Автор Тема: Rotoverter  (Прочетена 184186 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Rotoverter
« Отговор #150 -: Декември 29, 2014, 05:12:13 pm »
 nizo, това с малките моторчета е така, но искам да направя малка конструкция за някой замервания, да видя дали ще покаже нещо в положителна посока. Много ми е интересно как ще се държи маховика в системата, дали има нещо друго в него освен обикновен кондензатор на механична енергия. А клипа го прегледай по добре, човека показва самозахранване. Това е една стара идея, двигателя се вкарва в резонанс по една схема с кондензатори, като се намалява консумацията но се запазва мощноста. В случая на клипа човека намали напрежението с латра и превключи кондензатори за да влезе в резонанс и едва тогава показа самозахранване.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Rotoverter
« Отговор #151 -: Декември 29, 2014, 05:27:28 pm »
madsat, къде точно има самоподдържане? ...


Здравейте nizo,

На 11.27 мин. автора казва:
"Да пробваме да изключим захранването.Ето...получи се."

И на 12.22 мин.:
"Включваме отново мотора"

Следователно от 11.27 до 12.22 ротовертера работи на самоподръжка.
Не усетих промяна на обороти.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Rotoverter
« Отговор #152 -: Декември 29, 2014, 07:17:17 pm »
Прав си, някак си съм пропуснал този момент във видеото. Въпреки всичко си оставам скептик относно тази идея. Презентацията не ми вдъхва доверие. Хвърчи една камера насам натам. В момента на изключването, амперметъра показва 0,24-0,25А, на 150V ... т.е. консумира около 35-40W. Махайки захранването се чу лек звук на забавяне, след което системата продължи на същите обороти. Това на мен ми прилича, че някой включи захранване в момента на изваждане на щепсела. В крайна сметка отнемаме 40W! Чу се забавяне. Чу се и магическо компенсиране на тези 40W. Според мен си е чист фейк. Просто човека е пробвал ротовертера, не се е получило и тъй като има постановката, то заснема един фейк за забавление.

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #153 -: Декември 30, 2014, 10:14:23 am »
Здравейте момчета. Имам питане към valex - провери ли ротовертера във  Владиславово /Тенев/?
« Последна редакция: Декември 30, 2014, 10:21:21 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #154 -: Декември 30, 2014, 10:23:30 am »
Ротовертера е видян от madsatbg. Той смята, че засега г-н Танев не е в състояние да покаже самозахранващ се ротовертер.

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Rotoverter
« Отговор #155 -: Декември 30, 2014, 10:26:45 am »
miro13
Пропуснал си съобщението на madsatbg, че постановката няма самоподържане. Ходихме и видяхме. В момента постановката на Танев не работи. Както и той писа сменя генератора на такъв от Икарус, но няма куплунзите и кабелите за връзка между генератора и регулатора. Направихме снимки, но по искане на Танев няма да ги публикуваме. Не иска много да се шуми.

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverterротовертер
« Отговор #156 -: Януари 12, 2015, 08:58:44 pm »
За  мого  години ,  форумци ! Много  нашумя  името ми  ,  не е  на  добро .  Питайте  Нацко Донков . Той  идва  неотдавна  при мене  с  още трима  форумци. Гледаха  ,  снимаха   ,  говорихме  на  по  чаша  кафе  /тази година  вино   нямаше  , защото  грозде  нямаше / -  койтоо пил ,  пил...
  Помолих  го да  не  публикува  още   , защото   имиме  анонимни  заплахи . Той  ще  сподели с Майстора  52  , а  той  пък ,  ще  прецени  какво  да  ви  каже . 
    Успешна  да е  тази  2015-та  година !
                 Варна  14. Януари  2015г.

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #157 -: Януари 12, 2015, 09:15:49 pm »
Уважаеми ,  GreenHulk,нашият  ротовертер работи  в следната  последователност .: 
  ел.мотор  220в  1.1квт задвижва вал ,  на който  има  ремъчни шайби и  маховик  ф400  40кг. От този вал  взема движение  алтернатор   "Икарус"  24в. Произведената  енергия  постъпва  в акумулаторите .  От  тях  черпи  24в  инвертор ,  който е с  мощност  5 квт  и  15 квт .  пикова - на изхода  , на  230в. От  инвертора  черпи  ток  ел.мотора  ,  който описах пръв. Ротовертера  не се  спира  , докато   не  пожелая  това .   ЗАГУБИТЕ   са  около  2квт.  Това  е  в което  няма нищо  чудно  и   будещо  недоумение . Успех на  всички  труженици !  То  ако беше  лесно   ,  до сега  машините  за  С.Е.  щяха да са   по  2  за  лев ! ;D
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 02:22:20 am от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Rotoverter
« Отговор #158 -: Януари 12, 2015, 09:19:47 pm »
За много години г-н Танев, радвам се да се включите отново.

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Rotoverter
« Отговор #159 -: Януари 12, 2015, 09:19:56 pm »
Здравей Танев. Вързахте ли вече алтернатора? Кога ще пробвате ротовертера?

GMG

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #160 -: Януари 13, 2015, 01:15:11 am »
  ЗАГУБИТЕ   са  около  2квт.
  Това как да се тълкува, при положение, че се спира по желание?

tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #161 -: Януари 19, 2015, 08:38:06 pm »
Здравейте  ,  колеги  , форумци!  В отговорите   ви   , ми се  струва , че ме  бъркате  с  някой  друг. Хайде  още  малко  почакайте   и   аз  подробно ще  ви информирам  точно за  резултатите  ,  защото  много  мразя  хвалипръцковците ! За добро  , или  зло , ще ви  разкажа  всичко -   ако  е  положително ,  да  ни  следват  другите  ,  ако ли не -  защо да хабят труд , пари и  нерви  да  репликират   мъртво родено ?


tanevi2010

  • Гост
Re: Rotoverter
« Отговор #162 -: Февруари 26, 2015, 09:09:11 pm »
Според   Радико    всичките  показани  в нета  ротовертери  са   машини  без бъдеще .  Би  ли  предложил  изменение  , което да  направи  ротовертера  самоподдържаща се  машина ?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Rotoverter
« Отговор #163 -: Февруари 26, 2015, 10:22:14 pm »
Здравей колега tanevi2010,
Ротовертер с две униполярни машини, първата двигател втората генератор, модел Тесла.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Rotoverter
« Отговор #164 -: Февруари 26, 2015, 10:41:19 pm »
Цитат
Би  ли  предложил  изменение  , което да  направи  ротовертера  самоподдържаща се  машина
Това е все едно да ти кажа tanev Предложи как да направиме суха вода. Двамата да си разменяме една пачка банкноти, като при всека размяна всеки от нас вади по банкнота от пачката Обаче ние си разменяме така ловко,така резонанснооо  пачката че тя вместо да намалява расте. това вижда ли ти се възможно. Ако това е възможно значи и ротовертера е възможен, защото двата процеса са на идентичен принцип. 
« Последна редакция: Февруари 26, 2015, 10:51:30 pm от Радико »