 120А) при 1000 об. където двигателя е много далеч от своя максимален въртящ момент и да искаме същото от него  при 2000 об. където е максималния въртящ момент в моя случаи малко над 300 нм. А дюзите могат да бъдат отворени и на ниски обороти , но колко ефективно е това. Относно времената бъркаш наистина са доста малки особено ако ги сравниш с бензинов двигател.

Колега  "пламгаз" това което съм разбрал от прочетеното , изгледаното и от разговорите проведени с много хора занимаващи се с клетки. Съм стигнал до извода че една клетка при 10А прави около 1.2л/м  от където следва ,че е много по ефективно да имаш 3 клетки на по 10А от колкото една на 30 , ако греша моля да ме поправите. И нещо в което ти грешиш и се надявам да не се обидиш е че този двигател няма ламба сонда и единствения контрол на впръсканото гориво зависи от температурата на охладителната течност и количеството въздух постъпил в двигателя. Въз основа на тези параметри и заложените таблици е софта на компютъра се определя колко гориво да се в пръсне в двигателя, разбира се има и други фактори , но не е сега момента да ги обсъждаме.