Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Искам GEET

(1/15) > >>

hondaax1:
Здравейте,
Четох малко и ми беше достатъчно да разбера, че няма да мога да се справя сам.
Има ли някой, който да може, да има желание и да е готов да постави GEET на автомобила ми, срещу заплащане, ако е необходимо. Умирам си да експериментирам, но това е извън компетентността ми, а е достатъчно интригуващо.

Ще очаквам с нетърпение отговор! :)

mzk:
За съжаление първото и основно нещо, което ти трябва, за да си монтираш ГЕЕТ е читав заварчик. Мнозинството заварчици като чуят за какво става въпрос и едва ли не ти теглят по едни майни.

Освен това трябва да се подготвиш и за много сблъсъси с непредвидени неща.

Съветвам те, преди да бързаш да се занимаваш с монтирането на ГЕЕТ (т.е. да режеш тръбата след изходящия колектор)- да пробваш различни варианти- да поставиш турбонатор/вортекс на входа на входящия колектор (след филтъра) и евентуално да си сложиш един изпарител (изпарител- буркана с врялата вода :lol:), парата от който да вкарваш пак в смукателния колектор или карбуратора, според зависи от желанието и конструкцията на двигателя.

Гореизброеното е много лесно и се прави без никакви или с минимални модификации по двигателя (по- точно по входящия колектор или карбуратора- само там имаш да пипаш).

PS: дай малко повече информация за двигателя- дизел/бензин, карбуратор/моно/пълен инжекцион (ако е бензинов).

hondaax1:
Наех се да опитам ...
Ще разчитам на помощта на всички ви.

:)
Весела Коледа!

emm:
Колега за каква кола става на въпрос, с какъв мотор е какво гориво използва и накрая ти самият какво можеш да направиш сам от цялата система.

administrator:
Препоръката ми е първо да се изпробва оригиналната схема на Пол Пантон: http://mazeto.net/pantone_construction_bg.html

И от нея вече да се тръгне към модификации.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия