Автор Тема: Електролизер на Stanley Mayer  (Прочетена 266893 пъти)

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #45 -: Юни 14, 2008, 11:50:01 pm »
Ами не съм сигурен в българската терминология.
КПД (Коефициент на Полезно Действие)
КНТ (КоефициеНт на Трансформация) (COP на английски).

Климатиците имат СОР (КНТ?) 4 например.

Не знам да има устройство, при което ЗЗЕ да е нарушен.
Ми това за климатиците пак не е така КПДто им е под 100% който каже противното е в грешка, това е търговски трик. Грешката идва от това че самият климатик ползва външната топлина на въздуха която не се взима в предвид, който въздух също има не малка енергия , там се ползва цикъл на Карно при който е валиден принципа на термодинамиката за енергиите че не може от нещо нищо. Поне аз така сам учил в МЕИ.

По принцип избягвам тези дискусии ама толкова много говорите за КПД и перпето мобиле и не се сдържах.

Значи енергия от нищото има :) И не говорим за преобразуване на енергия поне според съществуващите закони на физиката.
За справка вижте Casimir Effect. Той признат от съвременната физика и се състои от това, че се появяват сили на привличане (или отблъскване в зависимост от конфигурцияата) между две не заредени (магнитно и електромагнитно) метални плочи разположени на много близко разстояние (няколко микрометра).
Подробности: http://en.wikipedia.org/wiki/Casimir_effect

Още относно енергията нищото...
Какво смятате предизвиква гравитацията - тя не може ли да се използва за производство на енергия ( е ние не можем ;) ? При това за разлика от магнита гравитацията е завинаги.
Какво мислите за постоянно разширяващата се вселена. Масата е енергия - нали така ? Следователно имаме постоянно производство на енергия нейде из дебрите на вселената.

Нека подчертая, че съм абсолютно съгласен за съществуването на енергии които човек не може да използва. Най-убедителен пример за това ми се вижда Joe Cell която е като лупа за слънчевата енергия с която запалваме огън. Е в този случай се твърди, че е лупа за Етер. Незнам може да не е вярно, но някой ден може да стигнем и до ескперимента с нея (Тони обаче май вече има резултати).

Във връзка на това, че енергия може да се създава държа да отбележа че има и антиматерия (макар и официонално недоказана), която може да унищожава енергия ... така че ... "неведоми са пътищата божии"...

Не се заяждайте ами експериментирайте ;)....

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #46 -: Юни 15, 2008, 07:40:13 am »
 В едно не съм съгласен "енергия от нищото", така наричаме дадено явление като не знаем от
къде идва енергията. А антиматерия има и в момента се добива, и експериментира с нея. В
Швейцария се построи най-големия ускорител, чрез бомбандиране на материал се получава
отрицателен протон и положителен електрон. Клетката на Джо е видно доказателство за наличието на енергия, която поне аз не съм чувал. От експериментите с Джо, отрицателната
индуктивност стигнах до извода, че радиална енергия съществува. Разпространението и е двупосочно и клетката на Джо и отрицателния резистор създават среда, за натрупване на положителна или отрицателна енергия. Или при наличието на двата вида тя се губи, неотра-
лизира както индуктивноста в бифлярката.

administrator

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #47 -: Юни 16, 2008, 01:44:37 am »
Още едни изследователи споделят моето виждане - че има връзка между нагревателя на Питър Дейви и клетката на Стенли Майер: http://aquapulser.com/research.html

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #48 -: Юни 16, 2008, 09:52:20 am »
Цитат
Ми това за климатиците пак не е така КПДто им е под 100% който каже противното е в грешка, това е търговски трик. Грешката идва от това че самият климатик ползва външната топлина на въздуха която не се взима в предвид, който въздух също има не малка енергия , там се ползва цикъл на Карно при който е валиден принципа на термодинамиката за енергиите че не може от нещо нищо. Поне аз така сам учил в МЕИ.
Тъй като стана въпрос за КПД, ще се намеся и аз в този спор. Започваме с климатика. Климатика има КПД над 100% с едно уточнение обаче. Климатика - като агрегат, като едно цяло. Иначе отделните възли като вентилатори, компресори и т.н. естествено имат КПД под 100%. Пак повтарям - говорим за целия агрегат наречен климатик със всичките му джаджи в него. Замислете се върху това и кажете, че не е вярно.
Защо за един бойлер или една печка да говорим за КПД 80-90% - виж справочниците, а за един климатик казваме КОП 2.5. И на двата уреда на входа имаме ел енергия, а на изхода - топлина!!  Извод-официалната наука никога няма да признае за съществуването на КПД над 100%. Нека поне в този форум да назоваваме нещата със истинските им имена.
А иначе и аз съм завършил МЕИ, но това не ми пречи да кажа  - да има КПД над 100%.
Поздрави на всички и четете учебниците между редовете!!

