Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Принцип на действие на реактора

<< < (3/6) > >>

oniatam:
koce93- Да така е но, защо пишат това:
--- Цитат ---Ето защо при мотор, екипиран с PMC-GEET ефикасността на консумацията нараства с повече от 200 %. Например камион Ford снабден PMC-GEET не гори повече от 5,6 лl/100 км, за сравнение с 16,8 л/100 консумация преди.
--- Край на цитат ---
Защо пишат, че намалява разхода след като няма такъв?? Или поне няма такъв директен, както е било преди инсталирането на реактора.

koce93:
Според мен разхода се намалява, защото тези 70% вода се разлагат на водород и кислород и изгарят, като допълват горенето на бензин.

RUS:
Ще ви подхвърля няколко теми за размисъл:
1.Каква е разликата в свойствата на атомните водород и кислород (H+) и ( О- , О2-,О4- ) и съответно H2  и О2 ?
Отговора е в учебниците по химия.И разликата е огромна.
2.В цилиндъра влизат въздух (азот 70% ,кислород O2 30% ,CO2 и др.)от атмосферата. Вкарваме също и по малко бензин или нафта или масло + водород и кислород от реактора+ прегрята водна пара която не е достигнала критичното си енергийно състояние поради загуби.Този коктейл е трудно да се предвиди как ще се държи.Реакциите според съставките са много спонтанни и трудно предвидими като последователност.Възможни са и вторични реакции.
3.За да се повиши енергийното състояние на този коктейл бих предложил да се използва вече откритата технология при Токомак,а именно изолиране на плазмата  от стените на реактора чрез постоянно и насочено към ДВГ магн.поле което има 2 цели насочване(ускоряване на частиците)както и създаване на тороиден по форма магнитен капан който намалява загубите.Или силно завихряне на потока като целта е пак да се сведат до минимум загубите.
4.За да се инициира по добър горивен процес бих предложил също и по-мощна искра в цилиндъра(за бензинови двигатели)
В допълнение ще добавя само че променливо магнитно поле с висока критична честота ще напомпи още енергия в молекулите ако има такива в коктейла и ще се получи допълнително количество атомни водород и кислород което е и целта на този реактор.
 4.Катализатори-(много скъпи за жалост) ще повишат КПД на реактора.Справки всеки учебник по  неорганична химия.
5.Електромагнитен клапан поствен да управлява клапа ще регулира плавно разхода според необходиматa мощност.Подаването на постоянен ток от 0 V с  нарастващ волтаж води да плавно отваряне на клапана ако се прiеме че е нормално затворен.
 6.МНОГО ОПАСНО!!! Нитриране на всеки въглеводород води до повишаване на неговите детонационни качества.
 Аз самия имах идея да пробвам върху един издухан москвич но за жалост москвича отиде в моргата и нямах поле за изява.
 Ако се смесят концентрирана азотна киселина с какъв да е многоатомен въглеводород(спирт,глицерин,толуол,бензин и др.желателно е да са с висока чистота) в съотношение 1:3 се получава нестабилно съединение с което трябва да се внимава изключително много.Идеята е че се променя коренно нрава на полученото съединение с цената на малко азотна киселина.
Има голяма вероятност с такова гориво да разбиете двигателя.Препоръчително е да се пробва в по леки концентрации.Примерно 1:1 като за начало.
7.Допълвам за размисъл и едно желязно правило което всеки който е боравил с кислородни бутилки за газово рязане или заваряване го знае ,а именно:
 НИКОГА РАЗБИТЕ НА БУТИЛКИТЕ С КИСЛОРОД НЕ СЕ СМАЗВАТ С КАКВОТО И ДА Е!!!
 Резултата е спонтанно запалване при протичането на чистия кислород.
Който не вярва да попита заварчиците в близката работилница,ако има такава наблизо.

Stan:

--- Цитат на: oniatam в Април 24, 2008, 04:46:01 pm ---Stan- Виждам че си го направил, много ще се радвам да качиш някоя снимка и някакво инфо или ако си от сф дали ще е удобно да го видя.

--- Край на цитат ---
От Бургас съм.
В момента съм в начален етап от задействането на цялата система.
Жертвения двигател е автомобил Шкода 120L , 1200cc, четири тактов (виж на снимката)
Не предвиждам на първо време изобщо да помръдне колата. По скоро използвам шасито на автомобила за да не правя стенд за двигателя. Търсих доста време малък по-удобен двигател, но се оказа че нови малки двигатели са на цената на стар автомобил. Затова реших като ще е гарга да е рошава - експеримента ще е върху стандартен 4-тактов автомобилен двигател.
Искам и да направя едно компютърно управление с което да регулирам потока въздух- вода-въглеводороди-запалване и да изследвам динамичните характеристика на двигателя при различни комбинации. Така че още доста работа предстои. Надявам се обаче първите резултати да дойдат до няколко седмици. Ще поствам редовно във форума за резултатите от екпериментите.

teofilius:
Здравей Стан ! Аз също съм от Бургас. Свържи се с мен ако желаеш , може да помогна с някои неща, идеи и материали...
Аз съм Сашо / Теофил 0887 45 51 12    SKIPE  профил:  teofilelisei

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия