Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 205755 пъти)

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #45 -: Януари 21, 2008, 04:26:21 pm »
:)
Нали това съм направил
променям честотата
и обясни по-подробно как измери капацитета и с колко се променя по време на процеса

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #46 -: Януари 22, 2008, 08:54:11 am »
Променя се честотата , но с какво е сравняваш , колко трябва да мръдне и в каква посока? Кондензатора не го меря, а смятам. Мисля, че трябва да се отчита изхода на високото напрежение и от там да се варира в честотата или с индуктора.
« Последна редакция: Февруари 04, 2008, 12:32:46 pm от altium »

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #47 -: Януари 22, 2008, 09:49:11 am »
Много добре знам какво може. Методът ти е грешен.
« Последна редакция: Февруари 04, 2008, 12:33:10 pm от altium »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР
« Отговор #48 -: Януари 22, 2008, 04:39:18 pm »
Protel DXP.
Но и другите CAD програми не би трябвало да имат проблеми с отварянето.
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 10:07:05 pm от altium »

Bledoliki

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2008, 06:11:14 pm »
 
Малко точни данни:При 5,20в. Плочи7по12 на 3 мм една от друга 4бр При студен електролит от 1пр сода каустик.При температура на електролита 10гр,тока е 7,5ам. Това е за дестилирана вода,всякаква друга,чешмяна,дъждовна се получава безконечно загряване до над40гр и процеса е неконтролируем.
Получавам4,5л на час.Когато електролита загрее до 33гр това е максимума тока е 14ам а количеството газ вече е седем литра час.Като правите експериментите си мерете количествата получен газ защото с приблизителни стойности не може да се работи а и не сте в помощ на никого.
но получавам страничен ефект образува се раждивообразно наслояване по плочите който ми прави електролита на боза и ме дразни. Въобще не разбирам от токови а от електроника още по малко започнах преди 3 месеца с един учебник за девети клас и си знам че няма да напредна кой знай колко.Но с упорити опити смятам да постигна задоволителни резултати. затова когато твърдите нещо моля изхождайте от опитни резултати защото му писна да гледам танцуващи идиоти в видеофайловете в мрежата които в крайна сметка само заблуждават вместо да помагат.За съжаление не знам английски и за това голяма част от информацията ми убягва затова не се дразнете много от идиотските ми въпроси понякога.Смятам да дам пълна информация за резултатите си когато получа ефективно работеща система а не половинчати и с много неизвестни резултати каквито не липсват тъдява....
                         Айде със ЗДРАВЕ и ВОДА

Тони

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #50 -: Февруари 21, 2008, 09:34:36 am »
 Bledoliki при мен водата загрява за час с 2.5 градуса, което приемам за нищожно. Не съм мерил дебит, но оксиженна горелка гори при 3.2-3.5А. Това не може да захрани автомобил.
Здобих се с добър осцилоскоп и установих, че D14 е пълна глупост /с алтернарора/. Шесте
полюса на алтернатора размазват гейт инпулса, а има и една проста формула за честотата и оборотите. Аз изхвърлих алтернатора и пробвам с индуктор.

Тони

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2008, 01:17:08 pm »
 Бях ти ги дал С=36.51pF, индуктивноста е смятам и навивам на тороид от стомана /нямам
феромагнит/. Реактивните съпротивления трябва да са равни. При мен се получава нещо като
напреженов резонанс при 17.3кHz. Но с това да се подкара автомобил е абсурдно. Да се заваря с него става.

Bledoliki

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #52 -: Февруари 21, 2008, 01:50:46 pm »
  
Започнах опити със захранване на компютър. Идеално е за начинаещи а и не само.То (предполагам всички знаете) дава 12в-до 9А;5в-(тук варира от 20А до29А в зависимост от захранването) и3,3в не помня колко  защото не го използвам. 12в ги натоварих максимално и при лимит от9А издържа10,5А и отказа, но ми даде много добри резултати.Тогава правех опитите с дъждовна вода но електропроводимостта и е висока и не мога да контролирам процеса. Свързах 2 захранвания успоредно но ампеража не се удвои и захранването изгоря.Затова прехвърлих вниманието си към 5в заради големия ток с който по лесно се експерементира.Захранването е импулсно и това се вижда дори с просто око.При измерване на количество газ, понеже съда който е 0,5л пластмасова бутилка се явява празно пространство се чува ясно удара на инпулса и се вижда постъплението на газ.Броих 150 инпулса в минута.В момента не разполагам с уреди освен с един кит. мултицет и затова не мога да дам данни за честотата на тока.Но си мислех:Не е ли възможно да се променя честотата на изхода на захранването и да се извлече максимума от него.Целта на опитите ми е да направя малко компактно устройство което да ми даде достатъчно газ за захранване на горелка с пламък от порядъка на5-6см който да е с достатъчен потенциал за да мога да го ползвам за направа на някои неща от заглавната страница на форума.Сега отчитам грешката че при предишни опити направо ме домързя да измеря количеството газ с което постигнах пламък от около 2мм на върха на игла за еднократна употреба и сега трябва да започвам всичко от начало.Захранването е удобно и с това че има вентилатор с който може да се охлажда електролита.Вчера подочух за един камък използван в медицината казва се клиноптилолит( използван предимно за медицински цели) който при накисването си във вода след известно време я йонизира. Някой има ли представа ок къде да се купи,големи находища от камъка има около Кържали ако има колега на близо да провери.
     Като прочета какво съм написал до тук и мога да напиша още много усещам дълбочината на този прост процес електролиза и винаги се опитвам да намеря най простия начин съветвам и вас да правите същото макар да знам че до простото често пъти се стига чрез сложното. Като избистря още процеса ще дам точни данни.

