Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 320272 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #135 -: Април 18, 2010, 10:09:22 am »
Здравейте колеги, като гледам доста сте писали и добри расъждения сте направили.
По въпроса за имплозията на окси водорода, има решение, предварението на ДВГ-то да стане 40 или повече градуса преди ГМТ.  По този начин се получава вакумен двигател.
За различните производни на ННО газа като температура на пламъка си мисля, че това няма да ни приближи до бавното горене на конвенционалните горива. От тази гледна точка те са въгле водороди С18Н бензин и С 24Н нафта. За това се опитвам да направя смес, която се състои от ННО газ от клетката, който преминава през реакторна камера, където чист въглерод или (сажди) се нагряват до някаква температура което ще доведе до получаване на С3Н метан. Може да се наложи пропускането на водна пара в реактора, както посочва Егин в статиите си. http://mazeto.net/index.php?topic=3952.0
Интересното тук е, че ще се опитам да променя малко формулите които се посочват.
Ако се вгледаме внимателно в тях ще видим, че всички те използват СО  и Н2О  или както казва Розовски СО2 и Н2О. Всички те използват вода като добавка, която при потходящи  температури на реакторите се разгражда на НН и О, след което при синтезиране се получава  желаното гориво. За получаването на този процес, се елиминира АЗОТА в реакторната система, който обаче на нас ни е необходим, за да не се развие висока температура в цилиндъра и това да доведе до разрушаване на ДВГ-то. Идеята на този процес е да се смесят подходящи атоми. Ако експеримента с пропускането на ННО газ през С въглерод се окаже вярна, това ще е фантастично защото е необходимо много малко количество Н водород.
По въпроса за завихрянето на газовете и флуидите русите са на мнение, че  това е правилният път. Има патенти на турбини който получават доста ННО без да подават напрежение на електролита, а то се получава от въртенето на метален ротор, който при  триенето на електролита в ротора и статора, се получава разделяне на йоните с различен потенциал, който довежда до преминаване на напрежение през самият електролит.
http://x-faq.ru/index.php?PHPSESSID=9b0e7db9d6063b15c2030523fe1d9eec&topic=50.0;wap2
Успех ;D

vitan

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #136 -: Април 18, 2010, 05:58:48 pm »
КОЛА НА ВОДА >> с какво я караме обаче?

1.   С оксиводород – дава експлозия като цяло, после имплозия.
2.   С Браунов газ и окиводород – експлозия и веднага имплозия.
3.   С Браунов газ – само имплозия.
В зависимост от вида на газа (електролизьора) трябва да се определя и точката на запалване!

Дали пък само с Брауновия газ няма да има търсения ефект? Проф. Юл Браун казва, че имплозията/плазмата е най-доброто за ДВГ, защото тя издига газа нагоре и работи срещу гравитацията :)
« Последна редакция: Април 18, 2010, 07:14:42 pm от vitan »

Хъльо

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #137 -: Юли 11, 2010, 11:07:50 pm »
Здравейте! Това ми е за 1-ви път в този форум. Живея в Кейп таун и се занимавам с електролиза от 9 месеца. Имам електролизер в собствения ми автомобил от 6 месеца и съм постигнал повече от 30% намален ражод на бензин. Не искам да реагирате, никой не искам да убеждавам в това, което казвам. Доказал съм го за себе си, брат ми живее в България и също си го направи. Както всички и аз започнах с буркани и тел. После минах на пластини, сега вече съм на така наречения драй селл (суха клетка б.ред). Мога да кажа, че има ефект и съм много доволен от постигнатите ми успехи. Ако някой има въпроси съм на разположение.

Не съм химик или физик, но имам познания в темите. Имам снимки на генератора, който ползвам, и кратки клипчета. За сега имам проблем, че водата, която ползвам придобива ръждива утайка, сега ползвам и други химикали, но нимам успех. Бих се радвал ако някой може да ми помогне по този въпрос.

Във форума се пише на кирилица и със спазване на граматическите правила!
Преведох коментара от шльокавица на кирилица и го редактирах. След като сте си регистрирали потребителското име на кирилица, би трябвало и да можете да пишете на нея. Всички проблеми, свързани с кирилицата са описани в началото на форума.
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 09:57:09 am от altium »

vitan

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #138 -: Юли 12, 2010, 12:44:29 pm »
Здравей,

Ако си поръчаш от Деспа Браун (от Малко Търново) книгата на нейния баща за Брауновия газ ставаш малък експерт по електролиза. Дори не е необходимо при желание да стигаш до браунов газ. Това много ще повлияе на ъгъла на запалване. Можеш да стоиш и на обикновена електролиза. Това, което много ме вълнува е износването на двигателя, защото обезмисля всякаква икономия. Как е при теб с времето? Пада ли компресията?

