Автор Тема: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви  (Прочетена 128642 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Цитат
В горната диаграма Фазата е вързана към проводник 6, преминава през свързващата тръба 8 и е
свързана към вътрешната полусфера 1, с болт 3, който е завит с резба към тръбата 8 и я придържа.
Важното е фазата да е свързана към малката сфера 1. Нулата, по проводника 7 също преминава през
тръбата 8 и е свързана с външната полусфера 2 с болта 5
, който също е навит на тръбата.
Разстоянието между двете сфери се определя от шайбата 4, която е направена от топлоустойчив
изолатор. Важно е тръбата 8 да е направена
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 09:08:36 am от Петър »

trax

  • Гост
Благодаря на всички !
Уж търсих за "фаза" в темата обаче нищо не открих - странно :(

administrator

  • Гост
« Последна редакция: Юни 04, 2008, 02:16:55 am от master admin »

Trailblazer

  • Гост
Искам да попитам, в крайна сметка някой успя ли да го реализира този нагревател? Ако да, то какво използвахте за тези 2 полусфери? Аз съм намерил 2 различни по размер такива от телефонни звънци. Нямат посочените на схемата размери, но по-скоро вероятно не това е най-важното. Може би трябва да има някаква геометрична зависимост между тях, но настройката на малката полусфера да трепти на 50Hz е наи-важно разбира се. Ако някой го е изпълнил технически нека да сподели. Знаете че от теория до практика, има много път за извървяване. ;)

administrator

  • Гост
Искам да попитам, в крайна сметка някой успя ли да го реализира този нагревател? Ако да, то какво използвахте за тези 2 полусфери? Аз съм намерил 2 различни по размер такива от телефонни звънци. Нямат посочените на схемата размери, но по-скоро вероятно не това е най-важното. Може би трябва да има някаква геометрична зависимост между тях, но настройката на малката полусфера да трепти на 50Hz е наи-важно разбира се. Ако някой го е изпълнил технически нека да сподели. Знаете че от теория до практика, има много път за извървяване. ;)
Да, има една реализация, след завиране консумира 1.8А ток. Чакам още резултати.

administrator

  • Гост

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Преди години  в казармата използвахме едни бързовари които си правихме от бръснарски ножчета и доста бързо загряваха. Без съмнение показателите са много различни по отношени на ефективноста в сравнение с нагреватетя на който е посветена темата. Впечатляващото което си спомням от тогава е че често се случваше когато бързовара е поставен в буркан или стъклена чаша, идва момент на силен резонансен звук при който имах чувството че стъкленият съд ще се пръсне . Това ставеше непосредствено преди и по време на завирането. Спомням си звукът бе толкова силин че направо бе ужасно силен и често преждевременно изключвах нагревателя по тази причина.
  Имаме 50 херца импулси. Имаме съд чиято големина е от значение за условията за резонанс. Имаме и вода която температурно в определена степен зависи условието за резонанс. Ако освен параметър на температурата , оптимизираме другите параметри като пллощ и форма на електродите и размери на съда , мисля че можем почти веднвага при потапянето на електродите във водата да имаме резонанс и завиране. 
   Интересен е и въпроса какво представлява в действителност резонанса във вода? Водата е проводник на акустичните трептения между две резониращи полусфери като протичащият ток е със същата честота....

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #52 -: Август 05, 2008, 08:36:21 pm »
и аз имам една реализация 10-литра вода от 12-гр. до 60-гр.за 13-мин.но е около 2,00-ампера. и отначало тръгва
към 3-00амп.ако знае някой какво има в тая топка вътре нека подскаже.

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #53 -: Август 06, 2008, 09:21:50 pm »
здравейте и на вас.съгласен съм че е куха, но захранващия кабел през тръбата ли минава и се закача отгоре на топката или е вътре в топката? защото ще има разлика в резонанса тогава.и от какъв материал е направено?аз пробвах от месинг но нещо не се получава.пробвах и само с две камбани също не.има някаква уловка в това нещо.но каква е никой не казва.

