Автор Тема: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви  (Прочетена 128790 пъти)

Intruder

  • Гост

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #61 -: Октомври 20, 2008, 06:54:04 pm »
точно това имах в предвид ...

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #62 -: Октомври 25, 2008, 07:51:11 pm »
аз съм опитвал съ камбанки 10.л.вода на 12.гр. до 60.гр. с 1,5.амп. за 13.мин. се стопля но няма резонанс и когато се стопли се покачва и малко и ампеража,тоест тръгва на 1,2 и се дига до 1,6-7.амп.

Неактивен nipo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 11
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #63 -: Октомври 29, 2008, 06:59:39 pm »
Мисля,че в топката няма нищо. Принципа на който работи е по-скоро механичен отколкото електрически. След загряването на водата в горната част се получава поток, (като в комин)  през долния и горния отвор на топката. Става нещо като свирка, само че с вода вместо въздух и топката резонира, това е което загрява водата. Утре ще постна честотите на различните тонове. Във форума имаше специалист-акустик доколкото си спомням, по приблизителните размери на топката мисля,че мойе да се сметне на кой тон резонира (Дейви е музикант и ще търси решение там дето е силен-така мисля).

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #64 -: Октомври 29, 2008, 07:09:24 pm »
значи ти мислиш че топката е пробита цялата и тая тръбичка която е показана през нея излиза да кажем нулата
и тръбичката е пробита и между топката и горната камбанка и по този водата минава през тази тръбичка и дето казваш ти става като комин и се получава това трептене.За това не ми е идвало на ум и несъм го чел някъде ще пробвам утре.

Неактивен nipo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 11
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #65 -: Октомври 30, 2008, 12:55:35 pm »
Здравей, Илко! Горе-долу си ме разбрал, само че водата не върви по тръбичката, а около нея. Ще опитам да нарисувам идеята си и ще я кача като снимка, щото до тук са ми знанията по програмиране ::) Надявам се да се намери някой по-вещ и да я редактира.Сигурен съм, че ще направим бързовара ;), няма да се дадем на един новозенландец :D

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2008, 09:57:02 pm »
чакам да го видя и да почвам пак с опитите.по едно време се бях отчаял,защото никой нищо не писа повече и аз бях престанал да се занимавам.пробвах с няколко различни вида материали но не се получи.с месинг,нераждавейка,мед
но няма почти никаква разлика.ако пратиш нещо почвам пак.пробвах с топка,без топка,само с камбанки,и ако ми обясниш по подробно как го виждаш ти почвам да опитвам.аз стигнах до извода че има нещо в тази топка,като че ли има още една камбана вътре или нещо което вибрира

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2008, 10:01:00 pm »
 хипо ако имаш скайп и ако можеш да снимаш това което си измислил ми го прати-ilko_rz

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #68 -: Ноември 01, 2008, 05:35:51 pm »
ами тествай.чакаме резултати,но все пак аз продължавам с опитите.

Неактивен nipo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 11
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #69 -: Ноември 01, 2008, 10:24:01 pm »
Здравей, Илко. Вчера и днес нямах нет и сайалявам че не можах да пусна скицата. Хубавото е, че един приятел обеща утре да я направи на компютър и ще я кача. По-добре тук защото повече очи виждат по-добре.

administrator

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #70 -: Ноември 02, 2008, 10:20:23 am »
Ето един електро-магнетичен ефект, който най-вероятно има отношение към отоплителя: http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/solids/magstrict.html

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #71 -: Ноември 04, 2008, 07:35:06 pm »
altium с 220v. правя опитите не ми е идвало на ум да ги правя с траф или с нещо понижаващо. но може да опитам

Тони

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #72 -: Януари 25, 2009, 02:15:52 pm »
 Руски отоплител, дължина 400мм и дебелина един цол. Захранване 220в 3кВт. Отопляема площ 100кв.м., военна разработка. Захранването се подава на метална пръчка / сплаф/, вероятно тя трепти с резонансна честота и загрява водата. Монтирано е в Добрич и аз лично го наблюдавах в студените дни, отоплява перфекно.

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #73 -: Януари 27, 2009, 06:48:07 pm »
колко киловата е това нещо на час?просто питам ако може ,защото и аз искам да си сложа такова нещо.каква е системата за подвързване ако не е тайна.

Тони

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #74 -: Януари 27, 2009, 09:29:54 pm »
3кв. по един час стават 3кв-часа. Като има работен термостат и при достигане на работна температура изключва.
Закача се на мястото на котел.