Водата трябва да е дестилирана. В най-най-краен случай филтрирана през филтър от активен въглен и йонообменни смоли. Ако не спазваш това правило, проблемите ще са в пъти по-големи от икономията...
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 03:35:06 pm от altium »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #139 -: Август 27, 2010, 01:44:23 pm »
Здравейте всички,
Stirling Allan в http://pesn.com/2010/08/26/9501693_Chat_with_Freddy_claiming_pickup_runs_on_water/ дава нова информация. Fredy твърди, че е постигнал 55 l/min. С такoвa количесво газ не само кола можеш да подкараш, но и танк. Имаше насрочена демонстрация, но се е провалила. Клетката е тип Stanley Meyer.
Иван

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #140 -: Октомври 04, 2010, 07:12:53 pm »
Здравейте всички, прикачам  файл с доклад, в който са описани процесите, протичащи в ДВГ при използването на водород като гориво и ефекта му върху екологичните му характеристики.
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 08:45:21 pm от altium »

Неактивен kolef1

  • Неактивен
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
  • Скайп: kolef2
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #141 -: Октомври 18, 2010, 04:59:48 pm »
Здравейте всички, причам  файл с доклад в който са описани процесите протичащи в ДВГ при използването на водород като горивото и ефектът върху екологичните му характеристики.

Ето един адрес на сайт с огромна информация и много връзки по темата:
http://www.free-energy-info.com/

Неактивен miroslav_yovchev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 21
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #142 -: Ноември 28, 2010, 11:15:57 am »
Здравейте колеги. Някой може ли да ми намери схема на пиезо изпарител на вода за 12в

Seeker

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #143 -: Ноември 28, 2010, 01:34:03 pm »
Ето една схема на ултразвуков изпарител. Но трябва да си намериш и пластина. Търси за около 2,4 МХц , с диаметър  около 12мм и дебелина 1,5 мм. Схемата се самонастройва според честотата на пластината.

vitan

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #144 -: Ноември 28, 2010, 04:02:54 pm »
От опит знам, че изпаряването на вода с ултразвук не е ефективен метод. А и ултразвука е достатъчно вреден, особено за по-големи периоди. За дълго каране пък изобщо. Неадекватния шофьор си е леко камикадзе.

Ако е за ДВГ – един прост топлообменник до горещия двигател и проблема е решен. Остава някаква механика и/или електроника за „дозирането”.

koce93

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #145 -: Декември 08, 2010, 02:00:33 pm »
Здравейте, отдавна работя по въпроса и попаднах на това: http://www.waterfuelcell.org/WFCprojects/Tero/series_cell_v1.2.pdf
Ако преведе някой 14 та страница там пише, че 1 л. бензин се равнява на 4000л. HHO, при 6 л. бензин на час за един двигател са нужни 24000л. HHO, което се постига с 60 киловата електроенергия. Това е 400 л. HHO в минута. Аз достигнах до 2 литра в минута или това е 0.5% икономия или при около 15 лв. гориво за 100 км. това са 7.5 стотинки. Тава е електролизера ми от посочения PDF. Монтирах го с втори алтернатор на 1.3 кола и не намирам икономия. Тези 0.5 % не мога да ги усетя. Успех.

tssdigital

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #146 -: Декември 16, 2010, 03:55:14 pm »
Запознат ли е някой с колата на Пламен Каменаров, която върви на вода. Според статиите той я е конструирал сам в Пловдив използвайки чертежи, които синът му намира от нета в сайтовете за свободна енергия. Колата ползва 80% вода / 20% бензин.
http://www.chudesa.net/p3401/

Дали някой знае от къде могат да се намерят подобни работещи схеми?

koce93

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #147 -: Декември 16, 2010, 05:11:41 pm »
Това е много-горивен процесор GEET, при него има друга измама и това е, че работи докато се изпари горивото и част от водата от резервоара разтворено с вода и угасва. За него чети тук:
http://mazeto.net/index.php?board=2.0
и тук: http://pantone.hit.bg/geet.htm
и тук: http://pantone.hit.bg/jean_tests.htm
Успех.

Hacko

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #148 -: Януари 04, 2011, 07:54:48 pm »
Не е ли по-добре да се работи по въпроса на коли с Пантон /GEET/ реактори, от колкото с електролиза? При Пантон пак се прави ННО , но с тази разлика , че няма нужда от ток. И икономията достигала до 80% вода и 20% гориво. Поне така казват от въпросните сайтове. А и шкодата на пловдивчанина е била на същият принцип.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
  През последните дни в разговори с Тариел Капанадзе, той ме запозна с успешно експериментирания от него метод за каране на автомобил на вода и как това става. За целта той използва биокатализатор, който се държи в подходяща кутия в автомобила и е във вид на едър прах. С предварителна настройка се регулира подаването на капки вода, които падат върху биокатализатора при което, водата веднага се разлага на кислород и водород. Не сме говорили как става разделянето но кислорода се отвежда към въздушния вилтър а водорода се подава в горивната камера през канала за горивото.
  Биокатализатора по думите на Тариел Капанадзе представлява зелени и тъмни речни водорасли които се изсушават, сепарират, сушат, сепарират и накрая се стриват. Водораслите съдържат шест месеца живеещи бактерии, които разлагат водата а след обработката това става изключително ускорено.  Важно е използваната вода да е добре филтрирана и пречистена. По думите му, не се използва дестилирана вода.  При неговите опити, той е използвал водорасли от реката, която е наблизо.