Справочници, схемотехника, теория > Справочник

Конвертор на мерни единици

<< < (2/2)

Maistora52:
Снайпер, в темата се дискутира електронен (автоматичен) конвертор. Но и таблицата ще ти свърши работа.

Snaiper:
Извинявайте, нещо не ми стана ясно, за диаметри ли е таблицата или за сечения в кв. мм.
juliang, SWG го превеждаш като стандартни диаметри на проводници, а веднага след това казваш, че 25 SWG е около 0,5 кв. мм сечение.
На мен по логика ми прилича повече на диаметър в мм.

Радико:
Snaiper
неточностите и дробите идват от това, че SWG е американски стандарт а всички техни стандарти са в инчове.

juliang:

--- Цитат на: Snaiper в Януари 27, 2016, 06:00:18 pm ---Извинявайте, нещо не ми стана ясно, за диаметри ли е таблицата или за сечения в кв. мм.
juliang, SWG го превеждаш като стандартни диаметри на проводници, а веднага след това казваш, че 25 SWG е около 0,5 кв. мм сечение.
На мен по логика ми прилича повече на диаметър в мм.

--- Край на цитат ---
Сори, моя е грешката. SWG дава ДИАМЕТЪР на проводника, не площ.

http://www.rapidtables.com/calc/wire/swg-to-mm.htm

filchef:
Helper е малко програмче - самоизпълнявщо се  .ехе което не иска инсталация с основните физични константи - има някой стари руски мерни единици както и някой константи извън системата СИ - за съжаление е само с руски интерфейс.

ReCalculator - инсталира се - пробвано е от Win XP до Win 10 - представлява доста мощен конвертор на физични величини с богата гама от най различни стандартни и нестандартни мерни единици има и раздел за физични константи.
Двуезичен интерфейс руски и английски като в хелпа има даже таблицата на Менделеев, както може да се задава и точността на преобразуване от една величина в друга.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия