Автор Тема: ВОДЕН УДАР  (Прочетена 13428 пъти)

kordela

  • Гост
ВОДЕН УДАР
« -: Януари 12, 2008, 07:45:32 pm »
Здравейте, следя темата от близо месец, приветствам всички който са постигнали резултати,  лично аз се чудя кой двигател да счупя,  за да пробвам,     на резачката на косачката или на джипа.  Споделям това,      защото никаде не видях някой да спомене за   ,,воден удар,, -  явление при което попадналата вода в цилиндъра поради своята несвиваемост набива и криви мотовилката. Лично аз имах такъв проблем с двигателя на яхтата,там има охлаждане на гърнето с морска вода,  която се изхвърля заедно с газовете после.  Незнам колко вода е попаднала в цилиндъра но резултата беше 3мм по къса мотовилка и един неработещ цилиндър.  Ако някой има бегла представа къде е границата  на предозиране ,  ще помогне много на всички който работят в тази насока  :D

« Последна редакция: Април 30, 2008, 12:51:22 am от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ВОДЕН УДАР
« Отговор #1 -: Януари 13, 2008, 01:20:29 pm »
Признавам, че не мога да отговоря на въпроса ти, но се надявам тук да има нещо полезно: Вода и водород в ДВГ

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ВОДЕН УДАР
« Отговор #2 -: Януари 14, 2008, 02:55:17 am »
Съветвам kordela да прегледа книгата, която съм качил.

Нямам информация за усшешна репликация на горелка с ГЕЕТ в България!

Т.е. не знам някой да гори успешно газът след реактора за други цели освен за ДВГ. Според мен температурата на парата, излизаща от реактора е достатъчно голяма за да не се получи фрапираща разлика за воден чук.

Освен това се съмнявам са функцията на реактора- под влиянието на температурата, триенето и евентуално някакво статично електричество, вероятно се получава крекинг със сместа от въглеводородно гориво (смесва се с водата по условие) и се получава някакво количество водород. Но колко е то и дали е значително- нямам информация, а и не съм видял до момента.

Както пише в книгата- смесването на горивната смес с вода значително редуцира вредните емисии. ГЕЕТ не е панацея в това отношение. Книгата е от 85-та година и е с множество тестове- далеч по- добри от измерване на вредните емисии с парцалче, както прави г-н Пантон. С уважения към неговата работа.

ceko26

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2008, 01:32:03 pm »
Воден удар се получава когато вода(течна) навлезе в цилиндъра и буталото се опитва да я згъсти. Никаде в принципа на реактора не е предвидено да навлиза вода в двигателя.

Тони

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2008, 02:26:07 pm »
 Смятъм ,че в реактора не се получава водород а нестабилна водна молейкула. Като се копресира и подаде запалване , се декомпозира на водород и кислород. При дизела ако се подава водород , той би се самозапалил.

kordela

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2008, 02:47:51 pm »
Благодаря на mzk за книшката . Много ясно и точно е написано и то още 1985 г.  и то в учебник на чист български език ,,ВОДНА ЕМУЛСИЯ,,  става дума за вода и гориво.  Въпроса къде е границата на количеството вода в тази емулсия остава.  Версията по-голяма компресия по-пълно изгаряне по-ниска работна температура на мен лично ми харесва повече.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 02:59:07 pm от kordela »

ceko26

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2008, 04:43:21 pm »
При рали автомобилите например Митсубиши Лансър ЕВО 9 има дюза, която впръсква вода мисля, че преди турбото с цел по-голяма мощност. Управлява се от бутон. 
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 10:46:29 am от altium »

lazy

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2008, 02:24:43 am »
Воден удар ще се получи, когато водата (в течна фаза) която навлиза в цилиндъра е повече (като обем) от обема на горивната камера за някой от циклите на засмукване.Без да залягам много на теорията простите сметки показват,че нормален бензинов мотор има минимум 30 ссм горивна камера(4 цил., 1200ссм, степен на сгъстяване 10:1 Смятам, че при загрял реактор първо ще падне температурата, което ще предизвика спиране на процеса в него. Важо е също при какви обороти на двигателя ще "избълбука".

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2008, 10:49:02 am »
Добре де, като избълбука, ако е висок изпарителят не би трябвало да има проблем? Все пак е нагорещена пара пак- не вряла вода, която си лети и ходи където си иска?

administrator

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #9 -: Април 10, 2008, 03:25:28 am »
Съветвам kordela да прегледа книгата, която съм качил.

Нямам информация за усшешна репликация на горелка с ГЕЕТ в България!

Т.е. не знам някой да гори успешно газът след реактора за други цели освен за ДВГ. Според мен температурата на парата, излизаща от реактора е достатъчно голяма за да не се получи фрапираща разлика за воден чук.

Освен това се съмнявам са функцията на реактора- под влиянието на температурата, триенето и евентуално някакво статично електричество, вероятно се получава крекинг със сместа от въглеводородно гориво (смесва се с водата по условие) и се получава някакво количество водород. Но колко е то и дали е значително- нямам информация, а и не съм видял до момента.

Както пише в книгата- смесването на горивната смес с вода значително редуцира вредните емисии. ГЕЕТ не е панацея в това отношение. Книгата е от 85-та година и е с множество тестове- далеч по- добри от измерване на вредните емисии с парцалче, както прави г-н Пантон. С уважения към неговата работа.
Напротив, на френския сайт има множество репликации на GEET в автомобил със сканирани резултати от газоанализатор.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #10 -: Април 10, 2008, 09:22:29 am »
Сканирани резутати от газ анализатор- да- защото и парата и водорода в малки количества редуцират емисиите почти до нула.

С разход на гориво обаче- не повече от 1 литър по- малко.

Освен това за Пантон никъде не е обяснено, че това е вихров топлообменник.

Хората във Франция слагат ГЕЕТ предимно заради еконормите- там това се усеща. Тук никой не го грее- прави се за икономия.

Експериментът с изпарителя и добавеното гориво в него е пълен фарс.

Тони

  • Гост
Re: ВОДЕН УДАР
« Отговор #11 -: Април 11, 2008, 10:06:52 am »
 При дизела има полза, качва се компресията и мощноста се покачва и по малко натиск
върху педала.