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #54 -: Август 06, 2008, 09:43:03 pm »
един ме обеждава че видял да се топли80-кв. апартамент с 24-волта с радиатори.но това което евидял е било само един шкаф и нищо по вече.аз се занимавам с направа на отопление с камини и съм и електротехник

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #55 -: Август 07, 2008, 09:53:43 pm »
и аз така мисля но мисля че вътре в топката има някой дросел,например като за луминисцентна лампа който е на 50-херца и като почне да трепти и отгоре е камбаната и се получава отблъскваща вълна или нещо такова.но съм сигурен че има нещо в топката.незнам вие какво мислите .а за твоето изобретение ще го видим.аз търся нещо да си направя за отопление но да не е на газ или на дърва но да е икономично

илко илиев

  • Гост
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #56 -: Октомври 17, 2008, 07:53:12 pm »
никой нищо не пише за тия уж прости камбани или кегли или топка или там както всики го е крьстил

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #57 -: Октомври 18, 2008, 12:37:40 am »
Аз правих експерименти с месингови полусфери с диаметър ~  50мм. Наистина много бързо завря водата а потреблението бе около 2Квт. Има и момент на резонанс при който системата издава доста мощни вибрации, но това е звуков резонанс а входният ток си е доста голям  при това ~ 8А и повече. Дори и да може нещо да се постигне в тази насока, просто не ми е интерес да се занимавам с преоткриване на тази технология и хвърляне на средства в нея за това. Иначе като става дума за отопление , наскоро четох във един доста известен сайт за свободна енергия за един много прост начин(изобретение) което е патентовано и се продава дори и е странното че наистина е много ефективно. Представлява  две керамични саксии които влизат една в друга но без да се опират взаимно за разделени и свързани посредством стоманен болт. Обърнати са с отвора надолу и са поставени на стойка. Под тях се запалва обикновена свещ която загрява болта и посредством него  и саксиите които действат донякъде като радиатор . Впечатляващото е че отделяната топлина е достатъчна за загряване на една средно голяма стая от порядъка на ~12кв.м. Изглежда доста невероятно но вероятно е факт. Може много лесно да се експериментира и провери...

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #58 -: Октомври 18, 2008, 08:16:02 pm »
Аз правих експерименти с месингови полусфери с диаметър ~  50мм. Наистина много бързо завря водата а потреблението бе около 2Квт. Има и момент на резонанс при който системата издава доста мощни вибрации, но това е звуков резонанс а входният ток си е доста голям  при това ~ 8А и повече. Дори и да може нещо да се постигне в тази насока, просто не ми е интерес да се занимавам с преоткриване на тази технология и хвърляне на средства в нея за това. Иначе като става дума за отопление , наскоро четох във един доста известен сайт за свободна енергия за един много прост начин(изобретение) което е патентовано и се продава дори и е странното че наистина е много ефективно. Представлява  две керамични саксии които влизат една в друга но без да се опират взаимно за разделени и свързани посредством стоманен болт. Обърнати са с отвора надолу и са поставени на стойка. Под тях се запалва обикновена свещ която загрява болта и посредством него  и саксиите които действат донякъде като радиатор . Впечатляващото е че отделяната топлина е достатъчна за загряване на една средно голяма стая от порядъка на ~12кв.м. Изглежда доста невероятно но вероятно е факт. Може много лесно да се експериментира и провери...

Можеш ли да дадеш линк към този форум и/или евентуално номера на патента?
Мерси предварително!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансен електрически отоплител на Питър Дейви
« Отговор #59 -: Октомври 18, 2008, 09:41:49 pm »
половин час поне търсих тази статия но не я намерих.Ако я намеря ще ти дам линка но вярвам че ти е понятно за какво става дума от описанието ми. Поне не пречи да опитаме..