Автор Тема: Т-р на тесла с качер на Бровин  (Прочетена 40984 пъти)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Т-р на тесла с качер на Бровин
« -: Май 12, 2009, 12:39:21 pm »
Аномальный индукционный генератор электроэнергии часть2

На данном видео показан в работе аномальный индукционный генератор с положительной обратной связью. Данное устройство может работать в полностью автономном режиме, что позволяет получить бесплатную электроэнергию практически в любых количествах или существенно экономить электроэнергию. Он может быть использован в любом элетроприемнике: электродвигателе, трансформаторе. Ждем ваших предложений по содрудничеству для создания опытно-промышленного образца и освоения серийного производства.



Аномальный индукционный генератор с высоковольтным выходным напряжением. Лампа ярко горит, вследствии стекания по проводу электронов в нить накаливания лампы из металлического листа, размещенного вблизи выходной высоковольтной обмотки.

Да добавя само, че единият проводник от лампата свободно се мота по пода, другият е закачен за металния лист, близо до втората бобина...

Източник: http://www.energy21.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=381&Itemid=179
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 12:04:20 pm от altium »

rurahri

  • Гост
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2010, 10:58:02 am »
Здравейте, желая да си направя у-то по темата защото е интересна играчка с която ще шашкам децата. Притеснява ме че всичко като инфо е на руски, няма никакъв интерес от специалистите по форума, никакви схеми и/или инструкций за опит и разкриване на тънкостите да не говорим. Аз съм зле с този език, а и от електротехника не разбирам, още по малко от физика и фисша математика. Така че ако може да ми помогнете с просто обяснение без -ред на Фурие. Въпроса ми е хармониците на 100 000Hz по висока или по ниска честота са. Ще съм ви благодарен ако ги сметнете поне до третия хармоник. Благодаря Ви предварително.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2010, 09:04:43 pm »
Най- лесно е да си купиш от играчките тип "плазмено кълбо"- продават се за по 30 лв по различни магазини. Те наподобяват тесла траф, но са достатъчно безопасни според мен. Можеш да си светиш неонови лампи с тях :)

tokist502

  • Гост
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2010, 12:42:12 am »
Относно тези "плазмени кълба", някой може ли да даде информация с какво е пълен стъкления балон, с какви намотки и електроника е ....

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #4 -: Март 16, 2012, 04:31:35 pm »

Качер на Боровин + Т-р. на  Тесла = КПД 600%

http://power-group.com.ua/svobodnaja-radiantnaja-jenergija.html

savchev

  • Гост
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2012, 10:06:34 am »
Аномальный индукционный генератор электроэнергии часть2

На данном видео показан в работе аномальный индукционный генератор с положительной обратной связью. Данное устройство может работать в полностью автономном режиме, что позволяет получить бесплатную электроэнергию практически в любых количествах или существенно экономить электроэнергию. Он может быть использован в любом элетроприемнике: электродвигателе, трансформаторе. Ждем ваших предложений по содрудничеству для создания опытно-промышленного образца и освоения серийного производства.



Аномальный индукционный генератор с высоковольтным выходным напряжением. Лампа ярко горит, вследствии стекания по проводу электронов в нить накаливания лампы из металлического листа, размещенного вблизи выходной высоковольтной обмотки.

Да добавя само, че единият проводник от лампата свободно се мота по пода, другият е закачен за металния лист, близо до втората бобина...

Източник: http://www.energy21.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=381&Itemid=179
Линковете не са активни/коректни

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #6 -: Януари 18, 2013, 03:47:32 pm »
Здравейте,

 От много време чета този форум. Темите са много интересни и подкрепени с практически опити.

Използвам следната схема, прикачена е като фаил (slayer exciter). Има много такива в нета с различни транзистори, всички нпн. Опитвам се да подкарам схемата, но не съм способен. До колкото се информирах навивките трябва да са срещуположни. Има и схеми като приложения файл 2 които са с LED, не мога да разбера как ще светне. Моля за помощ от по опитните от мен.

Благодаря
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 04:01:53 pm от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #7 -: Януари 18, 2013, 04:56:39 pm »
Резистора между базата и + го замени с последователно свързани резистор 200 ома и тример 10К и ще стане, като регулираш тримера докато светне ...
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 07:42:21 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #8 -: Януари 18, 2013, 05:06:10 pm »
Благодаря много за отговора веднага ще опитам. Захранването ми е 12в адаптор за модеми.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #9 -: Януари 18, 2013, 06:31:10 pm »
ЛЕД диодът изгоря без да се опита да светне. Ще направя друга вторична намотка тъй като в първата не ми стигна кабела и трябваше да го снаждам. Може би това оказва някакъв ефект тъй като не мога да го накарам да работи. Използвам жица от стари мотори и трансформатори. Дано постигна резултати.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 07:43:19 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #10 -: Януари 19, 2013, 01:09:21 am »
След като смених намотката, сложих по голяма, светна. Използвах схемата с транзистор BD139.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Т-р на тесла с качер на Бровин
« Отговор #11 -: Април 08, 2020, 12:27:42 am »
Няма нищо аномално в качера на Бровин, има само тотално неразбиращи от електроника хора.

https://www.youtube.com/watch?v=Sl16ZSUZYQ4 - Качер Бровина (изобретение и теория работы) от Chip&Dip, ето тук обясняват много детайлно откъде прониква паразителната положителна обратна връзка, вследствие на която той генерира.

А на прикачената картинка ясно се вижда как е възможна ПОВ и съответно осцилации и през вътрешния капацитет колектор-база на транзистора.
Елементарни явления известни още от началото на транзисторната епоха, но не са за неграмотни хора, които не знаят що е това транзистор.