v_silianov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #49 -: Юни 16, 2008, 10:52:07 am »
Цитат
Ми това за климатиците пак не е така КПДто им е под 100% който каже противното е в грешка, това е търговски трик. Грешката идва от това че самият климатик ползва външната топлина на въздуха която не се взима в предвид, който въздух също има не малка енергия , там се ползва цикъл на Карно при който е валиден принципа на термодинамиката за енергиите че не може от нещо нищо. Поне аз така сам учил в МЕИ.
Тъй като стана въпрос за КПД, ще се намеся и аз в този спор. Започваме с климатика. Климатика има КПД над 100% с едно уточнение обаче. Климатика - като агрегат, като едно цяло. Иначе отделните възли като вентилатори, компресори и т.н. естествено имат КПД под 100%. Пак повтарям - говорим за целия агрегат наречен климатик със всичките му джаджи в него. Замислете се върху това и кажете, че не е вярно.
Защо за един бойлер или една печка да говорим за КПД 80-90% - виж справочниците, а за един климатик казваме КОП 2.5. И на двата уреда на входа имаме ел енергия, а на изхода - топлина!!  Извод-официалната наука никога няма да признае за съществуването на КПД над 100%. Нека поне в този форум да назоваваме нещата със истинските им имена.
А иначе и аз съм завършил МЕИ, но това не ми пречи да кажа  - да има КПД над 100%.
Поздрави на всички и четете учебниците между редовете!!

За мен кпд над 100% не съществува , обяснил съм защо при климатиците не е над 100%. КПД над 100% е вечен двигател . Като има кпд над 100% защо не направят Ел. централа която да се самозахранва , м . Това е просто използване на евтина енергия.

Климатика като цяло , половинка, третинка е с КПД ПОД 100%. смешно е да твърдиш обратното . Ефективността от парична гледна точка наистина може да е повече от 1ца това обаче не е КПД.
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 10:56:49 am от v_silianov »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #50 -: Юни 16, 2008, 12:09:51 pm »
Цитат
Ми това за климатиците пак не е така КПДто им е под 100% който каже противното е в грешка, това е търговски трик. Грешката идва от това че самият климатик ползва външната топлина на въздуха която не се взима в предвид, който въздух също има не малка енергия , там се ползва цикъл на Карно при който е валиден принципа на термодинамиката за енергиите че не може от нещо нищо. Поне аз така сам учил в МЕИ.
КПД няма над 100%, защото така са ни учили (промили мозъците) в МЕИ, така ли!?
На входа на един климатик имаш ел енергия и тя е P=U.I, на изхода имаш топлинна енергия в BTU. Съотношението на BTU към W e 3.41/1, т.е. 3.41 BTU = 1 W. от тук лесно може да се изчисли КПД=Pизх / Pвх.
Защо според теб не трябва да се взима впредвид енергията която се взима от въздуха-защото така пише в учебниците и защото сметката винаги трябва да е под 100%.
Това, че имаш над 100% не означава, че се нарушават фундаментални закони. Тук имаш не от "нищо-нещо", а от малко ел енергия благодарение на принципите на термодинамиката и цикъла на Карно - много повече енергия от околния въздух или водата, както е при термопомпите....
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 12:11:49 pm от Петър »

