Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Принцип на действие на реактора

<< < (2/6) > >>

administrator:
Toва е анимирана презентация на работата на реактора: http://www.geet-pantone.com/geetro.ppt

Stan:
А някой да е измервал тока между оста на реaктора и реакторната тръба?
Разбира се имам предвид в случай че се е сетил да изолира електрически оста от останалата част на реактора.
Мисля тия дни да сглобя един реактор с изолирана ос и да му мерна тока. Ако някой го е правил вече ще се радвам да обменим резултатите от екперимента.

Stan:
Днес завърших моя експериментален реактор - Пантон. Целта на екперимента е да установя дали квази-плазменото поле във вътрешноста на реактора генерира ел. ток, който може да се измери със стандартна апаратура - амперметър.
За целта ел. изолирах оста на ректора от останалата част, за да мога да сложа ампермер между оста и корпуса на реактора. Също искам да опитам да стимулира парна електролиза с високоволтово напрежение, както и някои щури идеи които ми се въртят из главата. Прилагам принципна скица на реактора.
Приемам идеи, съвети и предложение за допълнителни екперименти, каквито ви хрумнат в/у екперименталния ми реактор.

oniatam:
Здравейте
Някой мислил ли е , този стоманен прът който се намагнетизира, не е ли по-добре да е магнит с правилно ориентирани посоки?? Така мисля че, няма да е нужно да ориентираш север-юг.

Също така, мисля че има нещо което не е съвсем така както го казват. Може аз да несъм чел или разбрал правилно, но как става така че, при даден пример с двигател харчещ около 10 литра бензин , след инсталиране на реактора , двигателя започва да харчи по около 4-5 литра бензин и съответно замърсява почти 0, това добре но, не ми е ясно как пада разхода на бензин след като ние не му сипваме бензин а някаква смес , примерно 30% бензин и 70% вода.
Единствения начин да стане това е, ако не премахнем карбуратора и стандартната захранваща система с гориво, но в този случай мисля че при поемане на горивната смес ние ще подадем допълнително гориво от реактора , и в този момент ще се получи тъй наричаното задавяне на двигателя.

Stan- Виждам че си го направил, много ще се радвам да качиш някоя снимка и някакво инфо или ако си от сф дали ще е удобно да го видя.

koce93:
Поставя се електромагнитен клапан след бензиновата помпа от газова уредба и се спира горивото и остава да работи на GEET. Така няма да се задави.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия