Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 207928 пъти)

v_silianov

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #60 -: Юни 01, 2008, 02:16:35 pm »
Ами не мисля че една помпа е сериозен консуматор (не повече от 1А), ако говорим за турбо помпа което ще рече пасатор примерно.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #61 -: Юни 01, 2008, 02:18:20 pm »
Ами не мисля че една помпа е сериозен консуматор (не повече от 1А), ако говорим за турбо помпа което ще рече пасатор примерно.

Защо не я направиш?

v_silianov

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #62 -: Юни 01, 2008, 02:22:31 pm »
Ще пробвам , чакам да ми донесат ламелите . Дори малък ефект да има си заслужава да се пробва.Тогава според мен ще може да се намали разстоянието между ламелите. Другото което ми се навърта на наум е да се комбинират два метода за получаване на Н.
2 Al + 6 H2O → 2 Al(OH)3 + 3 H2 , демек да се добавят алуминиеви стружки електролизера, ако правилно съм разбрал.
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 02:30:16 pm от v_silianov »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #63 -: Юни 01, 2008, 02:26:07 pm »
За какво ти е да намаляш разстоянието?

Какъв електролизер правиш? Защо не се осведомиш за някой от по- големите? Със сигурност ще научиш много неща.

v_silianov

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #64 -: Юни 01, 2008, 02:32:06 pm »
Ами четох че оптималното разстояние е 3мм-5мм, но в wikipediata пише, че колкото са по близо ламелите толкова по ефективна е електролизата, но колкото по близо са ламелите толкова повече мехурчетата се задържат между ламелите. Колкото до конструкцията , аз мисля че ако не се прави резонанс , то от значение е площа и разстоянието на ламелите (това са си мои изводи).
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 02:37:16 pm от v_silianov »

sheki

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #65 -: Юни 01, 2008, 10:16:53 pm »
Ами какво ще стане ако се направи електролизера(клетката) по метода на Питър Дейви, с няколко такива камбанки и се пускат импулсите с честота 50 херца , ако се постигне пак резонас на пластините няма да е нужно даже да се слагат никакви помпички .

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #66 -: Юни 01, 2008, 11:47:21 pm »
Ами какво ще стане ако се направи електролизера(клетката) по метода на Питър Дейви, с няколко такива камбанки и се пускат импулсите с честота 50 херца , ако се постигне пак резонас на пластините няма да е нужно даже да се слагат никакви помпички .

По принцип за по- лесно отделяне на мехурчетата се ползват множество методи- това, което съм виждал например е т.нар. "аератор" - пускат въздух между плочите. Може да се направи с помпичка за аквариум. Недостатък е отделянето на допълнителен въздух и в общи линии не може да се използва за ефективно замерване на ефективността на клетката.

Друг вариант е специалното покритие, което се образува по плочите и повишава процеса. Това не е точно определено- слоят по плочите се очаква да даде до 2 пъти по- голяма ефективност от тази по Фарадей, а дали е заради отделянето на мехърчтата или електрически спомага е отделен въпрос.

Има също така и дизайн на електролизери с продупчени плочи (кръгови пластини една над друга). Според мен това е неефективно.

Имаше по руските сайтове едно устройство, което цели да раздели бялата мъгла от горната част на клетката. Това обикновено се получава при повишено напрежение (т.е. загуби в кетката), където белият облак стои в горната част. Не съм му отделял много време, но веднъж го загребах в бурканче, разклатих го и наблюдавах белите мехурчета- въртят се във водата и по едно време просто изчезват. Подозирам, че целта на онзи сепаратор е да раздели газта от водата докато все още не е рекомбинирала. Този процес не ми е ясен и не мога да твърдя за точност, но това беше обяснението тогава. В действителност фините бели мехурчета н изглеждаше да се издигат нагоре, а си стояха във водата.

На другите методи няма да се спирам сега, защото не са по темата.

Шеки по принцип е прав, само че най- лесно е да се изправи с грец и да станат 100 херца. Зависи и за какъв резонанс говорим. Някъде четох/дочух, че честотата на електричеството по самите плочи сама по себе си действа стресиращо на мехурчетата и помага точно в този момент на електролизата.

Ще е интересно да се види точно за какво става въпрос при някава звукова история, но тук не мога да изказвам мнение.

По отношение на Питър Дейви- аз лично бих се захванал да си конструирам и да докажа ефективността на кавитационен отоплител, отколкото да се занимавам с Питър Дейви, въпреки голямата ефективност при него...

sheki

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #67 -: Юни 03, 2008, 07:47:50 pm »
клетката е подобна на един акумулатор за автомобил , не знам дали някой е чувал но когато един акумулатор се зарежда постоянно той започва да се сулфатизира по плочите му се образуват мехурчета които намалят капацитета му, в автомобила това сулфатизиране почти не се получава тъй като вибрациите на купето спомагат за отделянето и отстраняването на тези мехурчета, при електролизера отделянето е доста по интензивно но все пак и там въбрациите биха оказвали някакво влияние.

Bledoliki

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #68 -: Юни 04, 2008, 11:33:59 am »
    Напълно съм съгласен. Но мисля че формата на самата клетка също е много важна. Забележете в оргоновата клетка, дъното и капака имат овална форма.Яйцевидната форма е най-добра за вътрешна циркулация. Газовете и водните пари пораждат движение в центъра от където по напълно закономерен и естествен за един флуид начин електролита започва циркулация във възможно най-добрата възможна форма. По този начин най-добри резултати ще се постигат с тръби,защото колкото повече клетката е близо по форма до съде толкова по- леко ще е циркулирането на електролита в него.Това може да се определи и като един вид Геометричен резонанс.С повишаване капацитета на клетката скороста на газовете се увеличава увелича се скоростта и на електролита което пък ще спомага за още по голяма скорост на отделяне.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #69 -: Юни 04, 2008, 11:37:55 am »
    Напълно съм съгласен. Но мисля че формата на самата клетка също е много важна. Забележете в оргоновата клетка, дъното и капака имат овална форма.Яйцевидната форма е най-добра за вътрешна циркулация. Газовете и водните пари пораждат движение в центъра от където по напълно закономерен и естествен за един флуид начин електролита започва циркулация във възможно най-добрата възможна форма. По този начин най-добри резултати ще се постигат с тръби,защото колкото повече клетката е близо по форма до съде толкова по- леко ще е циркулирането на електролита в него.Това може да се определи и като един вид Геометричен резонанс.С повишаване капацитета на клетката скороста на газовете се увеличава увелича се скоростта и на електролита което пък ще спомага за още по голяма скорост на отделяне.

В такъв случай коничният електролизер на проф. Канарев би бил най- подходящият. Потърси тук и в google за да видиш какви резултати е постигнал и с каква форма на електролизера.

Представи си конуси (от тези по улиците докато поставят маркировката), но неръждаеми и по- малки. В горната част са пробити за да изтича газта. Има "неутрални" конуси, както има неутрални плочи в стандартните електролизери.

Използвал е и прав ток, ако не се лъжа, но и честота- като е написал точно какви честоти в подробности.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #70 -: Юли 15, 2008, 12:32:06 am »
Има ли самата H2O резонансна честота?Мисля че има,и в това е цялата история.И тръбите,и схемите трябва да се съобразят с това.

Тони

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #71 -: Юли 15, 2008, 02:30:57 pm »
 Трчбва да се стигне до принципа на разлагане на водата с електрически ток. Върху корпуса
на клетката навих бифлярка, която закачих успоредно с тръбите /кондензатора/. Върху бифлярката два слоя изолирано, алуминиево фолио. На алуминиевото фолио подавам високо
напрежение от ТХО. А на клетката сигнал от генератор. Целта е да се получи резонанс /стояща вълна/ между бифлярката и клетката. Ефекта е поразителен.

Тони

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #72 -: Юли 16, 2008, 09:36:23 am »
 Не съм мерил дебит на оксиводород. Двигател 6 к.с. се захранва спокойно, като клетката изключва по пресостат на 3,5 бара переодично. Проблема е друг, отделя се зелена твърда субстанция. Нямам престава каква е и при замерване с прибор за наличие на лъчение се регистрира наличие на алфа лъчи. За сега спирам докато не разбера какво става. Ако някой
може да помогне да действаме. Във водата няма електролит рн 6.5

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #73 -: Юли 16, 2008, 11:28:56 am »
дай подробни данни,честота,консумация,с колко тръби е клетката...

CTAHbO

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #74 -: Юли 17, 2008, 01:07:15 am »
Здавейте,
от скоро се занимавам с експерименти в областта. Знам че има хора подкарали колите си на водород.
Въпроса, който си задавам е: А ако просто монтираме един допълнителен генератор в колата който да захранва клетката, няма ли да стане. И серийна клетка ли е по-добре, като тази http://www.youtube.com/watch?v=u03hPyGaMFU&feature=related  след което така да ги инсталираме в автомобила http://www.youtube.com/watch?v=N_5Li7DZpGc&feature=related

А за спомагане на отделянето с помпичка за аквариум мога да предложа да засмуква от вече произведения газ, така ще може да се измери количеството произведен газ и няма да добавя допълнително въздух.