Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 204079 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #165 -: Февруари 16, 2013, 08:36:35 pm »
Поздрави на всички интересуващи се от HHO енергията и eiffel65!!!!!!!!!   Да ще поясня! Първо ще се повторя: електролизера е експериментален и до момента забелязах отстраними конструктивни недостатъци които няма как да се видят от снимки или видео. Описание:всяка плоча е с размер 10.4 по 13.5 см. или 140.4 кв.см. от 316L стомана 1.5 мм. : разстоянието между плочите е 1мм. : за всяка клетка схемата е следната, през една плочите са свързани + и – те. +–+– : всички клетки са свързани последователно: в двата края подавам +– !! Така описан елктролизера е с площ едностранно 3369.6 кв. см. Електролита  е с 10% плътност на NaOH. Имам да оправя някои неща и ще направя подробно видео с показания на уреди за мощност, ток, напрежение, налягане,добив. Това кратко видео което виждате е добив 1лт./64сек. при12.85 А/12.3 V =158W приложена мощност след 4 часа работа на електролизера и доливане на дест. вода. Калкулатора показва 108,38% по Фарадей и 65.03% електрическа ефективности при DC електролиза. Не намирам че това е похвално! Поради тази причина се въздържам от коментари. Започнах работа по пулсиращо захранване но за това по нататък! За това съм в този форум, да покажа какво съм направил да помогне някой ако може и аз да помогна ако мога!!?? Питайте и споделяйте за да вървим напред! Първо да станем повече след това много и на края всички!

eiffel65

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #166 -: Февруари 16, 2013, 09:37:48 pm »
Мерси за отговора. Площта е горе долу като моята на плоча. Но разстоянието не съм пробвал толкова близко на 1мм. Може би от там идва и по големият добив. Но закачено на 14 В ще имаш нужда от  електрониката защото ще отиде над 15А на колата, а от там ще почне повече кипене и загряване. Ако ограничиш тока леко с пулсовият както мислиш, има шанс да не прегрява и достатъчно, от там и контрол над процеса. Това количество е достатъчно за икономия на автомобил, тествал съм на моят лятото,който е на Пропан Бутан и с твоите показания безпроблемно ще имаш и положителни показания, ако ще го използваш за автомобил. Без корекция директно вързан на акумулатора със 7 клетки 15% разтвор и при 4 часа работа във колата го намерих на половина празен от течове а консумацията тогава не можех да замеря само сметката за газ ;)
И бъди сигурен, че има четящи но не пишат за да не се повтарят. Не се отказвай да споделяш поне аз следя и може би скоро ще си направя проблемната кутия от плексиглас.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #167 -: Февруари 16, 2013, 10:06:46 pm »
Имам проба на 17.5 А 1лт./47сек. стига 40 градуса за 2 часа. Повече не съм продължавал. До сега съм произвел от 2лт. вода газ


toncho

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #168 -: Февруари 22, 2013, 05:12:57 pm »
Здравей колега Михаил Кузмов! Извинявай за въпроса ама нещо не разбирам - ти този електролизер директно с 220В ли го захранваш? Казваш - кондензатор и грец и .......... нищо за траф. От къде идват тези 12,3В които измерваш? Това напрежение между 2 плочи ли е? Ако е така то е огромно, но може би аз бъркам.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #169 -: Февруари 22, 2013, 05:52:50 pm »
Уважаеми toncho има и такива схеми но не са безопасни при ползване.

toncho

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #170 -: Февруари 22, 2013, 07:25:22 pm »
Благодаря lda_has за инфото, но въпроса ми е по конкретната клетка и резултати споделени от Михаил Кузмов. Аз съм прохождащ в електролизата и затова за сега повече чета и питам. Това което до сега съм приел като аксиома е, че електролиза започва при 1,3В и всичко над 1,5В са загуби. И затова се опитвам да си обясня схемата на колегата - понеже той казва, че е директно включена в мрежата само през кондензатор и грец. Съжалявам ако въпроса ми е досаден, но наистина не разбирам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #171 -: Февруари 22, 2013, 09:59:21 pm »
toncho здр.    Ако си прохождащ и не си на ти с електротехниката много много внимавай!!!!!!!!!!! Така обяснената от мен схема е мн. проста но е и опасна за неопитни! Голямото предимство на тази проста схема е следното: на всеки 14 mf. кондензатора пропуска 1 А , можеш да свържеш към + и– от една до над 100 клетки, сухи или мокри без значение, всяка добавена последователно клетка си взема необходимия волтаж според тока който и пускаш от кондензатора. Електролизата започва теоретично от 1.23 волта но с толкова няма нищо да получиш! Колкото до загубите, DC електролизата е неефективен процес. В мрежата има огромна база информация но съвета ми към теб е да прочетеш първо всичко което е написано по въпроса в този форум, подраздел разлагане на водата и тогава действай пак питай и т.н.    Успех !!!!!!!

toncho

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #172 -: Февруари 23, 2013, 10:58:53 am »
Благодаря, Михаил Кузмов за пояснението. Сега нещата са по-ясни. Определено електротехниката не ми е от най-силните страни, но според мен това което обясни не го знаят доста хора и, че ще бъде от полза на доста съфорумци.
Имам още една молба към теб - понеже в мрежата е пълно с противоречива информация по въпроса, която повече обърква не-специалистите, ако може да ми препоръчаш конкретни източници. Може би на ЛС?
Благодаря предварително!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #173 -: Февруари 23, 2013, 03:47:24 pm »
Здр. toncho! Нямам представа какво знаят хората! Писането в този форум правя с надеждата да изкарам водородната енергия от гаража и гаражния майсторлък! За мрежата е така, мн, хора знаещи и незнаещи се опитват да правят бизнес с това. Какво имащ в предвид като конкретни източници? В българските сайтове повечето неща са преписани от не български сайтове. Пак от този форум можеш да намериш много линкове на български и английски. Аз мога да пусна тук файлове за прочит които съм свалял и запазвал в годините с цел просвещение и справки но са на английски. Не зная до колко могат да бъдат полезни за не четящите този език. А това ЛС на разбрах какво е!

toncho

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #174 -: Февруари 23, 2013, 06:12:28 pm »
ЛС=Лично Съобщение=PM=Personal Message  :)
Имах в предвид евентуално да не се приеме за спам.
Много ме заинтересува възможността кондензатор да се ползва като ограничител по ток. Ще ти бъда благодарен ако дадеш схеми и информация. Оправям се с английския.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #175 -: Февруари 23, 2013, 07:40:54 pm »
Здр. Toncho! Това може да ти помогне!!!!!!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #176 -: Февруари 24, 2013, 12:42:42 am »
Ето още материал за просвета който може и да го има във форума! Ако е така, моля моя да бъде изтрит!

toncho

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #177 -: Февруари 24, 2013, 10:53:25 am »
Тази схема съм я виждал, но си признавам не съм и обръщал внимание. Ще я пробвам задължително!
Необходим ми е съвет - от къде да намеря толкова големи не-електролитни кондензатори? Керамичните са с много малък капацитет. Помагайте колеги!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #178 -: Февруари 24, 2013, 04:53:59 pm »
Тези кондензатори са хартиени от типа МБГ, МК и др. за променлив ток. На вид са големи и обемисти. Трябва да пише че са поне за 250V и нагоре. Аз ползвам такива от стари перални и др. уреди които имат двигател.Също и от стари тела на лум. осветление. Там са по 4.5 mF 250V. Ползвам също и от ККУ които се поставят в трафопостове НН за регулиране на cos.fi . Тези обаче са с голям капацитет и могат да се ползват когато електролизера вече е кондициониран с малък ток.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #179 -: Февруари 24, 2013, 09:30:35 pm »
ОТНОСНО #175 !!!!!!!!!! Това отдавна е пуснато от mzk в темата " образователен документ за електролиза". Може и аз да съм го свалял някога от там!!!!!!! Моля за извинение! Не е мой принос!