Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 313353 пъти)

smsi-h

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #165 -: Февруари 24, 2011, 03:41:38 pm »
caduceus,

Само една вметка и от мен.

Личното ми мнение е, че процеса при браунгаза е несъвметим с процеса на катализната обработка по Андреев. Мисля, че имаме налице два напълно различни процеса от физична гледна точка. Това е така, защото при браунгаза имаме наличие единствено на имплозия, докато при Андреев имаме наличие на имплозия последвана от експлозия-кавитация, след това отново изплозия, после пак експлозия-кавитация и т.н., докато не стане пълно преобразуване-трансмутация на елементите до изчерпване на енергийния потенциал на атомите за осъществяването на верижната реакция на плазмата. Тъкмо затова при Автотермията се наблюдава нагряване на охлаждащата течност на двигателите до около 60-70 градуса Целзий.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #166 -: Февруари 24, 2011, 03:49:20 pm »
caduceus, не съм съвсем съгласен.

За да работи на "имплозия", първо трябва да има взрив. Ето пример: http://www.youtube.com/watch?v=CkrCCo4Q0cI
Т.е. отново имаме температура, разширение на газовете и накрая свиване, което на фона на целия загрят въздух (азот) в цилиндъра не прави нищо. Това е обсъждано доста подробно (отговор № 7 в тази тема).

Необходимо е да направиш газ, достатъчен за някакъв обем на цилиндъра, взривяваш го, получаваш експлозия и имплозия. Не трябва да допускаш външен въздух.

В мрежата има едно твърдение, че браун газът не гърми, т.е. не се получава разширение при изгарянето на браун газа. Моето мнение е, че брауновият газ е стехиометрична смес от водород и кислород, при която и двата газа са в едноатомно състояние. При окисленоето се получава вода. Тук трябва някой химик да се намеси и да каже дали съм прав или не, защото това са ми неясни моменти.

Дори да го направиш, пак няма да имаш голямо количество газ (имайте предвид, че браун газът е газ със специфични свойства, а не просто свръхпроизводство на оксиводород). Трябва да подложиш самия цилиндър на някакъв доста голям вакуум, и да вкараш някакво количесво газ, да имплодира и да имаш движение.

