Автор Тема: Електроника за управление на електролизата  (Прочетена 179892 пъти)

predator1973

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2008, 01:45:39 pm »
не съм в час много с електрониката да си го направя сам затова търся готово.но в бг.не откривам.

predator1973

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #16 -: Октомври 07, 2008, 02:49:05 pm »
не може ли да ми изпратите готова сглобена работеща схема по куриер с наложен платеж.колко ще струва

predator1973

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #17 -: Октомври 07, 2008, 03:02:30 pm »
тази схема на каква честота работи и реално в какъв диапазон трябва да е честотата прочетох много различни мнения.в схемата регулира ли се или е постоянна

Неактивен vaskog

  • Неактивен
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2008, 06:16:37 pm »
В YouTube попаднах на една схема, която изглежда много прилична: http://www.youtube.com/watch?v=Ru8YQ6HUwbU
Пробвал ли я е някой и какво мислите за нея?

sheki

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2008, 08:00:53 pm »
във видеото става дума за тази схема, има един резистор 100 ома вързан последователно на клетката което много ще ограничи тока през нея, освен това ми е интересно L1 с каква индуктивност трябва да е какви намотки.

sheki

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #20 -: Октомври 18, 2008, 08:21:21 pm »
преди време и ние мислехме за схема на следене на резонанса .. в този линк видео от юли 2008г. човека е подходил по друг начин, сравнявайки резонанса с махалото на един часовник, и за това че не е нужно да знаеш честотата за да подадеш енергия за да подържаш резонанса, а подаваш енергия когато устройството само я поиска.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 08:24:10 pm от sheki »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2008, 01:15:05 am »
Интересни идеи за сапомоддържане на резонанса.

Аз срещнах и други мнения, например мой познат скоро ми сподели за сравнително добри успехи с честота 100KHz, модулирана с 2KHz. Той смята, че колкото по-голяма е "бозата" в спектралния състав на сигнала, подаден към клетката (тоест повече хармоници), толкова по-ефективна е електролизата.


     И на мен ми харесва идеята, но направо да е "чорба". Клаксона работи по много подходящ за нас принцип. Реле, захранено през нормално затворения си контакт, и при подаване на напрежение контакта прекъсва веригата,и релето спира,контакта се вкл. и т.н. Честотата зависи от пружината, която пък се гласи лесно с винт. Та може да се захрани клетка през клаксон(естествено без мембрана ;) ) точно такъв мощен пулсиращ ток е нужен, 20А, а хармоници от искрящите контакти бол
« Последна редакция: Ноември 12, 2008, 01:17:08 am от gotiniq7 »

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2008, 04:22:57 pm »

Някой мойе  ли  да  помогне със  схемата е изпълнена с 4093, драйвер за мосфета TC4420 (MAX4420) . Имам затруднения  с намирането  на елементите .
Предварително Благодаря !

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2008, 10:48:48 pm »
Благодарности !!!  намерих  какво  ми  трябва.

Risteto

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #24 -: Юли 03, 2009, 10:48:02 am »
Здравейте не ми се пуска нова тема затова пиша тук, ако сметнете че трябва ще пусна и тема.

Отдавна съм регистриран във форума но повече чета от колкото да пиша. Напоследък обаче се запалих по темата за разлагане на водата, прочетох някои неща по-върпса, но ми направи впечатление, че навсякъде е спестно по нещо.
Хрумна ми една идея която искам да изпробвам но ще ми е интересно първо да я обсъдим и да поизбистрим нещата.

Идеята е следната ако имаме клетка като тази на Майер но вместо да пускаме импулсно напрежени с различни честоти, защо просто не разменяме полюсите на батерията, т.е. + става - а - става + и обратното но с висока честота. Ще кажете за какво ни е това, ами идеята ми е следната, при разменянето на полюсите молекулите на водата ще започнат да се преориентират т.е.  ще започнат да се въртят. Така до тук добре интересно ми е какво ще се получи когато честотата на въртене на молекулата се увеличи толкова, че стане равна на резонансната честота на трептене на самите връзки между атомите,може би в тази ситуация отделянето на водорода ще стане по лесно отколкото направо да му пуснем ток.

