Автор Тема: Електролизер на Stanley Mayer  (Прочетена 272380 пъти)

koce93

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #75 -: Февруари 28, 2009, 11:50:14 am »
Момчо, искам да ти обясна някои неща. Аз направих по-горната схема и с много опити установих, че с бормашина няма тази мощност да завъртиш алтернатора. Аз при 15 А и мотор от пералня Перла мотора спираше над 1500 оборота в минута. Сложих по-голям мотор, който на 2200 оборота на алтернатора се товари и загрява. Алтернатора на автомобила се върти с около 5000 оборота и повече. Вижте шайбата на коляновият вал, че е почти 2 пъти по-голяма от шайбата на алтернатора и следствие на което  при 3000 оборота на двигателя алтернатора се върти почти два пъти по- бързо. Алтернатора ми е от стар Москвич 42 А. Ако намериш повече ампера вземи, защото при 20 А този загрява, а на по мощните са по-дебели намотките и издържа на повече ампераж. Схемата съм направил с едно стъпало, по-високата честота. Разлика при едно или две честоти в производството на газ при мен няма. А Боб Боис е направил и тороид с 3 честоти. По-голям ампераж при около 2 волта на клетка, по-голямо количество газ.
   Правил съм опити с различни разстояния м-у клетките. При 1 мм. не може да има пробив, защото е малко ампеража, но трябва по-слаб електролит, защото се увеличава консумираният ампераж. Оптимално го дават 3 мм. При по-малко разстояние то се напълва с мехурчета и не може да влезе електролит.
   Две думи за електролита. При мен повече газ се получава при 3% KOH. При 20% Количеството газ намалява 5 пъти, при увеличен ампераж.
   При подаване 14 В. на ротора на алтернатора се получава 30 В. на клетката. Клетката ми е с 14 пластини 13 клетки и при 17 А. се получава 1.4 литра газ оксиводород. Задължително се слага бублер, воден предпазител за да не върне пламък в клетката защото гърми.
   Ето и малко обяснения:
http://nrg.blog.bg/viewpost.php?id=165465
http://www.newenergybg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=2
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 12:21:40 pm от koce93 »

mi68

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #76 -: Февруари 28, 2009, 10:14:06 pm »
С-мата има мотор 12в,2а=24вата.Във въздудителната намотка е2а значи 6ома е съпротивлението.Ако се използва алтернатор от лада с 4ома възбудителна намотка може да стане но при висока честота ще оказва и индукцията съпротивление и ще реже високите честоти освен да работи на резонансната си честота(затихващи трептения).
С-мата не е обяснена,плюсовата плоча на мостовия изправител(с-ма Ларионов)е прекъсната и вързана клетка трябва да се разглоби алтернатора на ладата и да се преработи.
24вата се пеобразуват на 20вата и делим на 3 и около 6вата на клетка излиза 0,5а е на клетка има и пикове този ток надали ще е достатъчен за висок дебит,освен да няма катализатор или някъкъв секрет.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 01:01:09 am от mi68 »

koce93

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #77 -: Март 01, 2009, 09:50:01 am »
Аз използвам един плюс, както си е на алтернатора. Не го разделям на три. Използвам мотор 220 волта 1500 вата. Измерил съм 17 ампера  и 30 волта  на входа на клетката, което е 510 вата. Ще поставя алтернатора, като се стопли на автомобила и там ще го пробвам.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 12:17:57 pm от koce93 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #78 -: Март 01, 2009, 09:53:36 am »
При 360 вата какво производство на газ имаш?

Предлагам ти да пуснеш нова тема с описанието и конструкцията на клетката (ако желаеш) в раздела "Вашите опити" (намира се пак в разлагане на водата).

Поздрави!

koce93

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #79 -: Март 01, 2009, 12:13:46 pm »
По-горе съм писал 1.4 литра HHO при 510 вата. Сбъркал съм по-горе.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 12:17:28 pm от koce93 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #80 -: Март 01, 2009, 12:17:29 pm »
Мерси!