Dan Milan

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #167 -: Февруари 24, 2011, 06:38:40 pm »
Имам аз една мечта. Докато си е моя, тя винаги си остава мечта. Дали ще бъде реализирана или не, няма никакво значение, резултата винаги е един и същ – ентропия и хаос. Когато тази мечта стане обща се появява екипното/колективно/ съзнание,което твори реалността и много хубавата дума действителността, т.е. колективното/екипно/ съзнание и действие води до материализацията на нещата и твори настоящето. Тази съща обща мечта  с екипно съзнание и действие твори също и бъдещето-материализира го. Миналото е било - за да станем по мъдри, а да ли е така е отделен въпрос. Ъръ – на старобългарски –Велик, Иске Булгар Ъръ – Стара Велика България. Аръ – мъдар, Арии – мъдреци/ белобрад ст-арец – мъдрост на сто години/, БъЛъГръ – цялата суша на планетата Земя, Бълги – земляни, БългАри – мъдри земляни. Това е само една малка ретроспекция на това, което е Било. Няма нищо невъзможно за човешкия дух и воля. Но се появява основния въпрос – дали е имало смисъл да се насочва тази обща мечта в тази посока, присъствал ли е Висшия разум – Азъ и мъдростта - Аръ. И от всичко това зависи какво бъдеще ще създадем-материализираме. Ако е присъствал елемента мъдрост- ще сътворим порядък от по Висш тип – наслада за сетивата и душата. Тази обща мечта/мисъл/ с екипно съзнание и действие притежава мощна енергия да твори настоящето и бъдещето, да създава ред и порядък в хаоса и с мощна енергия /на етера, на вакуума , черната материя-енергия/ да създава анти ентропия и да поддържа този порядък в хаоса. Ък-съзнание, добитък /добит-ък/съзнание/. Затова се казва бъди умен /разумен, мъдър/, за да ти са умни децата. Затова древните българи са казвали за децата до 4 години – остави го докато му дойде Ъка , а от там нататък има много дъл-ък път за усвояване на разума.Ум царува, ум робува, ум патки пасе, ако го няма разума, т.е. да се погледне истината от различни/7/ страни. Ъл – нещото притежаващо огромна скорост в вселената /наричали са я Чел – от там идва чело, череп-нещото в което е вселената, человек-нещо материално което притежава цялата вселена и живее един век/. Ъкъл-съзнание притежаващо голяма скорост в вселената. Баг-ъли- са се казвали народните представители в Кинеша /Баг или по сегашному Бог/- Божествена скорост която взема решението на всеобщата-единна мисъл. Мис-ъл, най голямата скорост. Казва се изведнъж ми блесна една мисъл, нещо с такава скорост, че само можете да я почувствате , а не да я измерите. Казва се, че древните българи били Варвари, да ви го преведа: Вар-означава сияние,белота, а цялата дума сияйна мъдрост, бяла мъдрост- мъдрост от хилядолетия / по мои сметки първата ни държава, а и първа  на планетата води началото си някъде към 70 000г преди Христа/. Аз лично искам да съм Варварин, искам да съм Българин. И още една друга стара българска думичка Тангра, видоизменена транскрипция от ДенГрей / Гръ –  в обединената цялост на вселените, Ей- разпространено навсякъде, има Ден, Ен – върховна, божествена енергия. Изписвано още ТенГри / ДинГир- при шумерите и Уакан Танка- при индианците/. Тангра – Великата тайна на енергията, която твори всичко и светлината за да го има светлия ден, за да има анти ентропия и порядък в хаоса . И вярата в Тангра е исконната / истина ката икона/, сакрална вяра в светлината, която се поражда тази Велика тайна-енергия /ДенГрей/, вяра в светлия ден за го бъде и има светлото бъдеще. И затова аз мисля, но това е само мое лично мнение, че да се насочват усилията в тази посока да горим водород е грешно. Дайте да оставим Великия дух/сила,енергия/ на водата на мира. На старобългарски Алпа Кулман-този по чиято воля и желание сме сътворени, сакрален древен знак IYI , сегашен Н2О.Да не ви разказвам в древността като сме го наранили какво се е случило с человечеството. Успехи може би ще постигнем с Автотермията и Ендотермията. Водата /Кулман, IYI/ има памет, и може да се моделира и програмира, а аз мисля че там е ключа от бараката. Да помислим в тая посока и да достигнем реални резултати. Дайте да пръснем границите на тая жалка Държава в момента, и света да разбере,че ни има, и че сме Мъдри, Древни и Велики. Тъжно е все пак, ако мислим, че знанието за великите чудеса на света е изгубено - отнесено в гроба от отдавна мъртвите ни предци и праотци. Може би всеки още чувства пулса на онова „изчезналото” древно /Варварско/ племе – наречено Прабългари. Това племе, което вече е преживяло много ери, епохи и кървави сражения, може би все още крие някъде в гените си и съзнанието си (или са изгубени навеки) градежните планове, тайните познания, духа и волята нужни за чудесата на света и Светло-сияйното бъдеще. Това древно племе, което е отстоявало правото, че всички хора по природа са свободни, равни и независими, и всички са били  целеустремени за постигане на „Висшия Здрав Разум /Азъ/” , и управлявани от Него. Нима ние съвременниците и наследниците на това племе не можем да го постигнем. Затова трябва на има Алтернативен Сговор- т.е. заедно със съгласието на всички да говорим за нещата, защото  е казано сговорна дружина планина повдига. Да заложим принципа: Ние знаем , Ние можем , Ние искаме, и със своите действия да го докажем. Да набележим основни  приоритетни теми по които да дебатираме. Да създадем с екипно мислене и действия реални - материализирани алтернативни /икономични/ уреди, да създадем друго алтернативно мислене и съзнание, коренно различно от сегашното. Да бъдем Багъли и Българи. Мисля, че можем да го постигнем. Извинявам се дългото писание, но мисля, че ви направих  поне малко по Българи, т.е. мъдри земляни. Както пеят Петте сезона , капка по капка вир, вече е пълна реката. Да спрем доколкото се може  реките от пари, които изтичат от нашите джобове. Да станем река от мъдри земляни. Да участваме, кой с каквото може, идеи, знания, пари и да постигнем реални-материални неща. Дори да създадем заедно едно  АД с членски внос по 1-2 левчета на месец. Защото
Глас Народен – Глас Божи !
ОБЩЕНИЕТО /САРАКТА/ ПРАВИ СИЛАТА
И може би само по тоя начин, ще накараме и другите 95% от нашия мозък да заработят, а това е огромна Енергия. Иначе всичко останало е глас в пустиня, напразно разпилени сили, енергия, пари и време.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #168 -: Февруари 24, 2011, 11:01:32 pm »
Dan Milan
Много хубаво написано... Дано стане реалност!