Така предполагам че има хора които са го пробвали и такива които не са, но имат мнение по въпроса,така че какво мислите.
Измислил съм и схемата за управление ако искате мога да я пусна но тя е елементарна и предполагам че всеки може да си я състави сам. :)


Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #25 -: Юли 03, 2009, 04:10:04 pm »
Не трябва да отричам нищо, но според мен идета ти, доколкото разбирам, е да завъртиш молекулата така че да се саморазпадне от инерционния момент  ::)

По- добре ми се струва да се приложи минимално напрежение, при което процесът едвам едвам се проявява, а с магнитно поле (намотка около електролизера) да се приложи честотен еднополярен ток върху намотката и да се получи допълнителната сила.

По подобие на магнитния електролизер, само че с електроди, които да напрегнат водната молекула първоначално.

В този вариант може да се използва и втора, и трета бобина по всичките оси, за да се зъздаде въртящо се магнитно поле.

Поздрави.

Risteto

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #26 -: Юли 03, 2009, 04:24:30 pm »
Да точно това искам да направя. Само дето съм го обяснил доста нескопосано.
Идеята ми е точно такава ако погледнете картинката която съм прикачил по долу, ще ви направи впечатление че молекулата на водата не е симетрична т.е. има някакъв ексцентицитет , така че би трябвало да се държи като не балансиран ротор. А всички знаем какво става с не балансираният ротор при определане гранична честота на въртене.
Ако наиситна се получи няма да са необходими кой знае какви мощности за да се стигне до разпадане молекулата. Просто трябва да се знае каква е граничната честота на разпадане.
По мои груби сметки би трябвало да е около 16 kHZ. Но все пак съм учил класическа механика,а не квантова и 100% има разлики в теориите. :)
Но въпреки това ми изглежда прекалено просто та никой да не се сетил за това. Затова и постнах интересно ми е някой дали е виждал подобна постановка и дали е експериментирал с подобно устройство. :)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #27 -: Юли 03, 2009, 04:31:01 pm »
Не знам дали при твоя случай няма да се получи електролиза по подобие на променлив ток - т.е. загряване на електролита. Трябва да се пробва и да се прегледа дали има нещо подобно и така :)

момчо

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #28 -: Юли 04, 2009, 01:29:02 am »
колега Risteto,
идеята ми се струва доста логична, но както казваш ти - на база на класическата механика. Аз от 3-4 дни се блеща пред AutoCAD- направих модел на водната молекула в пикометров мащаб....и това. останалото е 100% блещене пред екрана и мерене на ъгли и разстояния.  8) губя си времето за да отчитам дейност.  ;D
но намерих следните данни, които са базирани на квантовата механика, използвайки Константата на Планк (h). можеш да направиш справка в Уикипедия (http://en.wikipedia.org/wiki/Plank_constant) ако си добре с инглиш-а.
ето и данните които намерих ( за точност на сметките не гарантирам. не са мои пресмятания):

1 Joule = 6.241506 x 1018 eV ( 1J * 1/e) (e - elementary charge)
1 eV = 1.60217733 x 10 -19 J ( 1eV * e)
1 Hz = 6.6260755 x 10 -34 J ( 1Hz * h)
1 J = 1.50918897 x 10 33 Hz ( 1J * 1/h)
1 eV = 2.41798836 x 10 14 Hz ( 1eV * e/h)
1 Hz = 4.1356692 x 10 -15 eV ( 1Hz * h/e)

ПС: колкото до честота и моите сметки ме водят все повече в КилоХерзовият обхват.
Поздрави.
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 02:01:22 am от момчо »

Risteto

  • Гост
Re: Електроника за управление на електролизата
« Отговор #29 -: Септември 08, 2009, 07:29:31 pm »
Не знам дали при твоя случай няма да се получи електролиза по подобие на променлив ток - т.е. загряване на електролита. Трябва да се пробва и да се прегледа дали има нещо подобно и така :)

Всъщност точно променлив ток си е, само дето честотата е много по-висока от тази на стандартното межово електричество. Бях оставил малко на страна тази работа поради липса достатъчно време. Сега обаче продължавам, мисля наистина да пробвам идеята. За сега трябва да си направя генератор на правоъгълни импулси, мисля да е с Atmel микроконтролер. Ще пиша като имам някакави резултати.