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #81 -: Март 01, 2009, 10:29:18 pm »
"Chain Reaction" ако някой го е пропуснал,да го гледа! В zamunda.net го има, много поучително за нас. Поздрави на всички

момчо

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #82 -: Март 02, 2009, 01:47:12 am »
koce93 меси за съветите, въпреки полезни, няма да са нужни, за мен поне. Днес имах възможност да питам един от колегите на работа, който работи в хале за резервни части, по въпроса за алтернатора. Значи, тоя човек ми разби детската психика, не че не занех какво ще ми каже, но все пак "надеждата умира последна".
така едно делко, втора ръка от дори и от стар модел независимо коя марка автомобил, щял да ми излезне минимум 100 евро, с минимални гаранции че ще работи. Ако е сигурно че работи цената отива автоматично на 180е. За ново няма смисъл да говориме, въпреки че аз намерих една фирма в Щатите ( както каза колегата aviv, че всяко нещо си има значение) която прозивежда алтернатори с такива характеристики- да ти се завие свят- 12В / 140А,180А,240А,350А. Може да си представите за какви цени говориме, без да се споменават разходите за доставка, а това делко тежи поне 5 кг.
Аз днес четох малко от документа на Пухарич, и мисля да сменя тактиката. Но ще го премисля пак преди да го реша категорично.

koce93 аз не мисля да използвам никакъв електролит, а чиста вода. мисля даже да порбвам и с морска вода. Майер не позлва, нито Д14, нито мисля и РАВИ. за Пухарич не съм сигурен но най-вероятно и той да не ползва електролит. Липсата на елетролит намалява нуждата от АМПЕРИ и улеснява увеличаването на ВОЛТАЖА ( поне по пътя на логиката). Мисля че наличието на електролит във водата променя диелектричнта константа на самата вода... само че увеличвали я или я намалява.. ???  ;D

едно въпрсоче. понеже аз разполагам в момента само с едно зарядно на Бош за акумулатор, което има следните характеристики - 12в @ 2.7 А , 55Вата (така пише на етикета).  Тези 55 вата нещо ме бъркат. нали като умножиш ВОЛТ по АМПЕР получаваш ВАТ... или аз нещо съм се объркал, защото според тази формула мощостта е 32.4 вата?

ПС : gotiniq7 този "Chain Reaction" е една супер нискобюджетна продукция засягаща идеята повърхностно. колкото до техническата част... абсолютна фантастика. Нали все пак трябва да има и нещо което гледащите да не разбират, за да може главният герой да ти го каже по "научно".. а и онази сцена дето намира резонатнта честота от пищенето на сруга, и после през синтезатора.. хахаха... щеше наистина да е много удобно да си резонираш реактора вкъщи ако имаш пиано под ръка. Къде му е поучителното не разбирам?
« Последна редакция: Март 02, 2009, 02:03:14 am от момчо »

administrator

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #83 -: Март 02, 2009, 08:09:05 am »
koce93 меси за съветите, въпреки полезни, няма да са нужни, за мен поне. Днес имах възможност да питам един от колегите на работа, който работи в хале за резервни части, по въпроса за алтернатора. Значи, тоя човек ми разби детската психика, не че не занех какво ще ми каже, но все пак "надеждата умира последна".
така едно делко, втора ръка от дори и от стар модел независимо коя марка автомобил, щял да ми излезне минимум 100 евро, с минимални гаранции че ще работи. Ако е сигурно че работи цената отива автоматично на 180е. За ново няма смисъл да говориме, въпреки че аз намерих една фирма в Щатите ( както каза колегата aviv, че всяко нещо си има значение) която прозивежда алтернатори с такива характеристики- да ти се завие свят- 12В / 140А,180А,240А,350А. Може да си представите за какви цени говориме, без да се споменават разходите за доставка, а това делко тежи поне 5 кг.
Аз днес четох малко от документа на Пухарич, и мисля да сменя тактиката. Но ще го премисля пак преди да го реша категорично.

koce93 аз не мисля да използвам никакъв електролит, а чиста вода. мисля даже да порбвам и с морска вода. Майер не позлва, нито Д14, нито мисля и РАВИ. за Пухарич не съм сигурен но най-вероятно и той да не ползва електролит. Липсата на елетролит намалява нуждата от АМПЕРИ и улеснява увеличаването на ВОЛТАЖА ( поне по пътя на логиката). Мисля че наличието на електролит във водата променя диелектричнта константа на самата вода... само че увеличвали я или я намалява.. ???  ;D

едно въпрсоче. понеже аз разполагам в момента само с едно зарядно на Бош за акумулатор, което има следните характеристики - 12в @ 2.7 А , 55Вата (така пише на етикета).  Тези 55 вата нещо ме бъркат. нали като умножиш ВОЛТ по АМПЕР получаваш ВАТ... или аз нещо съм се объркал, защото според тази формула мощостта е 32.4 вата?

ПС : gotiniq7 този "Chain Reaction" е една супер нискобюджетна продукция засягаща идеята повърхностно. колкото до техническата част... абсолютна фантастика. Нали все пак трябва да има и нещо което гледащите да не разбират, за да може главният герой да ти го каже по "научно".. а и онази сцена дето намира резонатнта честота от пищенето на сруга, и после през синтезатора.. хахаха... щеше наистина да е много удобно да си резонираш реактора вкъщи ако имаш пиано под ръка. Къде му е поучителното не разбирам?
Това поглеждал ли си го: http://www.mazeto.net/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=16&task=view.download&cid=4183

koce93

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #84 -: Март 02, 2009, 10:43:37 am »
Момчо, от опит ти казвам, че само с вода при същият ток се получава 5 пъти по-малко газ. При морска вода може да се получи малко повече, защото солта я прови токопроводима все едно имаш електролит.
   Така е волт по ампер е ват. Може би волтажа е повече. За да зарежда 12 волта акомулатор зарядното обикновенно е 13 или 14 волта. От тук и ватовете са повече.
  Успех.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #85 -: Март 02, 2009, 11:16:53 am »
Ставаше дума за "парите които спечелиха" , нали някой спомена че иска да се пенсионира на 35. Не очаквай да видиш нещо реално по Fox. Филма е по-скоро за сплашване на тези като нас. Ето един клип за намиране на акустичен резонанс на тръба http://www.youtube.com/watch?v=cFVE0PO0s2w
« Последна редакция: Март 02, 2009, 11:56:35 am от gotiniq7 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #86 -: Март 02, 2009, 11:39:03 am »
Колеги!

Първо разпечатайте това: http://mazeto.net/index.php?topic=989.msg6559;topicseen#msg6559

Това е законът на Ом. Той е важен и значително помага за нещата, с които се занимаваме.

Сега по отношение на схемата. Рави използва точно схемата с двата 555 таймера. Използваше я. В темата в oupower е всичко важно, което той е писал. -> http://mazeto.net/index.php?topic=989.msg6559;topicseen#msg6559

Идеята за задвижване на алтернатора и от там в клетката според мен е несполучлива. И това не го повтарям за да ви откажа от този експеримент, а по- скоро за да си изясним всички какво се получава.

Когато вземем алтернаторът, вътре в него има.. 6 фази (?). Премахва се регулаторът на волтажа. Обикновено се използва една от фазите, като се пуска през изправител (така честотата на фазата е 2 пъти- защото иначе е променлив ток). Напрежението зависи от оборотите (!). Нормално е да достигнете стотици волтове с един нерегулиран алтернатор, така че трябва да вниматате.

Сега проблемът- ако е в кола, тогава алтернаторът си седи на място и си бачка защото ви трябва и за другите консуматори.