mzk
При бай Илия /ако не се лъжа/ има волфрам, магнити, свободен достъп на въздух до пламъка... Не е ясно дали опитът с оксиводорода в цилиндъра е валиден при липсата на неговите условия. Пламъкът на горелката не гърми пулсиращо назад-напред, нали. Все пак, нека кажат хората с повече опит по темата

smsi-h
Не е много ясно какво става при автотермията - поне докато не видим на живо... Ако има кавитация, имплодиращите микромехури ще изядат отвътре метала, а Андреев говори за натрупване на тънък слой катализен метал след време. Освен това оловото от сачмите в катализатора му е твърдо, т.е. има антимон - и двата метала, особено втория имат мощно отрицателно излъчване по Шаубергер, катализиращо синтезни, имплозионни, центростремителни и охлаждащи процеси.  Силните магнити са стимулиращи синтеза и при Шаубергер, и при Андреев. Според мен става дума за едно и също явление - автотермия с голямо предварение, имплозия при клетка на Джо, имплозия при браунгаз, имплозия при Виктор -  все енергиен ъпгрейд.

Поздрави 

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #169 -: Февруари 27, 2011, 11:02:08 am »
Обобщение за имплозията:
От 1мл. вода се получават 1,234 л. кислород и 0.617л. водород. Или общо 1.85л. газ. При запалването му намалява обема си 1850 пъти в идеална среда без нищо друго.
Наблюденията ми потвърждават че има имплозия. Толкова е бърза, че не можах да видя смачкването на бутилката 0,500 от минерална вода.
Обаче естествено, че докато си играех,(есента на 2009-а) поради покачване на температурата в сухата клетка, започнаха да излизат изпарения от разтвора и вече имах експлозия.
Газа си е такъв какъвто си излиза. Без разделяне и никакъв филтър. Пламъка от него си е жълт от КОН-а.
Така и така цилиндъра не е идеално чист и за да работи ДВГ-то ще се добави водна инжекция. Така парите ще се разширяват и ще бутат буталото... което в смисъла си е ИЗКЛЮЧИТЕЛНА МАЛОУМЩИНА! Ще използваме температурата на едно нещо, което се свива за да увеличи размера на нещо друго, което от своя страна да бутне трето. :o
А за да работи ДВГ-то на имплозия се налага промяна на разпределителният вал заради моментите във времето на отварянето и затваряне на клапаните.

Но не малоумщината е основната причина клетката ми да не е монтирана на колата. Така и така всички се возим на МПС-та с по-ниско КПД примерно от каруца с конски впряг ;D .

Как да филтрирам газа и да не стига до дюзите КОН?
Имам всичко друго: Контролер с прецизно регулиране на две горива едновременно, инжектори, циркулационна помпа за елелктролита към интеркулера, интеркулер... и най важното - съмишленици професионалисти до себе си.

Колеги, без такъв филтър трошим двигателя!

Мислите ли че поредица от "наноцедки" на пътя на газа биха свършили работа. Отцеденото ще пада на дъното на кутията в която са поставени.
 



« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 03:26:09 pm от Smileface »

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #170 -: Февруари 28, 2011, 08:55:10 am »
Колега Smileface,
Как да филтрирам газа и да не стига до дюзите КОН?
Имам всичко друго: Контролер с прецизно регулиране на две горива едновременно, инжектори, циркулационна помпа за елелктролита към интеркулера, интеркулер... и най важното - съмишленици професионалисти до себе си.

Колеги, без такъв филтър трошим двигателя!
защо вмести филтър не ползваш барбуратор с киселина ?, например оцет ?, ето какво имам в предвид http://bg.wikipedia.org/wiki/Неутрализация

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #171 -: Март 06, 2011, 11:43:27 am »
Така е колега fever_wits. Но може да се улавя и киселина от газа. Киселината също е фатална. Въпреки всичко задължително трябва и бублер от чиста вода. За да не съм голословен съвсем скоро ще ви кажа какво се получава.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 11:45:50 am от Smileface »

nitric

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #172 -: Март 15, 2011, 11:29:03 am »
Намерих нещо готово, чудя се само с един инвертор от прав на променлив ток - дали мога да захраня това нещо от багажника на колата:

http://www.diytrade.com/china/4/products/7866022/Brown_Gas_Generator.html

680 долара, май е толкова скъпо колкото всички стомани и детайли ако си го сглобаваш сам, и китайците дават 200 литра/час газов дебит.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #173 -: Март 15, 2011, 12:07:46 pm »
Намерих нещо готово, чудя се само с един инвертор от прав на променлив ток - дали мога да захраня това нещо от багажника на колата:

http://www.diytrade.com/china/4/products/7866022/Brown_Gas_Generator.html

680 долара, май е толкова скъпо колкото всички стомани и детайли ако си го сглобаваш сам, и китайците дават 200 литра/час газов дебит.

Хора, какво ви става, бе? Никой не чете!!! Та преди 1-2 дена имаше публикация за електролизер - 2 литра в минута, 12 волта, 18 ампера. Това е добър резултат! И цената му е доста под 680$.

А ти искаш да дадеш 680 долара (ами доставката), и отделно да набуташ и кой знае колко скъп инвертер в багажника? За 3,3 литра в минута.

А нищо не те спира и да си направиш сам една хубава клетка. Доста подробно е описано, а и доста колеги вече публикуват резултатите си, та... има от къде да се гледа и да се учи.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #174 -: Март 16, 2011, 11:27:49 pm »
Колеги, понеже темата е озаглавена "...дискусия...", пък и стана коментар с един от колегите във форума, реших да пиша още нещо...

За да работи ДВГ изцяло на водород, би трябвало да спазваме писаното по дебелите книги - че водородът гори при смеси от 4% и нагоре. Т.е. трябва да пресметнем общото количество въздух, което се поема от ДВГ, количеството газ, което се получава от дадена клетка (което трябва да умножим по 0.66, за да получим само количеството водород). Проста сметка показва, че да заработи ДВГ само на водород, трябва добив от около 20 литра газ в минута.

За да изчислим правилно количеството въздух, което поема ДВГ, правя следната сметка (важи за 4-тактов, 4 цилиндров мотор).

2 всмуквания (или запалвания) за 1 оборот на маховика.
Може лесно да се види от следната анимация: http://www.k-wz.de/vmotor/v_zylinde.html

Т.е. ако имаме ДВГ с 1000 кубика, взимаме оборотите и ги умножаваме по 1/2 от кубатурата. Така получаваме количеството въздух, което двигателят засмуква.

