Автор Тема: Трябват ми размери на детайлите на реактор за ДВГ 6400куб.м  (Прочетена 7494 пъти)

bonjyr89

  • Гост
Някой може ли да ми изнамери чертежи и  размери на реактор за двигател 6,4л (6400куб/см)  трябват ми размеририте на детайлите на реактора :) иначе всичко друго е решено и за това имам мнение де но все пак вие сте по-запознати от мен .Може би след 1-2 месеца ще съм първия в БГ който го е монтирал на дизелов двигател надявам се . Като го направя обещавам снимки :)

Тони

  • Гост
Реактор Пантон
« Отговор #1 -: Януари 14, 2008, 08:58:28 pm »
Монтирах 6бр. реактори преди 10м. на 300д Мерцедес.Изпарителя подгрявах от изгорелите газове но после преобразувах с антифриз.
А входящия въздух подгрявах с изгорелите газове преди да влезе в изпарителя.Хлабината между сърцевината и тръбата е 0.5мм.Проблема
при мен беше в трудното затопляне на реактора/отдалечен е/и много
важно да се знае при направата на реактор е скороста на изгорелите газове около реакторната тръба!Също така входа на реакторния газ
към двигателя.С динамично дроселиране е по добре.Монтирах и Браунова батерия в изпарителя която ми дава малко водород които се запалва в реактора и повдига температурата.С 32% падна разхода а
мощноста стана като на надов двигател.Не съм мерил азотните окиси
защото се оказа че няма къде.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Извън темата: това 300Д- 6 цилиндровото животно с редови мотор? Защо цели 6?

Тони

  • Гост
Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone
« Отговор #3 -: Януари 14, 2008, 10:23:18 pm »
Намалих хлабината на 0.5мм но наистина 6 са много 2 при нормална хлабина са достатъчни.Зимъта е проблем трудно стопля а и слагам
течност за чистачки.Което се явява гориво и пак настройки.

bonjyr89

  • Гост
Благодаря за информацията .
Мисля че има вариант да стане само с един реактор т.е не мисля ами съм сигурен.Точно тези проблеми които описваш ме притеснявахе и мен но за щастие имам решение на някои от тях рових във Френски сайт и там има ГЕЕТ апликиран на трактори с кубатура над 6000куб.см. и много хитро  е направен изпарителя.Но имам и някои идеи за подобряване които ще опиша в нова тема .
ето и линк да видите как точно е изработен изпарителя заедно с реактора което според мен е оптималното решение за един голям двигател: http://pagesperso-orange.fr/quanthommesuite/tr25zetor35cv.htm