v_silianov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #51 -: Юни 16, 2008, 04:42:25 pm »
Цитат
Ми това за климатиците пак не е така КПДто им е под 100% който каже противното е в грешка, това е търговски трик. Грешката идва от това че самият климатик ползва външната топлина на въздуха която не се взима в предвид, който въздух също има не малка енергия , там се ползва цикъл на Карно при който е валиден принципа на термодинамиката за енергиите че не може от нещо нищо. Поне аз така сам учил в МЕИ.
КПД няма над 100%, защото така са ни учили (промили мозъците) в МЕИ, така ли!?
На входа на един климатик имаш ел енергия и тя е P=U.I, на изхода имаш топлинна енергия в BTU. Съотношението на BTU към W e 3.41/1, т.е. 3.41 BTU = 1 W. от тук лесно може да се изчисли КПД=Pизх / Pвх.
Защо според теб не трябва да се взима впредвид енергията която се взима от въздуха-защото така пише в учебниците и защото сметката винаги трябва да е под 100%.
Това, че имаш над 100% не означава, че се нарушават фундаментални закони. Тук имаш не от "нищо-нещо", а от малко ел енергия благодарение на принципите на термодинамиката и цикъла на Карно - много повече енергия от околния въздух или водата, както е при термопомпите....

Ok , както кажеш.  ;)
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 05:00:32 pm от v_silianov »

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #52 -: Юни 17, 2008, 09:20:57 am »
 Ако те поставят в една стъкленица и не усешташ вятъра, никога не си чувал за него. А насреща ти една мелница. Реакцията ти сигурно ще е като на шопа "Епа такова животно нема" след като 5мин. е стоял пред жирафа. Никой не твърди, че енергия се получава от нищото, макар че тук идва въпроса какво е нищото нещо което не познаваме. В началото прочети за Стефан Маринов и действащия тестат в Швейцария. Там се добива електроенергия от нищото. А нищото е радиална енергия, която е между нас и непознаваме. Всяко устройство
за свободна енергия може да се нарече преобразовател на един вид енергия /непозната/ в друг вид /позната/. Всяко устройство за свободна енергия също има КПД< 1 като преобразува
радиалната енергия в електричество. И сега ако не се разбере!

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #53 -: Юни 17, 2008, 10:07:37 am »
В един руски сайт имаше определения за КПД и КПЕ. Даже настояваха КПД да отпадне като критерии за ефективност. Казват - да КПД може да бъде по-голямо от 1 респ. 100%, но КПЕ винаги е по-малко от 1. КПЕ-Коефициент на преобразуване на енергията!

Цитат
У тепловых двигателей в силу второго начала термодинамики КПД имеется верхний предел, определяемый особенностями термодинамического цикла (кругового процесса), который совершает рабочее вещество. Наибольшим КПД обладает цикл Карно.

Цитат
В технической литературе КПД иногда определяют таким образом, что он может оказаться больше единицы. Подобная ситуация возникает, если определять КПД отношением Wпол/Wзатр, где Wпол — используемая энергия, получаемая на «выходе» системы, Wзатр — не вся энергия, поступающая в систему, а лишь та её часть, для получения которой производятся реальные затраты. Например, при работе полупроводниковых термоэлектрических обогревателей (тепловых насосов) затрата электроэнергии меньше количества теплоты, выделяемой термоэлементом. Избыток энергии черпается из окружающей среды. При этом, хотя истинный КПД установки меньше единицы, рассмотренный КПД h=Wпол/Wзатр может оказаться больше единицы. Например, тепловой КПД кондиционеров в среднем равен 300-400%.

« Последна редакция: Юни 17, 2008, 10:27:30 am от Петър »

mi68

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #54 -: Юни 20, 2008, 09:11:51 pm »
E=F.s=m.v/2=p.V където Е е енергията;F е сила;s e път(разтояние);m е маса;v e скорост;
р е налягане;V e обем.Видно е,че имаме налягане освен в паскали има размерност джал върху обем т.е. енергетическа плътност но това е статика нищо замръзнало.Р=Е/т където Р е мощноста;Е е енергията;
т е време следва,че мощноста има смисъл на скорост на преобразуване на енергията т.е.
динамика и възникване на последователност т.е. време.Дискусията какви форми на енергията преобразуваме и какво КПД се получава е детска радост.Ако се направи дупка налягането ще свърши
работа,А=Е=р.V.Дупката трябва да се подържа изкуствено и енергията да се преобразува в по-ниша
форма т.е.електрическа;ако е вода трябва да се преобразува във водород и кислород.
Тъй като се намираме в затворено пространсво(с-ма),енергията е не линейна величина.Ще се подготвя по въпроса за отворена и затворена с-ма(ел.верига).р=F/S където р е налягането;F е сила;S е лице(площ) е не линейна величина и при малко лице налягането се увеличава(енергетична плътност)и се
получава ефекта на ножа,шилото.Затова електродите трябва да са малко потопени т.е.нивото на водата
да е оптимално.Ако в една затворена ел.верига в два срещу положни клона токът се движи срещу положно(бифилярно) и се създава магнитен дипол(магнитно поле) но за отворена и затворена верига друг път.
« Последна редакция: Юни 22, 2008, 01:44:31 pm от mi68 »