Естествено, тук има загуби (от вакуума, клапаните, температурата на въздуха и т.н.). Освен това нямам точен отговор дали оксиводородната смес (газовете в стехиометрична пропорция от електролизера) имат други свойства на изгаряне, или за тях важи същата сметка, както за чистия водород, смесен с въздух.

Прикачвам и xls файл.
« Последна редакция: Април 03, 2011, 11:01:06 pm от altium »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #175 -: Март 17, 2011, 12:25:53 am »
Колеги, изкам да споделя един интересен факт, който ме изуми. Голямата ми клетка на 14в. 14А. дава около 1,5-1,8Л.мин. и когато притисна маркуча да прекъсна подаването на ННО към мотора за около 3сек. и след това го пусна, мотора си променя оборотите доста.
Преди доста време, клетката ми която прави около 10Л.мин. с 50 пластини, също съм я пробвал на колата, но нямаше  такъв резултат.
Започнах да си задавам въпроси на които нямах отговор. Единствената разлика м-у двете клетки е разтоянието м-у пластините.
Тази с 50 пластини има 2мм  а тази със 7пластини има 5мм разтояние м-у  клетките. Бай Илия казва, че минимума на разстоянието м-у клетките е 6мм.
Такааа, колата работи на газ така, че няма как да е от инжекцията примерно ламда сондатата която да дава информация за бедна смес.
Някакви идей А???

dokmar

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #176 -: Март 17, 2011, 08:38:53 am »
Драги mzk, лесно можеш да изчислиш вездуха, който ти е необходим. 14,7л въздух е необходим за изгарянето на 1л бензин или около толкова. Ако колата ти гори 6л/ 100км, то за около 1ч. ти са необходими 90л въздух.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #177 -: Март 17, 2011, 09:18:31 am »
Драги mzk, лесно можеш да изчислиш вездуха, който ти е необходим. 14,7л въздух е необходим за изгарянето на 1л бензин или около толкова. Ако колата ти гори 6л/ 100км, то за около 1ч. ти са необходими 90л въздух.

Пълни глупости. Отношението е в килограми. 1 кг въздух е около 816 литра (в зависимост от условията). 14.7 кг въздух са около 12000 литра въздух. -> http://en.wikipedia.org/wiki/Density_of_air

PS: бензиновият мотор работи при вакуум, така че не мога да дам точни стойности на засмукания от ДВГ въздух при дадени обороти. За дизелови ДВГ сметката важи.
« Последна редакция: Март 17, 2011, 09:25:36 am от mzk »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #178 -: Март 17, 2011, 10:43:17 am »
Колеги, изкам да споделя един интересен факт, който ме изуми. Голямата ми клетка на 14в. 14А. дава около 1,5-1,8Л.мин. и когато притисна маркуча да прекъсна подаването на ННО към мотора за около 3сек. и след това го пусна, мотора си променя оборотите доста.
Преди доста време, клетката ми която прави около 10Л.мин. с 50 пластини, също съм я пробвал на колата, но нямаше  такъв резултат.
Започнах да си задавам въпроси на които нямах отговор. Единствената разлика м-у двете клетки е разтоянието м-у пластините.
Тази с 50 пластини има 2мм  а тази със 7пластини има 5мм разтояние м-у  клетките. Бай Илия казва, че минимума на разстоянието м-у клетките е 6мм.

Като оптимално разстояние м/у пластините е посочил 1 см, производството на газ като количество намалява, но като качество е най-добро.

dokmar

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #179 -: Март 17, 2011, 10:50:44 am »
Понеже може да не ме разберете се доуточнявам. Според мен с браунов газ, не ви е необходим въздух, тоест тогава трябва да се изчисли, като калоричност, колко литра газ отговарят на еквивалентното количество бензин. Ако е само водород,то тогава се смята количеството Н2 в бензина и необходимото му количество въздух, респ. О2, като количеството въздух грябва да се намали с това необходимо за изгарянето но въглерода. Но, знаейки, че във въздуха О2 е 21% и Н2 лесно се смята.