Въпросът е във ефективността на самия алтернатор, която е далеч под 100%, ако не се лъжа към 60%.
След това ви трябва мощен електромотор, с който да задвижите този алтернатор. Когато вземете въпросната фаза и сте я изправили, вие ще получите честота в зависимост от оброотите на алтернатора.
Цялата идея на това чудо е да се постигне някаква честота.
Тази честота е БЕЗ възможност за промяна на коефициента на запълване и е синусоида (не е правоъгълен импулс). Т.е. нещо много далечно от това, което можем да постигнем с електронна схема.

Сега, аз не се занимавам с електроника, но установих, че запояването на една платка за честотно управляване с регулируем коефициент на запълване е сравнително проста задача. Тя дава много големи преимущества, защото ако решите да използвате акумулатор например, за захранване на клетката, той е в състояние да даде голям ампераж, много повече, отколкото може да ви отдаде алтернаторът.

Друг е въпросът точно каква клетка искате да правите и какъв принцип на работа. Аз съм се занимавал със серийни клетки с електролит, т.е. разлагането на водата се осъществява благодарение на ампеража (тока), а напрежението е на минимума за осъществяването на процеса. Слага се електролит, за да се намали нуждата от по- високо напрежение (намаляме съпротивлението на водата) и от там по- голяма ефективност.

Това, което вие правите е електролиза с напрежение. Склонен съм да вярвам, че има някакъв хляб там, обаче това е свързано с непроверени теории и виждания по отношение движението на електронния ток и взаимодействието му с ефира, има проблеми свързани със самата вода, формата на вълните, и кой знае още какво. Просто е много и.. аз лично поне в момента не мога да помисля свободно за този метод.

Това, на което съм се съсредоточил като цяло е това, коеот очаквам да заработи най- лесно. Вече имам някои представи за работата на тороида на Боб Бойс например.
Също така съм се спрял на магнитния електролизер на Аляска Стар (пак от форума на Оуповер) и съм го направил. Причината да нямам резултати е, че преди празниците не намерих дестилирана вода.

Поздрави.

ppankov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #87 -: Март 02, 2009, 04:38:28 pm »
koce93 меси за съветите, въпреки полезни, няма да са нужни, за мен поне. Днес имах възможност да питам един от колегите на работа, който работи в хале за резервни части, по въпроса за алтернатора. Значи, тоя човек ми разби детската психика, не че не занех какво ще ми каже, но все пак "надеждата умира последна".
така едно делко, втора ръка от дори и от стар модел независимо коя марка автомобил, щял да ми излезне минимум 100 евро, с минимални гаранции че ще работи. Ако е сигурно че работи цената отива автоматично на 180е. За ново няма смисъл да говориме, въпреки че аз намерих една фирма в Щатите ( както каза колегата aviv, че всяко нещо си има значение) която прозивежда алтернатори с такива характеристики- да ти се завие свят- 12В / 140А,180А,240А,350А. Може да си представите за какви цени говориме, без да се споменават разходите за доставка, а това делко тежи поне 5 кг.
Аз днес четох малко от документа на Пухарич, и мисля да сменя тактиката. Но ще го премисля пак преди да го реша категорично.

koce93 аз не мисля да използвам никакъв електролит, а чиста вода. мисля даже да порбвам и с морска вода. Майер не позлва, нито Д14, нито мисля и РАВИ. за Пухарич не съм сигурен но най-вероятно и той да не ползва електролит. Липсата на елетролит намалява нуждата от АМПЕРИ и улеснява увеличаването на ВОЛТАЖА ( поне по пътя на логиката). Мисля че наличието на електролит във водата променя диелектричнта константа на самата вода... само че увеличвали я или я намалява.. ???  ;D

едно въпрсоче. понеже аз разполагам в момента само с едно зарядно на Бош за акумулатор, което има следните характеристики - 12в @ 2.7 А , 55Вата (така пише на етикета).  Тези 55 вата нещо ме бъркат. нали като умножиш ВОЛТ по АМПЕР получаваш ВАТ... или аз нещо съм се объркал, защото според тази формула мощостта е 32.4 вата?

