Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Въпрос

(1/3) > >>

bonjyr89:
Здравейте!
Казвам се Деан Тодоров и случайно срещнах сайта Ви,който много ме заинтригува прекарах 4 часа в четене,и реших да се опитам да направя GEED на трактор ТК80 (дизел) всичко е много добре въпросът мимпресията ще може ли да възпламени газа Pantone (без свещ) и другия като премине на режим на работа с газ Pantone трябва да се прекрати подаването на дизел към нагнетателната помпа според мен като няма дизел тя ще блокира.Ако греша моля поправете ме.
Блягодаря предварително!!!

mzk:
Здрасти.

Поздравявам те за заинтересоваността ти!

По въпроса- компресията по- скоро не, а малка част от дизеловото гориво ще възпламени газа, ако той въобще гори. За съжаление в България освен за Жоро, не знам за друга репликация (имам предвид, при която са дадени сравнителни данни за разход и действие на ДВГ).

Горивото към помпата не го спирай, нали трябва да се маже. Според мен трудно можеш да откачиш и инжекторите, така че да връща горивото обратно..

По- добре врътни кранчето за празните обороти. Освен това имаш и друг проблем- системата трябва да се загрее. Така че навтоподаването няма да можеш да спреш. Ще имаш и проблеми с регулирането му след това.


Имай предвид, че ГЕЕТ работи винаги с някакво количество гориво. Доколкото знам минимума е 20% гориво и 80% вода. Освен това във френските сайтове го добавят като икономайзер и/или като "катализатор", защото при тях има граници за вредните емисии, не е както при нас.

Успех!

ПС: не се притеснявай да задаваш и други въпроси, сигурен съм че хората тук ще се радват да ти отговорят!

bonjyr89:
Благодаря за отговора,
но остава проблема дизеловите двигатели нямат кранче за празни обороти,а неможе ли да се спре горивото губи смисъл цялата инсталация . А относно загряването не е проблям защото трактора има много по-голям обям на двигателя съответно по-големи колектори и много повече горещи газове.

(Имай предвид, че ГЕЕТ работи винаги с някакво количество гориво. Доколкото знам минимума е 20% гориво и 80% вода. Освен това във френските сайтове го добавят като икономайзер и/или като "катализатор", защото при тях има граници за вредните емисии, не е както при нас.)
Да това е ясно но от изложеното в този сайт разбрах че допълнителното (20%) гориво трябва да се смеси с водата т.е когато заработи двигателя  на ГЕЕТ трябва да се преустанови подаването на гориво от карбуратора или от навтовата помпа.

mzk:
Не, горивото не се спира. Т.е. поне в по- простите инсталации.


За да го спреш напълно трябва много добро регулиране на впръскването и използването на инжектор или карбуратор, вместо изпарител пред реактора.

Печалбата ти идва от факта, че имаш по- голяма мощност при по- малко натиск на педала.

Някаква клапа за притока на нафта определено трябва да има. Поне на баща ми печката й регулираха оборотите на празния ход в един гараж, не знам как е на този трактор.

Прочети внимателно какво е написано. Всичко е там, а аз само повтарям каквото съм прочел, така че...

ppankov:
@Тони,MZK,EMM

Тези дни монтирах GEET на моя  Мерцедес 124/16V.
В резервоара смесвам 20:80 бензин-вода, загрявам за по сигурно системата за 25мин.
Газта от реактора подавам директно в смуктелния колектор, но....колкото подам с такива обороти работи двигателя (сложих кранче на тръбичката преди колектора), разхода на бензин се качва - горивото подавам от 4 литрова туба директно на помпата (няма монтирана дистанционна муфа на ламбда сондата). Не съобразих след първия опит, изключих двигателя за около 1 мин.,
пак опитах да запаля и...праааас....въздуховода от пластмаса се разлетя на парченца!  >:(
Сега съм назад с 300 кинта за нов въздуховод  :(
Остатъчен газ? Концетрация в колектора и въздуховода? Все тая, резултата е налице.
За снимки не ме питайте, кръв нямам от яд... >:(
Колеги призовавам Ви да внимавате с експериментите !!!

Та въпроса ми е следния, как мога да линеализирам газоподаването на бензинов инжекцион  с GEET?
Реших, че като подам газ директно в колектора, двигателя ще си вземе, колкото му е дебита, но не...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия