Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 320156 пъти)

GeorgiM

  • Гост
Извинявам се предварително, че се отклонявам леко от темата,но някъде измежду хилядите мнения, които прочетох в този форум, гласеше: (мисля, че беше от mzk) Всичките ни опити дори да намалим разхода на гориво се оказаха неуспешни. Количеството произведен газ не е достатъчно за да угаже някакво влияние върху разхода на гориво, било то бензин или дизел(не съм цитирал дословно). Та въпроса, които лично мен, като нов иноватор по автомобила си, ме вълнува изключително много е, дали се постига някаква икономия. Явно 2та дена, прекарани в четене на всякакви всевъзможни материали тотално са замъглили личната ми преценка :D

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
GeorgiM, нито аз, нито който и да е друг (абсолютно никой към датата на поста) не е провел опит със стендова установка, който да потвърди икономия на гориво с електролизер.

Опитвали сме да палим ДВГ с дебит над 10 л/мин оксиводород. Газът е добавян към всмукателните колектори на бензинов мотор (никаква промяна в оборотите) и т.н.

Въпреки това е възможно да има някаква икономия, но се приготви за мръсна и неприятна работа - използване на основи; конструиране на клетката и повишаване на ефективността й; окабеляване (и мерки да се изключва при изключен мотор и пр.). По-големите мераклии експериментират с корекция на показателите на ламбда сонда и ъгъл на запалване.

Остава ми като трън в главата демонстрацията на едни немци, които палиха малък мотор само на оксиводород, с променено предварение. Е, тук се намери един малък ДВГ, като се осободя ще говоря с някои колеги да експериментираме и да дадем повече данни.

Съветвам те ако решиш да се занимаваш, да правиш клетката сам (или да купиш от някой от форума), защото пазарните цени са несправедливи и за доста съмнителни продукти.

radonen

  • Гост
GeorgiM, нито аз, нито който и да е друг (абсолютно никой към датата на поста) не е провел опит със стендова установка, който да потвърди икономия на гориво с електролизер.

Опитвали сме да палим ДВГ с дебит над 10 л/мин оксиводород. Газът е добавян към всмукателните колектори на бензинов мотор (никаква промяна в оборотите) и т.н.

Въпреки това е възможно да има някаква икономия, но се приготви за мръсна и неприятна работа - използване на основи; конструиране на клетката и повишаване на ефективността й; окабеляване (и мерки да се изключва при изключен мотор и пр.). По-големите мераклии експериментират с корекция на показателите на ламбда сонда и ъгъл на запалване.

Остава ми като трън в главата демонстрацията на едни немци, които палиха малък мотор само на оксиводород, с променено предварение. Е, тук се намери един малък ДВГ, като се осободя ще говоря с някои колеги да експериментираме и да дадем повече данни.

Съветвам те ако решиш да се занимаваш, да правиш клетката сам (или да купиш от някой от форума), защото пазарните цени са несправедливи и за доста съмнителни продукти.

@mzk:
Мислех, че поне ти няма да говориш глупости тук.
От тук следват две неща: или и ти нямаш необходимите познания и опит, или и ти криеш нещо......

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
И кое е глупост от това, което съм написал?

radonen

  • Гост
И кое е глупост от това, което съм написал?

Да кажем това:
Цитат
Опитвали сме да палим ДВГ с дебит над 10 л/мин оксиводород. Газът е добавян към всмукателните колектори на бензинов мотор (никаква промяна в оборотите) и т.н.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
ДВГ 1400 кубика, запален на газ и с поддаден водород веднага след спирането на газта не може да работи на празен ход.
Друго?

radonen

  • Гост
ДВГ 1400 кубика, запален на газ и с поддаден водород веднага след спирането на газта не може да работи на празен ход.
Друго?

Не е вярно. 1800 може.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Ходи при emm и пробвайте. Аз говоря за това, което съм видял.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Няма как с конвенционална електролиза. :)
Тряба ти електролизер поне с КПД>3!

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Не е вярно. 1800 може.  ::) ::) ::) Днес подадох 10 л/м на 1,8л Астра--забеляза се само повдигане на оборотите на празен ход с 200.При спиране на газта (пропана---двигателя спира. radonen -подай инфо -на лични.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 08:29:35 pm от miro13 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Здравейте !
От това видео (има и разни други) http://www.youtube.com/watch?v=-iRHE-DzodU според мен излиза че като има имплозия обема на газа се свива (както и теоретично трябва да е примерно 1850 пъти). В такъв случай двигател който се захранва само на ННО не би трябвало да работи по стандартния начин (на разширяване на газовете), а на свиване на газовете. Ако на работещ двигател се спре бензина и остане да работи на ННО трябва да загасне.
При двигател работещ на имплозия в цилиндрите от едната страна на буталото ше има минимум 0 атм.(създадено от имплозията), а от другата страна на буталото да кажем около 1 атм. Излиза че мощноста от един цилиндър е площа на буталото умножена  1атм.
Друг е въпроса ако не е чист ННО т. е. има добавка на въздук. Според мен тогава ще се получи експлозия. Не се знае обаче кокво трябва да е съотношението на газа и въздуха за максимално разширение на въздуха от затоплянето при изгарянето на ННО.
Интересувам се от мнението ви по тази теория.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравей.

Много правилно си се насочил. Правилният въпрос е "Какво разширение се получава при изгарянето на водорд и кислород и отсъствие на азот?" и въобще има ли разширение преди имплозията или няма.

Друг е въпросът при обема на цилиндъра и хода на буталото колко оксиводород трябва да вкараш и какъв вакуум се получава  ???

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Ако приемем че 1мл Н2О при разлагане става 1.85л ННО (има го  по-напред в темата) обратно би трябвало също да е вярно. Тоест няма разширение, а свиване. Ако се приеме че получената Н2О се нагрява от енергията отделена от свързването на ННО и се изпари се получава пара която има някакъв обем , но според мен по-малък от 1.85л. С други думи при изгаряне на ННО ще се получи отрицателно налягане във всички случаи.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Да, и не трябва да се допуска външен въздух. Това не мога да го потвърдя, но гърмежите в "бъблери" и пр. предпазители изглежда е поради засмуканият външен въздух.

При 800 оборота, пълното пълнене на цилиндрите е обем_двг*1/2*обороти =  800 литра (примерно дизел, за бензин може би по-малко, но не мога да кажа колко точно). Може би ще е редно да имаш поне 8 литра в минута производство. Отделно, в случая няма компресиране, но пък е нужна работа за депресиране на цилиндъра, защото очевидно по тези сметки няма как да произведем 800 литра газ в минута за празен ход :)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Понеже не може да се произведе такова количество може би трябва да се насочат усилията не към имплозията а към експлозията. С други думи към ННО какво да се добави и колко така че да се получи най-голяма експлозия. Мисля си че може да се впръска допълнително  вода за да се изпари и вдигне обема на експлоадиращите газове?