Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 313454 пъти)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #60 -: Май 15, 2008, 11:34:05 pm »
Значи номера е в резонансен разряд на кондензатор свързан в LC кръг с високоволтовота бобина. Напрежението в кръга е чиста синусоида с намаляваща амплитуда поради отнемането на енергия от искровия разряд. Максимума на синусоидата съответствува на запалителен пик. Оттук колкото полувълни, толкова на брой искри. Проблема е, че поради затихващата синосуида общото време на искровите разряди е максимум 1-1.2 мсек., а това не е достатъчно за образуване на плазма на средни и ниски обороти. Въпреки всичко в този вариант запалването е по-добро от класическото тъй като дори и да изгасне разряда отново се запалва от следващия пик. Начинът да се увеличи времето за горене на искрата е като се пусне линейно нарастващ ток през бобината в момента на максимум на тока в LC кръга. По този начин се индуцира напрежение във вторичната намотка, което поддържа дъгата. Мисля, че това става ясно от дадената блок схема в темата за Вартбурга с GEET.
А принципната схема с елементите ще я дам, няма проблеми. Важно е да се разбере как работи иначе няма да има успех при пуска и настройката. Недостатък е, че при продължителност на разряда 3-5 мсек е възможно да бъде изгасен, затова правя опити за получаване на незатихващи колебания в LC кръга и получаване на плътен пакет от n на брой разряди с малка продължителност. В този вариант запалването работи добре с обеднени смеси, но са нужни много добри кабели за свещите, тъй като се повишава запалителното напрежение и се получават пробиви. Другото е, че се побъркват разни електроники от мощните импулси, например оборотомера танцува по цялата скала и трябва да се вземат допълнителни мерки.

Peacekeeper

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #61 -: Ноември 26, 2008, 09:55:33 am »
Не забравяйте, че накрая може така да ни издокарт, че водата да стигне цената на петрола. Тогава става страшно. Дето се вика: "Водата - новият петрол" ;)   

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #62 -: Ноември 26, 2008, 07:25:50 pm »
Ами ако всички водоизточници в това число моретата и океаните бъдат заградени и недостъпни за да си наливаме вода в резервоарите. И още - ако има контрол върху валежите , така че да не вали освен в специалните водоеми на водните шейхове. .. ::) ;D

Duke_BG

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #63 -: Март 12, 2009, 12:59:02 pm »
Работи докато изгори бензина и нищо повече. Направих реактор конусен. На високи обороти
опела върви но на ниски край. Намерих готово плазмено запалване.

какъв е двигателя на опела ти ? (първите 5 символа от номера му )

момчо

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #64 -: Март 21, 2009, 09:08:38 am »
грък е направил кола която се захранва с водород, получен посредством хидролиза.

ето линка, и понеже е на гръцки ще направя някакъв превод-  (http://www.alphatv.gr/index.asp?a_id=90&news_id=35579)

заглавие на статията:
" Грък изобрети автомобил който се движи на вода"
Автомобил който използва за гориво една чаша... вода е вече факт, и е идея на един гръцки изобретател, Йорго Лагиу, който бе награден от собственика на Майкрософт Бил Гейстс. Г-н Лагиу построил първият сити-кар преди 3 години и движението му се базира на използването на водород, който се получава от вода. Чрез електролиза на една чаша вода, се получава достатъчно количество водород в газообразно сътояние, който се "складира" в една малка газова бутилка, монтирана в двигателният отсег на хибридният автомобил и му позволява да измине 50км разстояние.

Максималната скорост на сити-кара е 45км/ч. Разликата му с конвенционалните коли е, че не се получават вредни изходни газове, и е абсолютно безшумно, и ще е колата на бъдещето. Двигателя е монтиран отзад. Там е монтирана и газовата бутилка със водорода и системата за захранване. Колата е с автоматична скоростна кутия и вместо ръчна спирачка има още една спирачка монтирана на мястото на съединителя. Може на външен вид да не е това което би искал някой за разходката му в петък вечер, но е отговор на високите цени на горивата, понеже не използва нито капка бензин, а само вода. Творението на г-н Лагиу няма да излезне на пазара преди 2013г. Но дори и тогава цента му ще е "забранена", понеже може да стигне дори и 50.000евро."


опитал съм се да го предеда от части по смисъл- от части буквално, но мисля че идеята се хваща.

това което ще направи впечетление на внимателният читател е думата ХИБРИДНА.. която е използвана в първият параграф. Аз съм убеден че става дума за неграмотност от страна на журналиста който е писал статаията, понже всички знаем, какво е хибриден двигател.

Лично аз не знам как да го коментирам това. Но най- вероятно да е истина. на страницата се вижда скриин-шот от новинарската емисия на Алфа ТВ, т.ч. има поне 80% истина.

това за сега.

момчо

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #65 -: Март 21, 2009, 06:45:12 pm »
привет и на теб NRG,

това което съм превел и линка за статията са "стационарният" вариант на новината.

имало е репортаж който е показал колата да се движи и т.н.

това което мен ме дразни в цялата тази история е че въпросният Гошо .. може просто да е копирал идеята от Японската кола на вода. Вярвам че човек който има поне университетско ниво на образование в дадена специалност може да възпоризведе дадено устройство, да имаме впредвид че в ю-туб, официалното видео за Япоското возило има и анимация с описание на процеса. сега дали е конвенционална електролиза с електролит или е хидролиза.. е друга тема.. да не се забравя и факта че има спомената и газова бутилка. аз съм си мислел, че ако някой иска да захранва колата си с водород принципно не е нужно да има някаква СВРЪХ продукция- 40 ампера от динамото и примерно 20-30 електродна клетка със съответните спомагателни системи може да пълни една газова бутилка системно и автоматично- само трябва да се намери "баланса" между разхода на гориво и скоростта на пълнене на бутилката аналогично и обема на генерираният газ.

Мислил ли си в тази насока NRG?

момчо

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #66 -: Март 23, 2009, 09:00:37 am »
NGR мерси много.

съгласен съм, но нали все пак трабва да се направи някаква система.
аз колкото повече чета и ровя, толко "невъзможно" ми се струва за изпълнение.
имам следните въпроси:

1. какво разбираме под свръх производство? ( количество газ 2-3-5 в куб.см/мин, г/мол за мин, литри/мин. мисля че трабва да се дефинира някаква конкретна сойност, а не 150% или 300% ефективност).
2. много се бъркам като се опитам да намеря колко пъти се запалва горивната смес в ДВГ за една минута? ( ако приемем че при празен ход 4-цилиндров ДВГ се върти със 700 обр/мин, колко пъти се запалва сместа всяка минута общо, а не за един цилиндър).
3. Понеже съм убеден че повечето от нас тръсят начин да захранват ДВГ само със водород, КАКВА е консумацията на въздушно-горивна смес ако се приеме че стихиометричната пропрция на въздух и водород е между 4% и 75%, като се има впредвид че във въздуха има 20% кислород? (ако използваният двигател е 4-цилиндров 1400сс).
4. ако не е нещо което не искаш да побликуваш- какви размери на електродите използваш, при какво напрежение и ток? (ако не искаш не отговаряй на този въпрос)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #67 -: Март 23, 2009, 12:17:26 pm »
За четиритактов мотор, на всеки оборот има по два работни такта. Ако е с работен обем 1400 кубически сантиметра, или 1,4 литра , имаме 0,7 литра за оборот. 0,7 х 700 об/мин=490 литра в минута. И сега започват грешките ...Колко от това количество трябва да е браунгаз, и колко атмосферен въздух? И най-важното ПРИ МИНИМАЛНИ ОБОРОТИ ДРОСЕЛОВАТА КЛАПА Е ЗАТВОРЕНА, ГОРИВО ВЛИЗА ПРЕЗ СИСТЕМА ЗА ПРАЗЕН ХОД,С ДИАМЕТЪР ОКОЛО 1/70 ОТ СЕЧЕНИЕТО НА ДРОСЕЛА. Значи 490/70=7 литра в минута. Като се сметне и процента въздух за празен ход 50%- 70%, излиза 2-3 литра в минута и ще работи нормално само на газ.

koce93

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #68 -: Март 23, 2009, 12:31:48 pm »
Ето една таблица за размисъл. Съгласен съм за малките обороти, но ние искаме да се движим нормално с около 2000 оборота в минута.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #69 -: Март 23, 2009, 01:59:20 pm »
Цитат
Ако съм прав, ще са ти нужни 30 литра вода за 100 км, ако приемем че в литър вода има ~4кв енергия=100грама водород.

