Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

Кристална Батерия - Експериментална Въглеродна Батерия

<< < (3/3)

lz1ico:
Може ли заради мен да направиш един експеримент така и така си нарязал фолиото:
взимаш 2 листа фолио 20Х20см всеки закачаш на едната щипка на мултицета единя и на другата другия, без да се докосват листовете правиш замерване!
При мен излязоха същите резултати както при теб само че не съм хабил графита.

EDM electronics:
Всъщност, към който и да е метал с по-голяма площ, ако се вържат електродите на волтметъра, ще се отчете някакво напрежение. Но това свободна енргия ли е?  - отговорът е ДА.

Ако изключим всички радиопредаватели /с които е наситен ефира/ ще изчезне "този вид свободна енергия". Ако сме по-близо до радиопредавател, волтметъра ще отчита повече, и не светодиод, ами може и крушка да се запали. Но за тази енергия ли говорим толкова много тука? Топлата вода ли открихме с антената?

Знам, някой ще кажат, ама той Тесла е патентовал нещо подобно. Така е, но Тесла се е захванал яко за майката земя, и въпреки всичко ефекта му е почти нулев, особено ако плочите му са близо до земята.

Това не е заяждане, а коректив!

Поздрави на всички!!!

teofilius:
Съгласен съм за антените и прочее но в дадения случай не е така. Правих опити както с алуминиево фолио така и с две листчета от медно и алуминиево. Ефекта е нула или най-много ~20 миливолта непостоянни при 2~3 киловолтов източник на ~5 см . При графитената(хартиено-алуминиева-графитна) батерия напрежението е постоянно и варира между 150 - 350 миливолта дори при наличие на електромагнитни излъчватели или без такива. Също пусках източник на високо напрежение до листа хартия и ефекта е нулев. Не се влияе... Далеч съм от мислъла че от тези опити може да се постигне нещо особено и впечатляващо. Просто малко игра с материали и идеи с които разполагам...  ;)

Evgenij:
Желясзото заровено в земята има потенциал спрямо наситен медно сулфатен електрод между 400 до 600 мВ.
Забодете една стоманена и една медна пръчка в земята и измерете с мултицета напрежението между тях. Това "свободна" енергия ли е? ;)

bdimov:
Искам да питам автора на темата откъде е взел въпросния графитен спрей. Може ли да проверите следното нещо ,
дали графитения  слой след като се нанесе върху хартия например  провежда електичество и какво му ее съпротвлението
примерно на 1, 2, 5 см. от едната до другата сонда на мултиметъра.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия