Автор Тема: Електролизер на Stanley Mayer  (Прочетена 267007 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #15 -: Януари 13, 2008, 01:10:14 pm »
Високите честоти няма ли да загреят водата много бързо?!

Втория таймер е за гейт пулса но защо точно им се налага да спират цялото пулсиране и да го правят циклично не мога да обясня. -> Едното предположение е, че при много високи напрежения това е момента преди да пробие през водата.

Поздрави за добре свършената работа!

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #16 -: Януари 13, 2008, 03:37:25 pm »
Това обяснение върши ли работа?
Цитат
Всеки следващ импулс не върши работа, защото атомния водород и кислород стават основни токоносители( йони) и само провеждат ток.
Все едно имаме пробив в диелектрика на кондензатор( какъвто представляват плочите на електролизера).
 
така да се каже хабиме ток за подгряване на водата и това докато атомите изплуват над електродите, и там рекомбинират в молекули.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #17 -: Януари 13, 2008, 03:58:55 pm »
Звучи правдоподобно. А може ли да се изчисли насищането с катиони и аниони?

И затова ли дроселите (индукторите) използвани при Ravi подобряват процеса?

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #18 -: Януари 13, 2008, 05:55:00 pm »
Аз няма да мога да го изчисля
:)
А ако под индуктор разбираш тороидалната намотка в електролизера - мисля че е за това.
Сепарират се водорода и кислорода за да не рекомбинират отново във водна молекула, а в молекулен водород и кислород.

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #19 -: Януари 25, 2008, 12:10:16 pm »
В сайта newenegybg.com показват експеримента с алтернатора.               В обеснението казват ,че при включването на 5 и 6 тръба тока нараства
с 100мА.Същия експеримен е пред мен и тока на плюсов диод от фаза е
3.2-3.5А а от общия минос понякога достига до 14А.

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2008, 12:51:05 pm »
Убедих се, че цялата тънкост тук е в индуктора. При напреженовият резонанс получавам повишаване на тока, а при големи стойности на реактивните съпротивления - и на напрежението. Излиза на практика, че се черпи енергия от някъде. 
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 12:53:46 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2008, 05:01:37 pm »
Убедих се, че цялата тънкост тук е в индуктора. При напреженовият резонанс получавам повишаване на тока, а при големи стойности на реактивните съпротивления - и на напрежението. Излиза на практика, че се черпи енергия от някъде. 

Исках да те питам как мериш капацитета на водната клетка.


И още нешо. В схемите на Стан Майер се ползва един променлив и един статичен индуктор. Променливият препоръчват да е в много тесни граници регулируем. Той се наглася предполагам за да съвпадне веднъж резонанса на веригата?

В нета някъде мернах 2-3 калкулатора за смятане на резонансната честота на веригата според получените числа на капацитета и индукторите.

Още нещо- пробвал ли си с бифилярни индуктори? В международните форуми чат- пат се появява някой, който се изцепва, че те са ключът към свръх-ефективността.
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 10:03:53 pm от altium »

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2008, 12:15:58 pm »
 Капацитета на клетката не може да се мери, смятам е по формула за цилиндричен кондензатор. Бифлярната намотка няма индуктивност а само активно съпротивление. Трябва
да намеря тороид от определен материал и да навия индуктора с две намотки. При противо-
положно включване на намотките осцилоскопа регистрира много малък отрицателен хармоник
Мисля, имено той създава условието за променливотоков напреженов резонанс.Ако се постигне същото условие при ротовелера ще има добър ефект.

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2008, 12:08:35 pm »
 Пуснах електролизера. Консумира около 3.5А при 12V. Девет тръби по 27см. и произвежда
газ колкото за една горелка. Запалих горелката и пламъка е бял леко синее,температурата му е висока но това не е Браунов газ. Гледал съм демонстрация на брауновият газ в Отава ,
нищо общо няма.Там пламъка е почти син и температурата е много по голяма. Скоро гледах
демонстрация на запалване с оргон, пламъка е със същият цвят. Не знам дали съм прав но си мисля, че Брауновият газ е комбинация с оргон на водород и кислород.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2008, 06:48:09 pm »
Пуснах електролизера. Консумира около 3.5А при 12V. Девет тръби по 27см. и произвежда
газ колкото за една горелка. Запалих горелката и пламъка е бял леко синее,температурата му е висока но това не е Браунов газ. Гледал съм демонстрация на брауновият газ в Отава ,
нищо общо няма.Там пламъка е почти син и температурата е много по голяма. Скоро гледах
демонстрация на запалване с оргон, пламъка е със същият цвят. Не знам дали съм прав но си мисля, че Брауновият газ е комбинация с оргон на водород и кислород.

В патента на Юл Браун горелката в самия край има свещ (или нещо, което подава искра).

Тони

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2008, 11:29:48 am »
Електромагнитни вълни.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #26 -: Март 14, 2008, 03:00:01 pm »
Доколкото знам капацитета на кондензаторите се мери с nF (нанофарад)
:)

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #27 -: Март 17, 2008, 11:59:02 am »
Забравена е точката за свързване към + на първия таймер.
 :)

slavianp

  • Гост
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #28 -: Март 25, 2008, 02:55:10 pm »
Попаднах на поредица филмчета на Stanley Mayer, които не бях гледал до момента...
http://www.hotlinkfiles.com/browse/Stanley_Meyer/59553
И още един линк с колекция любопитни файлчета по темата
http://www.hotlinkfiles.com/browse/srawofni/33693

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Схеми на Stanley Mayer
« Отговор #29 -: Април 25, 2008, 09:02:20 pm »
Интересен поглед на един западно форумците по темата за Stanley Meyer.

Едно от нещата за които се говори вътре е че въобще не е нужен трансформатор за увеличаване на волтажа.
Показва се нагледно как трябва да изглеждат бобините.