Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Принцип на действие на реактора

<< < (6/6)

angelmr:
Здравейте, това ми е първия пост във форума, така че ме извинете, че няма да пиша по темите, където са ми основните познания, а ще започна с въпрос.

Прочетох първия пост в темата. Аз съм химик и разбирам от къде може да дойде ефекта от цялата тази операция. Но в описанието има един пропуск. Описан е реактор използващ директен топлообмен между изгорелите газове и реакционната смес. Но в такъв случай в описанието не показано как ще се осъществи разделянето на горимите продукти от отпадъците? Това, което аз виждам тук като работеща идея е използване на топлообменник тип тръба в тръба, който от едната страна се загрява с изгорелите газове, които не влизат в контакт с реакционната смес, а само отдават топлината си, а от другата страна повърхността му е активирана, а материала му е с каталитични свойства (не знам в момента точно кой метал ще е подходящ за катализатор за тези реакции, някои се катализират и от обикновено желязо, така че стоманената тръба може да работи и като катализатор). От другата страна през загретия вече катализатор, се пропускат смес от гориво и вода, която се изпарява. Друг пропуск в случая е че се показва използване на готова смес, а това е възможно само ако се използва етанол в качеството на гориво за реактора. При горива на петролна основа ще са нужни два отделни резервоара и два отделни инжектора. Резултата ще е редукция на водата и производство на водород. Така един отпадък, който иначе се изхвърля в атмосферата, ще произведе допълнително гориво за двигателя. А при текущото КПД на бензиновите двигатели, това оползотворяване на основния поток отпадъчна енергия, има голям потенциал според мен.
Колко и дали катализатора трябва да е с магнитни свойства, май трябва да го каже човек по-наясно с катализата от мен. Според мен обикновено наслояване на катализатор с развита повърхност е най-добре утъпкания път към повишаване ефективността на катализата. За магнитното поле не знам.
Плазма тук не би трябвало да е замесена, температурите са прекалено ниски за да говорим за плазма в пълния смисъл на думата.

emm:
Здравейте колеги, до каде я докарахте с ГЕЕТ реактора. Хората работят
http://economiya-topliva.birukov.biz/index.html

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия