Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

Лабораторен регулируем импулсен стабилизатор, автом. зарядно 0,7-30V/10mA-5A

<< < (2/8) > >>

EDM electronics:
Схемата на охлаждането-вентилатора не е нищо особено. Важното е датчика, който в случая е бълг. имп. диод 2Д5606.

За да не бъде инертна схемата, диода се запилява/пластмасовия корпус от двете страни/ и със силиконова паста се закрепя на радиатора. След запиляването да се измери диода, често се поврежда от подобна операция, или да се внимава да не се достигне кристала.

Аз съм ползвал два диода последователно, за двата радиатора на двата стабилизатора. Може да се вържат и повече диоди, ако например ще се измерва и друг "отоплител".

Прага на сработване се регулира от тримера.

EDM electronics:

--- Цитат на: dedofire в Декември 28, 2009, 04:56:14 pm ---Хубаво хубаво.
Въприс възникна за какви акумулатори става въпрос?


--- Край на цитат ---

Всички видове, без изключения.

EDM electronics:
    Благодаря на всички за хубавите думи, най-вече на Алтиум който ми поправи неразбориите по качените файлове, и преработи платката, като постави означенията на елементите, което аз от мързел не направих.

    Корпусите на елементите съм ги правил съобразявайки се с това с което разполагам аз като елементна база.  

    Всеки може да си ги пооправи.

GMG:
    Много добре EDM electronics ... Браво !!!
Стъклотекстолита е наистина перфектен за направата на
кутии в домашни условия /от собствен опит/ ;)
Само не казваш от къде взимаш тези 37V= ?
(Може от як траф, електрожен и т.н.)


     Успех !

EDM electronics:
Казал съм от къде ги вадя, цитат от първи пост:

При мен схемата се държи перфектно. В една кутия съм сложил импулсно мрежово захранване и два отделни такива стабилизатора, два отделни захранващи блока, галванично отделени един от друг и мрежата - /прилагам по-долу снимки/.

Импулсно мрежово захранване, нестабилизирано. Наистина мощно е, около 400 W. Но за това по-късно, в друга тема.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия