Алтернативни енергоизточници > Трансформатор на Tesla

как да направя Тесла трансформатор

(1/5) > >>

lubomirpp:
Господа,
искам да направя Тесла трансформатор. Но не  за светкавици, а за електролизер за разлагане на вода. Доколкото виждам по форумите и др. в нета ми трябва честотен генератор на правоъгълни сигнали и Тесла трансформатор свързан с ламелите на електролизера. Това искам да пресъздам. Някой може ли да ми начертае проверена схема с точно описание като за електро-непросветен. И още, двата края на вторичната направо към двете ламели ли се включват?

vitan:
Електролизата е процес искащ ток, а не напрежение. В тесла-трафа (особено ако е малък) - тока е малък. Има прахосване на енергия. Ако се търси някакъв резонанс, да го уцелиш с тесла-траф е като да гониш комар в тъмна стая. Еле пък, ако това ти е първия траф...
А и никъде не се споменава, колко е водната пара в тия "тарикатски схеми". Дори и при Брауновия газ има минимално количество остатъчна засмукана водна пара, а тия бързовари.......... може и по-скоро да са пароструйки.
Ако някой ще рече нещо наопаки, изпърво да прочете малко електрохимия.

lubomirpp:
Как пък никой не реши че може да ми начертае това което искам (явно представлява голямо усилие, пък може и да не знаете), или изглеждам невежа и по-добре да ми се обясни колко съм тъп ли кво. За какво е тоя форум, да си ги мерим ли за какво е.

mzk:
Здравей lubomirpp!

Не виждам какво толкова те подразни в горните изказвания? Мненията нито са заяждане, нито са нещо спрямо теб. Просто са мотивирани в едно изречение? Какъв е проблема? Че задаваш безкрайно сложен въпрос и очакваш някой да ти свърш работата ли?

За какво е тоя форум?!

Ако беше прочел мненията от последните няколко години, може би щеше да разбереш. Но явно ти идваш, пишеш някакъв въпрос за някаква твоя идея, която си мислиш, че може би е правилна и вече сееш злоба! Какво очакваш чрез това си отношение към нас?!

Ти въобще прочете ли хубаво изписаните мнения за електролиза? Прочете ли наръчника ми за водородния маниак? Да не съм го писал да ме псуват после  ???

Губя си времето да пиша читава информация, губя си парите да поддържам форума, и ето какво получавам в замяна- неблагодарност.

Дълбоко обиден съм от поведението ти.

Strashimir:
Всъщност да обобщя - не е ясно как се прави теслов трансформатор. Идеи има много, реализации също. Работещи конструкции също има, но с различни параметри, габарити и идеи вложени в тях. Затова не може да се каже "нарисувайте ми теслов трансфоматор" - не е еднозначно нещо!

И наистина - не е необходимо човек да се обижда от каквото и да е и за каквото и да е, още по-малко пък да обижда или нагрубява други във форума. Всички тука са един вид съмишленици и работят и излагат идеи напълно безплатно! :-)

А иначе няма да е зле да подложиш на обсъждане идеята си lubomirpp, за да може да се даде най-ценния за тебе съвет.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия