Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 204063 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #120 -: Декември 19, 2008, 01:54:05 pm »
Има и друг момент,едно тяло с тръбна форма има много по-добри акустични данни отколкото парче ламарина,или шайба.

killer66

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #121 -: Декември 21, 2008, 01:21:24 am »
Нов съм във форума, все още се интересувам чисто теоретично, но съм много запален по темата.

Чудя се опитвали ли сте с вибрации да отделяте мехурчетата. Обикновеното желязо при въздействие на магнетизъм се разширява, а при отнемането му се свива, така работи ултразвуковото рязане на метали. Поставяте обикновен пирон с бобинка около него и според херцовете на тока вибрира и пирона. Към него се прикачва непроводим материал и той съответно е свързан с ламелите, а и честотата на вибрация се регулира много лесно.


« Последна редакция: Януари 06, 2009, 08:19:08 pm от killer66 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #122 -: Декември 22, 2008, 02:18:04 am »
Има различни виждания за повишаване ефективността на електролизата и не мога да ти кажа точно какво ще излезне от твоята идея, но моето лично виждане е способността на водата и/или на ел. ток да въвличат радиална енергия в процеса на разлагане или ударната функция и по- точно ударна функция на еднополярни остри импулси с малък коеф. на запълване.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #123 -: Януари 02, 2009, 03:37:17 am »
Вижте дали това инфо ще ви е от полза http://ifile.it/24b38fh и долния прикачен файл.
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 04:11:26 am от miromad »

LTK

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #124 -: Юли 05, 2009, 06:29:23 pm »
Това е един опит, който много исках да реализирам. Идеята с прътите ми се видя много добра. Един прът неръждаем 304 е 3м на цена 5лв и е много изгодно. Тук са нарязани на 19см, 19броя на 1мм разстояние. Разтворът е дестилирана вода с КОН. Пробвал съм 5V на цялата клетка, като се получава около 2.5V между две пръчки. После пробвах и на 12V и с неутрални плочи. Първоначално пробвах с компютърно захранване 400Вата, но после с акумулатор. Резултатът е много незадоволителен дори и при около 30 - 40А от акумулатора (уредът ми мери до 20А и нямаше как да го измеря точно), добивът е около 200мл/мин. Като цяло знам, че трябва площ за добра електролиза, но това с прътите исках да видя какво ще стане. Сега съм се насочил към тези сухи клетки с плочи, че зимата идва, а аз имам големи мераци да се топля с оксиводород.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #125 -: Юли 05, 2009, 09:10:07 pm »
Направих суха клетка,  с О-пръстени 110х3,5 .Електролит вода и сода каустик. За начало с 15 пластини , среден извод, -+- на 12 волта тока е под 1А и продукцията слаба. След това с 13 пластини като всяка трета е полюс, -+-+-. На 12 волта незнайно колко ампера продукцията е над 2 литра в минута, по-точно 500 мл за 13 секунди. Плочите са пробити на 2 места с 6мм , срещу 2та извода. Ако монтирам още един алтернатор, работата заспива :) . Като премеря тока  ще пиша

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #126 -: Юли 19, 2009, 05:31:13 pm »
Монтирах го на колата,вече със 17 пластини, като всяка 5та е захранваща – + – + – на 12 волта имам продукция 2 литра в минута, тока все още не съм го мерил. Направи ми впечатление че след 4-5 дни каране, източих електролит и долях вода- намалих концентрацията,тока спадна доста( по звука на динамото се усеща, с шим е) а продукцията се запази. Значи кпд се е увеличило, заради покритието на плочите. Предварително ги минах всичките с шкурка 60, и имат по два 6 мм отвора всичките,един за вход един за изход. Това е за сега, по първи замервания разхода е -20% . Успех на всички

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #127 -: Септември 14, 2009, 08:55:59 pm »
Ето ги обещаните снимки, тока е в началото 40А, и след 5 секунди пада на 25А . Това е заради изместването на електролита от газта.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #128 -: Септември 15, 2009, 09:40:03 am »
В маркучите на газовата инсталация ли вкарваш ННО ?

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #129 -: Септември 15, 2009, 10:15:14 am »
По-точно в газовата плочка, но не е задължително. Подава се между въздушния филтър и дроселклапата (някъде по въздуховода)
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 10:18:57 am от gotiniq7 »

tvard

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #130 -: Септември 15, 2009, 10:31:55 am »
С колко ти е паднал средния разход?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #131 -: Септември 15, 2009, 10:42:17 am »
Браво gotiniq7!

    Електролизера ти изглежда добре, и резултата ти е много добър, само гледай да спазиш големината на тока за кв.см. площ, щото иначе става бързовар.  За твоя диаметър мисля че ток по-голям от 10 А е нежелателен, по-добре е да се увеличи броят на клетките.
    
    Няколко въпроса:  - "О" пръстените от тръба за канализация ли ги наряза?
                               - Има ли вход и изход електролизера ти, има ли разширително казанче преди бърбутьора, от което да се отделя водата и да се връща обратно в долният отсег на електролизера.
                               - Има ли промяна ъгъла на запалване на автомобила?
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 12:09:27 pm от EDM electronics »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #132 -: Септември 15, 2009, 03:27:06 pm »
Тока е голям, заради входящия отвор 6 мм, по-късно разбрах за разместването на зиг-заг за по-малки загуби. Но въпреки всичко имам 20% икономия. Има разширител, на едната снимка се вижда, от 1л туба за някаква отрова. Щуцерите са от пласмаса направени на струг, но има течове. Най-добре ще стане като последните 2 плочи да са от по-дебел INOX, и по една тръба заварена за тях, също и разширителя да е от Inox. O-пръстените са от магазин 110х3,3 мм

LTK

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #133 -: Септември 15, 2009, 07:46:57 pm »
За щуцери използвам съединител за маркуч (това е единственото пластмасово практично съединение, което намерих по магазините). Вътре си е тръбичка и най-голямото му предимство е, че има периферия. Залепени са с епоксидна смола. Тубата е 5л за бензин от метро. Тези ги взех от баумакс за 90ст, но такива и подобни връзки има и в практикер. Водят се градински пособия. Вътре са 8мм, външен диаметър 16мм.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #134 -: Ноември 06, 2009, 12:34:57 am »
Един приятел започна суха клетка, доста добра според мен. 25 пластини О-пръстени с диаметър 240 мм, като ще се прави печка от него, подобно на HHOHHU. Изходящия отвор е овален над ф10 ,а долните за изравняване са на зиг заг 2 мм. Разширителя ще е поставен на едно ниво с клетката, за да няма преливане, и от там да няма загуби. Очакван старт след 3-4 дена, очакван дебит при добро кпд 4-5 литра в минута. Плазмено рязане, цена 85 лв за 25 пластини, О-пръстени от фирмата за която даде линк Rebel, 1.75 за бройка ф240