Може и да са верни сметките, но г-н Илия Вълков бил изминал 1600 км с 4 л Н2О!  :)


koce93

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #70 -: Март 23, 2009, 05:33:25 pm »
Ето данни за 82. 8 кубика мотор. Близко е до истината.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #71 -: Март 23, 2009, 05:55:30 pm »
1.5 литра на минута за 1400 вата? По Фарадей е около 141,6 вата за 1 литър в минута. Тая таблица не е вярна

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #72 -: Март 23, 2009, 09:33:11 pm »
Колеги, искам да направя едно отклонение. Ефективността на ДВГ, по начина, по който си мисля аз, трябва да се търси в хибриден автомобил, т.е.

Ясно е, че максимално ефективен е електромотор. Най- добре ще е да имаме подходяща горивна клетка (да не се бърка с електролизер), в която смесвайки водорода и кислорода да получаваме ток, и с него да задвижваме електромотор. Тъй като в домашни условия такава клетка НЕ можем да си направим, следва да извличаме енергията на водорода и кислорода по- друг начин- чрез изгаряне в цилиндрите.

За да е макс. ефективността на ДВГ, той трябва да работи в някакъв диапазон от обороти (макс. въртящ момент?!- ако има забележки, моля да се уточнят, аз не съм двигателджия). Т.е., ако имаме електролизер, и чрез водорода и кислорода, произвеждани от него, трябва да задвижим автомобил, то по- икономично ще е да използваме малък агрегат (двигател 10 кВ), който ще работи на номинални обороти и ще задвижва генератор.

Генераторът ще зарежда един или повече акумулатори (по- малко от електромобил, защото тежестта им има значение).

Процесът може да се подобри след различни опити, тъй като теорията тук е много широка, ще поясня:

- електролизерът може да произвежда пара- водород, орто-водород, едноатомен водород. Последният е най- енергетичен, т.е. с него ни е нужно най- малко количество газ, за да създадем необходимата топлина в цилиндъра, която от своя страна ще загрее азота (!) и ще придвижи буталото.

- подобряване чрез плазмено запалване и малко количество водни пари. Съмнявам се, обаче, това да даде някакъв ефект, тъй като водородът е различно гориво от бензина и дизела.

Искам да отбележа, че при 20% ефективност на бензинови ДВГ и до 35% ефективност при дизелови, ефектът ще е съкратен. Трябва да се помисли за двигателя на Стефан Стоянов.

Друг проблем е водата. Тъй като е силно желателно да се работи с дестилирана (или дейонизирана) вода, разходът на вода също има значение.

За да не тровим природата (т.е. да не създаваме парни облаци над градовете), може да се помисли за обратно събиране на изгорелите газове (водна пара), която (поради факта че е пара), ще кондензира обратно под формата на вода (дестилирана). Така ще се съобразим с разхода на пари за 1 кг дестилирана вода (повярвайте ми, не е евтина).

Илия Вълков, според мен, е единствено в състояние да премине 1600 км, ако използва обратно изгорелите газове (водна пара), която поради загубите (азотни окиси, други примеси след изгарянето) не може да се използва на 100% обратно (т.е. разход на вода пак има).

И всичко това, което аз смятам, че трябва да се направи, е напълно обезсмислено, ако нямаме свръхефективен електролизер.

mi68

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #73 -: Март 24, 2009, 03:24:51 am »
Проста горивна клетка за домашно ползване може да се направи от два теслови т-ра и два високоволтни диода.Първоначално може да се направи от индукционни бобини и високоволтни стандартни диоди TV20.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #74 -: Март 24, 2009, 08:38:23 am »
Горивна клетка, наричана още горивен елемент, е електрохимично устройство, което преобразува химичната енргия на окисляването на дадено гориво в електрическа енергия.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0