Автор Тема: Електролизер на Stanley Mayer  (Прочетена 266937 пъти)

Неактивен krasi_i2803

  • Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #30 -: Май 08, 2008, 05:37:30 pm »
Пуснах електролизера. Консумира около 3.5А при 12V. Девет тръби по 27см. и произвежда
газ колкото за една горелка. Запалих горелката и пламъка е бял леко синее,температурата му е висока но това не е Браунов газ. Гледал съм демонстрация на брауновият газ в Отава ,
нищо общо няма.Там пламъка е почти син и температурата е много по голяма. Скоро гледах
демонстрация на запалване с оргон, пламъка е със същият цвят. Не знам дали съм прав но си мисля, че Брауновият газ е комбинация с оргон на водород и кислород.

Тони а можеш ли да кажеш какво количество газ произвежда електролизера ти? Например за колко време пълни една бутилка от 1 литър
И би ли дал по-точно информация какъв ти е електролизера, защото тези параметри 3.5А и 12V сами по себе си са впечатляващи.
Аз самия съм направил електролизер с 8 плочи 150х150 и получих много по добри резултати когато приложих схемата с 4-те диода от променливо напрежение в сравнение с прав ток.
Тези дни ще пробвам с променлива честота...
Поздрави за успеха.

administrator

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #31 -: Май 22, 2008, 10:47:12 am »
Въпреки, че не съм компетентен по въпроса на електролизата искам да споделя усещането ми.
Стивън Марк, изобретателят на TPU казва, че резонанса е ключов фактор при системите за свободна енергия и въпреки това често е пренебрегван.

Наскоро се натъкнах на гениално просто и супер-ефективен отоплител, което отдава 20 пъти повече мощност, отколкото консумира. Ето за какво става дума http://video.google.com/videoplay?docid=-1527526922275986120&hl=en
Водата завира моментално при 2.5А консумация директно от мрежата.

Устройството използва акустичен резонанс, според изобретателя.

Успях да издиря патента на устройството и то много наподобява Joe Cell и дизайна на Стенли Майер.

Което от друга страна ме наведе на мисълта, че резонанса вътре в тръбите за електролиза на Майер е от голямо значение.

Ако сложиш две тръби една в друга, потопиш ги във вода и ги включиш на 220V/50 Hz, тя ще заври след няколко минути, при консумация 8-10А ток. Същите тръби настроени да резонират на мрежовото напрежение завират водата за миг при консумация 2.5 A! Това е 2000% КПД, когато са в синхрон.

Та, мисля си, същото важи за Стенли и той може удобно да е "пропуснал" да упомене това съотношение честота на разлагане/резонанс на електродите в патента.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #32 -: Май 22, 2008, 12:57:26 pm »
Разбира се че го е пропуснал
и то "случайно"  ;)
иначе всеки който знае закона на Ом ще си направи неговия електролизер.
В Хидростар мисля, че можем да гледаме на намотката във водата като на инфразвуков резонатор  ;)


administrator

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #33 -: Май 22, 2008, 11:07:31 pm »
Разбира се че го е пропуснал
и то "случайно"  ;)
иначе всеки който знае закона на Ом ще си направи неговия електролизер.
В Хидростар мисля, че можем да гледаме на намотката във водата като на инфразвуков резонатор  ;)
Това за случайното го твърди американец, който е направил успешна репликация на Стенли Майер. Той е изучил всичките му патенти, изчел е всичко от него и казва, че има премълчани неща или неща, които самият Стенли не е знаел и налучкал случайно.

Изчетох внимателно патента на Питър Дейви - той казва, че тръбите трябва да са захванати така, че да могат леко да вибрират, например да се разделят с парчета еластична гума помежду си.

Някой досега пробвал ли е да настройва водородната електролизна клетка като акустична клетка - да резонира с честотата на разлагане на водата? Защото говорим не за стандартна електролиза а за overunity, нали? Пак ще ви припомня с горния пример, как само един механичен резонанс при същата конфигурация вдига 2000 пъти КПД-то.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 11:15:14 pm от master admin »

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #34 -: Май 23, 2008, 04:49:36 pm »
Някой замислял ли се е , да сложи някой и друг по-як магнит и да изложи водата на магнитно поле. Дали няма да окаже някакво влияние магнитното поле на електролизата ???

От известно време чета тук из форума и стигам до извода , че всичко се върти около водата, магнити, магнитно поле, ел. енергия. Като се направи един скромен разбор на нещата, се вижда, че винаги магнитните полета играят някаква роля.
Пример е поставянето на магнити на горивопровода и въздушния поток при ДВГ, при реактора GEET също се наблюдава използване и важността на магнитните полета.

Тони - виждам , че ти работиш по въпроса, направи опит, ако нямаш магнити подходящи за целта , мисля че от толкова хора в форума все някой ще извади от някъде или в краен случай  всеки като даде по 2 лева и ще се купят.

Все ми се струва , че един такъв опит ще даде много голям резултат, но който пробва да каже резултатите и ще се разбере.

Може и да не съм прав, но те най-тъпите неща са най-ефективни.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #35 -: Май 24, 2008, 12:45:28 am »
Магнити
Вода
Водна пара
Студена водна пара- фино разпрашена
Я с инжектор- я с честота, я с пориозна глина (овлажнен въздух).

Магнити- искри, йонизация.
Парен електролизер- високоволтова електролиза на водна пара между две плочи- гореща или студена.
Магнитизирана вода?
Жива, мъртва вода?

Плазмено запалване.
Скорост на парата.

Налягане в електролизера- максимален ампераж на квадратен сантиметър- честоти, стръмност на импулса. Вълни- стоящи. Температура на водата или водната пара- горещо- повече енергия- по раздалечени електрони?
Студено?
Загуби в електролизера?

Честоти- една или повече- трифазен променлив ток от алтернатор- изправен- 6 импулса (еднакви?)- обработват ли се?

В главата ми се въртят адски много въпроси. На някои от тях мога да дам логичен отговор, някои са абсурдни. Трябва практика. Не те съветвам да се задълбаваш във въпроси. Аз съм минал, мисля че все още не съм се откъснал от този път.

Поздрави.

koce93

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #36 -: Юни 03, 2008, 05:13:44 pm »
А не е ли по лесно да се направи с прави пластини за да не се насройва по този начин. Аз съм направил с тези пластини. С 8 последователни пластини при 20 А. и 17 V. с алтернатор получих 666 мл. мин. Като го смятах с шише 500 мл. Електролит 1% NAOH.
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 05:17:31 pm от koce93 »

mi68

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #37 -: Юни 13, 2008, 12:47:19 am »
Ако водата е електролит( НЕ дестилирана) следва,че е късо и трябва силен ток (Справка
Ховманов апрат).Смисъла на дросела е на съпротивление Х=w.L имаме и диод и се получава инпулс,който има широк честотен спектър и разлага водата.Според мен индуктивноста трябва да се замени с кондензатор и той да се разреди с голяма стръмност
т.е.широк честотен спектър,а за още по-широк ще увевичим амплитудата.Целта е да се
използва морска вода.

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #38 -: Юни 13, 2008, 09:46:30 am »
 Добре е да се ползва клетката като електролитен кондензатор а дросела за последователен резонанс. Захраних клетка с трансформатор на тесла. Газопроизводството е голямо, явно се дължи на високочестотния ток. Който има възможност да пробва, но да се внимава с вторичната намотка. При мен се запали.

v_silianov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #39 -: Юни 14, 2008, 10:21:17 am »
Защо постоянно се говори за КПД над 100% такова животно нема. Кпд-то е разликите от входната и изходната енергия. Не че съм разбирач, но това го знам.

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #40 -: Юни 14, 2008, 10:45:47 am »
 Коефицент полезно действие да го кръстиме коефицент на преобразуване. Примерът е елементарен. Волфрамов нагревател има КПД или както го прекръстихме коефицент на преобразуване КП 0,7. Термо-помпа /климатик/ има 3.5 КП. Или с 1квт енергия имаме 0.7квт
при кантала и 3.5квт при термопомпата. И пак си е валиден закона за запазване на енергията.
Съгласен съм няма перпетумобиле, но има источници на енергия които не познаваме. Идеята при един ел. генератор е да се преобразува механичната енергия в електрическа. Разглежданите тук различни устройства целят да преобразуват радиалната енергия в позната за нас.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #41 -: Юни 14, 2008, 12:00:42 pm »
Защо постоянно се говори за КПД над 100% такова животно нема. Кпд-то е разликите от входната и изходната енергия. Не че съм разбирач, но това го знам.

Защото може да има изходна енергия по- голяма от входната, при определени случаи.
Примерно една вятърна мелница има КПД по- голямо от единица, защото се хващаш, строиш я веднъж и после само я поддържаш. Вложеният труд от теб е минимален спрямо вложеният от вятъра.

Понеже човечеството и без това е изосталано в това отношение, сега тепърва различни откриватели използват методи за извличане на допълнителна ефективност.

v_silianov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #42 -: Юни 14, 2008, 02:05:45 pm »
Защо постоянно се говори за КПД над 100% такова животно нема. Кпд-то е разликите от входната и изходната енергия. Не че съм разбирач, но това го знам.

Защото може да има изходна енергия по- голяма от входната, при определени случаи.
Примерно една вятърна мелница има КПД по- голямо от единица, защото се хващаш, строиш я веднъж и после само я поддържаш. Вложеният труд от теб е минимален спрямо вложеният от вятъра.

Понеже човечеството и без това е изосталано в това отношение, сега тепърва различни откриватели използват методи за извличане на допълнителна ефективност.


То това се отнася за всички енергопреобразуващи устройства , но това не ги прави с КПД по голямо от 100% , а просто при едни енергията е по евтина и екологична от други.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #43 -: Юни 14, 2008, 02:12:13 pm »
Ами не съм сигурен в българската терминология.
КПД (Коефициент на Полезно Действие)
КНТ (КоефициеНт на Трансформация) (COP на английски).

Климатиците имат СОР (КНТ?) 4 например.

Не знам да има устройство, при което ЗЗЕ да е нарушен.

v_silianov

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #44 -: Юни 14, 2008, 04:54:51 pm »
Ами не съм сигурен в българската терминология.
КПД (Коефициент на Полезно Действие)
КНТ (КоефициеНт на Трансформация) (COP на английски).

Климатиците имат СОР (КНТ?) 4 например.

Не знам да има устройство, при което ЗЗЕ да е нарушен.
Ми това за климатиците пак не е така КПДто им е под 100% който каже противното е в грешка, това е търговски трик. Грешката идва от това че самият климатик ползва външната топлина на въздуха която не се взима в предвид, който въздух също има не малка енергия , там се ползва цикъл на Карно при който е валиден принципа на термодинамиката за енергиите че не може от нещо нищо. Поне аз така сам учил в МЕИ.