Grail

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #55 -: Юни 22, 2008, 12:45:25 pm »
 :o
КПД -Коефициент на Полезно Действие
КНТ -Коефициент на Трансформация (и не е КОП a е COP на латиница -тоест "Цоп"- :D coefficient of performance)
Хайде които не е гледал този филм да си го свали.
ФИЛМ [ENG] Енергия от вакуума - Том Берден
http://forum.mazeto.net/index.php?topic=410.0
Там Том Берден ще ни го обясни кое какво е и защо :)
« Последна редакция: Юни 22, 2008, 01:08:48 pm от altium »

v_silianov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #56 -: Юни 30, 2008, 12:43:27 pm »
Не мога да си обясня защо след като се получава импозия при горенето на оксиводорода има положителен резултат върху горенето в ДВГ. Защото там се изполва разширяването на газовете.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #57 -: Юни 30, 2008, 12:56:56 pm »
Не мога да си обясня защо след като се получава импозия при горенето на оксиводорода има положителен резултат върху горенето в ДВГ. Защото там се изполва разширяването на газовете.
Първо се случва експлозия. Тя отваря пътя към генерацията и от там (и от дюзите който не се затварят херметически -  ???) имплозията е минимална .

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #58 -: Юни 30, 2008, 12:57:44 pm »
Не мога да си обясня защо след като се получава импозия при горенето на оксиводорода има положителен резултат върху горенето в ДВГ. Защото там се изполва разширяването на газовете.

Причините са много.

Лично според мен те са:
1. Оксиводородът гори по- бързо от бензина и преди всичко- имплозията се осъществява в затворен обем само от газа.
2. При бързината на горенето и движението на буталото в цилиндъра, след като газът е заел голямо пространство в горивната камера и действа като калаизатор на процеса, той се запалва, настъпва горивен процес на избутване на буталното към ДМТ. Според мен движението на буталото спрямо скоростта на горенето на оксиводородът *И* останалтата горивна смес е достатъчно бързо, така че в ДМТ да започне свиването на този газ.

Не виждам отрицателни страни в този процес. Положителната страна е, че след като е подействал като катализатор на горивния процес, газът се свива (т.е. той преминава в друго агрегатно състояние), от което се намаля усилието на буталото за издухване на изгорелите газове.

Готино, нали?

Да, ама не. Защото в почти всички случаи оксиводородът като горивен катализатор не е повече от 4% към горивната смес. Причините са две:
1. Ниска ефективност на клетките, Всъщност трудно ще си направиш евтина клетка с по- голямо газопроизводство от 4% към горивната смес.
2. Над 4% водородът може да се самовъзпламени, откъдето може да настъпи детонация вместо да подейства катокатализатор (което въпреки това не е толкова вероятно, но в дебелите книги така пише).

Надявам се да съм бил изчерпателен.

Много ще се радвам, ако ни представиш проектите, по които работиш  ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #59 -: Юни 30, 2008, 01:00:48 pm »
Забравих да добавя, че имплозия на оксиводородът по принцип трудно настъпва в топъл двигател.

Причината е, че агрегатното състояние (вода), в което преминава оксиводородът когато се окисли (запали) при температура от няколкостотин градуса в цилиндъра просто няма да има нужната степен на свиване, че да повлияе както и да е било.

Единствената благоприятна страна в случая виждам (както вече писах по- горе) в редуцирането на налягането за изхвърлените газове и евентуално някаква степен на охлаждане на цилиндъра, но то ще бъде незначително.