Тони

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2008, 02:07:23 pm »
 Tороида е 8см/външен/ 4/вътрешен/ и 3мм. Индуктивноста е около 94nH. Kапацитета е
36.51nF/грешка при записването/ и свързвам още един кондензатор 0.9mF/1500v последователно. Шест намотки от1.45.

ganevson

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #54 -: Март 10, 2008, 08:44:56 pm »
Здравейте колеги по дух
Купих тръби стомана 316л 19мм и 25.4мм по 6 метра . разрязах 4аст от тях 6 тръбички по на 30см за да конструирам електролизера. все още не съм го събрал но сглобих един елемент от две една в друга тръбички за да опитам дали ще получа прословутият резонанс . поставих елемента в дестелирана вода и започнах с подаването на честота от двата таймера 555 по схемата , без резонансни бобинки. При каква честота и при какво напрежение този електролизер би заработил? Сложих и бобини и индуктивности каквито имах под ръка , последователно , паралелно на тръбичките и пак нищо. сложих после и питейна вода . Имаше електролиза но не беше така наречената "ефективна" . Иделният кондензатор (ролята на която би трябвало да изпълнява електролизера) няма активно съпротивление. А питейната вода както всички знаем има примеси които правят по скоро от електролизера не толкова капацитет отколкото резистор в който водата загрява след подаване на напрежение на тръбичките.
Някой има ли постигнат успех с това чудо на Стенли Майер да успее да подкара този електролизер така че да изцеди капацитивните му свойства и да постигне резонанса чрез който уж би трябвало тока да се сведе на минимум при максимално отделено количество водород?

icq 299911808

Optimist

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #55 -: Март 10, 2008, 09:09:01 pm »
Здравей ganevson,
Аз съм нов във форума.
Мисля, че този подход няма да доведе до реаултат. Споделих го в друга тема.
Ако решиш, че водата е проводник - няма как да я "пъхнеш" между две плочи на кондензатор...(няма да е кондензатор).
Ако решиш, че водата е диелектрик - ще направиш стандартно загряване на диелектрик (поставен между плочите на кондензатор).
Ако е нужно единица енергия да се изразходва за да се разделят трите връзки H-O/H-O, няма как да се "измъкнеш".  В случая иде реч за електролиза - положителните (водородните) тръгват към минуса, отрицателните (кислорода) тръгва към пюса...
За да "разкачиш" връзката си трябва енергия.
И да направиш електрически резонанс (било по ток, било по напрежение), нямада постигнесх успех. Намери един учебник по електротехника или справочник и разгледай (една страничка е) накъде се движат зарядите (във времето) при протичане на променлив ток (дори и да не е в резонанс).
Там ще видиш проста формула за пресмятане на стойноста на кондензатор като му знаеш площа на плочите и разстоянието  между тях.
....и да вкараш в резонанс цялата тая щуротия... дори и на сухо без вода...

"...ако беше лесно, нямаше да се падне на нас..."

ganevson

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #56 -: Март 16, 2008, 10:28:41 am »
Някой постигнал ли е резултат с електролизера на Майер?
как се постига резонанса на водата с този експеримент?
Къде е тънкоста на всичко това?

Тони

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #57 -: Март 17, 2008, 08:30:26 am »
 За свръхефективност не може да се каже, но се получава газ за една горелка. Накисни тръбите с 10% КОН и редувай цикли при смяна на полеритет. Трябва да получиш бяла патина
по тръбите. Важно е и размера на тръбите както и разтоянието между тях. Аз зареждам дестилирана вода с КОН.

v_silianov

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #58 -: Юни 01, 2008, 01:59:58 pm »
Една идея която не знам да ли е реализирана , но до момента не съм  я виждал на клип. Идеята е да се направи така че мехурчетата да се задържат минимално върху плочите. дефакто да се направи малка помпа която да циркулира водата между плочите . Колкото по голям е дебита толкова по малко време се задържа мехур4ето газ помежду им.

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #59 -: Юни 01, 2008, 02:08:41 pm »
И аз съм мислил по тази идея, но една помпа означава консумация на енергия.
Мисля че може да се постигне , като от долната страна на тръбите се остави някакво растояние или да се изреже част от тръбите , по този начин ще се получи този ефект на циркулация.