Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

На какво е откривател Никола Тесла?

<< < (2/12) > >>

kiliev:
Незнам дали сте запознати с тази хипотеза, но преди време гледах руски филм, където се изказваше предположение, че причинител на т.нар. Тунгуска експлозия (1908г.) е имено Тесла с някое от своите изобретения (вероятно е между изброените от vitan). Аргумента беше, че няколко месеца преди събитието е проучвал дълго в бибилиотеки в САЩ подробни атласи на Сибир, вероятно за да си избере възможно най-ненаселен район за насочване на удара.

vitan:
28.   Качването на енергия в йоносферата/стратосферата (първообраз на HAARP). За осветление и предаване на енергия. ........ е те това е.

Но не мога да спомена Тунгуския, щото малко хора ще повярват, па и така звучи по неангажиращо. Иначе за Тунгуския и аз съм чел доста.

В точка 28 само трябва да се добави Луната :) като обект за рикушет на скаларната вълна :)

vitan:
Допълнено със:

31.    На вихров индукционен нагревател.
32.    На устройство за преобразуване на кинетичната енергия на йоните на въздуха в налягане.

vitan:
Само на едно място срещнах, че Тесла е откривател на радиолокатора. Бидейки откривател на радиото и работейки в някои моменти с военните, това е вероятно.

Но тъй като съм го срещал само на 1 място - ако някой засече това някъде - да свирка тук. Да се допълни списъка.

sbk1:
Да допълня , като искам да кажа , че има много негови разработки непатентовани и разработени след години.
Като има много идеи и патенти продадени.
 На неговите патенти е израснала цялата енергетика на ХХ век - това може да се приеме , като наи - големия принос . 
 Първия електрически часовник.
 Двигател на слънчева енергия.
 Статичен филтър.
 Нанотехнологиите .
 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия