Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 204673 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #135 -: Ноември 06, 2009, 08:21:10 pm »
Ето малко снимки, да се види за какво става въпрос

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #136 -: Ноември 08, 2009, 11:56:12 pm »
Някой пробвал ли е с алуминиеви плочи и дали може да се ползват такива за направата на електролизер? Ако могат да се ползват алуминиеви плочи, дали някой знае колко ще струва направата на няколко такива плочи?
Скоро ще имам възможност да се заема с експерименти, но се чудя от какъв материал да са плочите. Няма да използвам натриева или калиева основа, а ще използвам чешмяна вода. Също така искам да попитам дали дебелината на плочите оказва някакво влияние на тока, напрежението или съпротивлението като цяло? За захранване мисля да използвам акумулатор, без да използвам каквато и да е електроника (пулсиращо захранване и тем подобни).
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 11:58:58 pm от miromad »

georgi70

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #137 -: Ноември 21, 2009, 07:24:27 pm »
колеги някой правил ли е това на дизел и има ли ефект

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #138 -: Ноември 24, 2009, 09:36:31 am »
Здравейте колеги, виждам че яко сеработи по въпроса.
Имам гумени пластини които са остатък от моите уплътнения за клетката. Размера им е 13,4см х 13,4 х 2мм,  някой го интересува да каже.
Успех :D

intercorp

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #139 -: Януари 24, 2010, 06:04:02 pm »
Здравейте,

До пишещите и четящи тук:

Някой да се е опитвал да репликира електролизера на Боб Бойс?
Аз се заех с тази нелека дейност.
Доставих си тороида и PWM3G платката. Навих тороида и изградих кетката. Лично аз не открих изрично указание в инструкцията дали клетките трябва да са херметични/електролита не трябва да преминава от клетка в клетка/. Оказа се обаче, че това е абсолютно задължително за мое съжаление. Така, че ако някой смята да прави тази клетка нека да го има в предвид. Сега трябва да си изолирам клетките преди да продължа.
Моля накой ако има практически резултати при репликирането на електролизера, нека да сподели. Пускам и снимка на моята репликация на клетката. В по-късен етап при резултати ще се похваля евентуално/ако резутатите са за хвалене разбира се/.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #140 -: Януари 24, 2010, 08:57:38 pm »
Здравей. Подготвен съм теоретично за електролизата на Боб Бойс. Ако си от София можем да се срещнем.

intercorp

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #141 -: Януари 25, 2010, 02:22:00 pm »
За съжаление съм във Варна. Интересува ме даи знаеш каво е това Heavy duty choke. Аз предполагам, че това са дросели, но не съм сигурен. Някаква идея?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #142 -: Януари 25, 2010, 02:24:39 pm »
Точно така- дросели. Дори ми се струва че има някакъв чалъм на изчисление, но за него никой нищо не пише- не казвам, че съм прав.

intercorp

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #143 -: Януари 25, 2010, 04:14:31 pm »
В една от инструкциите пише:
"GO to http://mpja.com and
buy 3 – 7840-TR (only $7.75 each) use only one side leads, not both sides. It is perfectly ok to wind
these chokes on laminated iron pieces taken from an old mains power transformer frame."

Въпросния 7840 TR е обикноовен понижаващ трансформатор от 110/220V, на 12V със средна точка, т.е 6-0-6. на 4А.
Т.е входна мощност не повече от 50W.
"use only one side leads, not both sides". Според мен това означава да се използва само едната намтка, но коя? първичната или вторичната? Аз мися да е първичната, понеже на две от местата имаме 155V. В таакъв случай може да се използват дросели за лунички на 220V , 50 - 100W. Май така ще се реши проблема с тези Heavy Duty Chokes.

vladtod

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #144 -: Май 24, 2011, 08:32:12 pm »
Имам проблем с моята суха клетка, след спиране работа на клетката газа който остава в разширителя се свива и засмуква водата от бълбукарника, за един ден си дърпа 300-400 мл. и с това се разрежда електролита. Има ли някакво решение на проблема, и правят ли вашите клетки така?

koce93

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #145 -: Май 25, 2011, 11:49:06 am »
Има начин. Между разширителя и балбучарника се поставя Т образно разклонение, като за газова уредба и на средният извод с едно маркуче се монтира клапанче, като от бензинова помпа с много мека пружинка. При работа то е затворено, а като изтива въздуха в разширителя се свива, получава се вакум и клапана се отваря и поема въздух от атмосферата. Успех.

DIDO112

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #146 -: Май 25, 2011, 01:43:00 pm »
Или свали бъблера по на ниско аз съм направил така и вакума които се получава не може да преодолее разликата в нивата.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #147 -: Май 25, 2011, 02:17:50 pm »
Здравей! И аз имах този проблем и си мислех, че водата от бъблера отива в двигателя. Проблема ти е или че нямаш клапан след бъблъра или че клапана пропуска и в двете посоки.
 Реших го по следният начин:
Слагаш един клапан между бълбучника и съда с електролита и няма да имаш никакви проблеми!

vladtod

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #148 -: Май 06, 2012, 09:52:26 am »
Здравейте, направих си така мечтаната клетка от 316Л, но имам едно питане. Експеримента който направих беше със 13 пластини като свързването беше - |||||+|||||- разстояние 4,8 мм  продукция 2,1 лт срещу 23А, но след като намерих книгата на Юл реших да опитам с голямо разстояние а именно 9 мм със 7 пластини свързани -|||||+  продукцията беше 2 лт срещу 21 А. Питането ми е дали клетката да е с повече пластини и по-малко разстояние или с по-малко пластини и повече разстояние при положение ,че продукцията е една и съща при еднакво натоварване, но не знам дали качеството на газа не е променено.

radonen

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #149 -: Май 08, 2012, 03:04:40 pm »
Какъв е размера на пластините?