ПС : gotiniq7 този "Chain Reaction" е една супер нискобюджетна продукция засягаща идеята повърхностно. колкото до техническата част... абсолютна фантастика. Нали все пак трябва да има и нещо което гледащите да не разбират, за да може главният герой да ти го каже по "научно".. а и онази сцена дето намира резонатнта честота от пищенето на сруга, и после през синтезатора.. хахаха... щеше наистина да е много удобно да си резонираш реактора вкъщи ако имаш пиано под ръка. Къде му е поучителното не разбирам?

Момчо,
един приятелски съвет : не залитай по това, че алтернатора е американски, нито по това да ти оферират делко. Делкото, каквото го знаем и алтернатора са две абсолютно различни неща в ДВГ...освен ако не става въпрос за алтернатор марка "Delco"  ;)
Например, можеш да отидеш в някоя автоморга и да поискаш алтернатор за дизелов Пасат,
доста е мощен или за някой по мощен дизелов  автомобил.
Ако ти трябва по високо напрежение с пак с производство на много ток, потърси алтернатор на 24 волта от камион.

Поздрави
« Последна редакция: Март 02, 2009, 10:56:16 pm от rebel »

момчо

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #88 -: Март 02, 2009, 08:58:07 pm »
сега по реда на събитията. Последните 24 часа имам сериозен проблем с достъпа до форума, зарежда всичко мноооого бавно, и преди малко чаках 10 мин да ми зареди тази форма, като не сатана нищо натиснах Ф5. предполагам че проблема е в моят телевизор.  ;D

колкото до делкото и алтернатора. отпадат като вариант. аз все пак ще пробвам само с ВОЛТАЖ. само трябва да си сгобя схемата която е предсавена в опита на Рави. Master Admin - дан свалил съм го от файловият архив ПДФ-а на РАВИ, но ми свърши мастилото в принтера снощи, а днес тук не работи нищо, понеже започват пости преди Великден. Мисля че утре всичко е на линият отново.  :-\

MZK е прав отностно фазит на алтернатора и оборотите с коит се върти. Ако ползваш акумулатор и схема за "времеделене", получаваш същаият резултат, но именно СИНУСУИДА. може и да съм се заблудил.
сега съм се концетрилрал върху Пухарич и ПДФ-а на РАВИ. Пак трябва да се съглася с MZK относто това че обемът на цялта тази материя е огромен за един двама души. трябва да се преглежда оргомно количество информация и да се асимилира, а не да се претупа, за да се търси къде пише " за да разделите водата направете това"...

аз предлагдам да се направи нещо като протокол и да се филтрира всичката налична информация, за да се започне от някъде.

Колкото до пенсионирането на 35 дето иска zero_coolnasa, приятелски му пожелатавам да се осъществи, и съвсем реално се съмнявам че е направил каквото и да било, без да влагам ирония във тази теза.

така. доди и Майер казва в едно от клипчетата " в науката трябва да се научиме да задаваме правилните въпроси".
и понже съм сигурен че отговорът " На въпроса за живота, вселената и всичко останало" е именно 42, не мисля че е нужно да мъдриме 7.5 милиона години за да измислиме как да разделяме водата на водород и кислород.

значи... от къде да започнем, колеги?

момчо

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #89 -: Март 02, 2009, 09:15:45 pm »
Водородни ченгета бродят по улиците.  ( http://www.youtube.com/watch?v=cghck7rhwVI )

айде хора да не се ослушваме, че назадваме в програмта.

другото клипче за акустичният резонанс.. как се смях...   ;D ;D ;D .. перфектно щеше да е да свирукаш и да произвеждаш водород......  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
веселко на всички. а сега отново към бумагите.
« Последна редакция: Март 02, 2009, 09:19:44 pm от момчо »