Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 320079 пъти)

voikov

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #120 -: Септември 25, 2009, 03:52:56 pm »
Между другото за Брауновия газ
Преди доста време гледах дно клипче ,той се държи доста странно към различните метали
Примерно стоманата я топеше за секунди а при поднасяне към алумуниева плоча  ,върху алуминия просто се кондензираше пара и се стичаше на струйки.Може би с алуминиева глава е по добре да е мотора

ng eco energy

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #121 -: Септември 27, 2009, 08:20:50 pm »
здравеите
ас съм нов в форума
досега съм пражил опити само с ча6ки за крем карамел една в друга и несум ги монтирал на кола
но мога поне да ви кажа какви резултати съм  постигнал
5 броя чашки свързани +ННН- на 3 мм растояние
8 волта
15 ампера
1 литар в мин.
захранане с зарядно за акум. стара руска антика
електролит: натиева основа и чешмяна вода
слаб раствор
бес кодициониране
абе спартанска работа но за толкова ми стига времето
ина4е сега си търся качествена стомана и матерял за кутии и  започвам да работя по патента на Илия Вълков
с малко промени
моля да погледнете прикачения фаил и да кавете дали си струва да правя схемата


« Последна редакция: Септември 27, 2009, 08:24:51 pm от ng eco energy »

mosh

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #122 -: Септември 29, 2009, 11:30:37 am »

...


Мое лично не компетентно мнение базирано единствено върху скромният ми едномесечен опит: не си струва.
след като вече си експериментирал с клетка потопена в електролит, бих те посъветвал да си направиш един прост сандвич с 3мм уплътнение между ламелите.
Аз получих що годе приличен резултат.

Разбира се ако сметките за чашките са ти вярни, то моят резултат е далеч от постиженията ти.
Бтв, чашките не са ли алуминиеви? При електролиза с електроди от алуминий той не се ли разграждаше, при което се отделя значително по-голямо количество H?

ng eco energy

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #123 -: Септември 29, 2009, 02:46:50 pm »
чашките са от неръждавейка sus-304
след час рабта почва доста да грее
когато повиша олтажа явно става пробив и ампеража скача доста
но така или иначе приключвам с тези тенекии
много са трудни за дистанциране постоянно се бориш с пробиви и захранването е доста трудно
6те турся хубава стомана и се пускам на дулбоко
даже и ново сахранване 6те ми спретнат
само че става бавно    
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 02:51:48 pm от ng eco energy »

момчо

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #124 -: Октомври 03, 2009, 08:32:29 am »
най- накраят го намерих. ..и както сме казвали, съвсем случайно разбира се..  8)
Инджектора на Херман Андерсон. Къде сме виждали подобно устройство? Станли Майер.

дано съм оправил настроението на някой, както това оправи моето, когато го намерих.  :D
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 08:34:12 am от момчо »

taurus

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #125 -: Октомври 22, 2009, 08:49:01 pm »
Нещо интересно!

http://alt-nrg.org/vv.html

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Труда на Виктор шаубергер
« Отговор #126 -: Октомври 27, 2009, 09:51:50 am »
За да почне да ви се изяснява естеството на нещата представени от уважаваният caduceus, публикувам книгата за Шаубергер "Energy Evolution" на руски, издание 2007г.. Снощи я дръпнах от torrents.ru. Описана е историята, начина на мислене, подхода, патентите и чертежите на Шаубергер в 230стр.
Толкова добре е написана, че няма какво да се коментира по книгата.

mi68

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #127 -: Октомври 27, 2009, 11:46:22 pm »
Книгата е много полезна,трябва да се изкълве с кориците.На 118 страница"Енергията почти в чисто свое състояние може да бъде получена,когато всяка дадена маса(въздух или вода)се върти със скорост по-висока от скорокта на звука?Може би се разбира 330м/сек,по нататък на 120страница...просто защото въздухът водата се заставят да се движат от центъра към радиуса(центробежно),а не от радиуса към центъра(цетростремително)... на 122страница таблица с двата типа движения и от тук з-н за запазване на енергията не важи,защото системата е неинерциална и към F=m.a се прибавя F-корилиосова и F-цетростремителна/последните две сили са от ефира.
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 12:48:46 am от mi68 »

kallojan

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #128 -: Ноември 13, 2009, 01:22:33 pm »
Привет на ВСИЧКИ! Предварително се извинявам, ако пиша на неподходящото място и неподходящо съобщение - може да го изтрият администроторите...
Но искам да задам един въпрос, който отдавна ме интересува. Виждам че тук има компетентни хора, които вероятно могат да ми отговорят. Да направя уговорката, че съм доста бос по темите за коли, двигатели, физика и т.н.
Имам детски спомен от 70-те години - едни ентусиасти се занимаваха пред блока с една руска кола - по цял ден двигателят работеше, а те бърникаха вътре и нещо правеха. Необичайното беше, че имаше поставен буркан с вода и тръбичка в него, а тръбичката отиваше към двигателя (?!). От разговорите на хората останах в впечатлението, че вкарват ВОДА заедно с бензина и търсеха дозировката. Бях малък и не разбирах много, пък и кой ще тръгне да ми обяснява точно на мен.
ВЪПРОСЪТ ми е: дали съм разбрал правилно, че в двигателя може да се подава и вода заедно с бензина (около 10-15% май си спомням) и така да се намали разходът на гориво? При налягането в камерата тя гори както въглеводородите. Питам тук понеже темата се казва КОЛА НА ВОДА.

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #129 -: Ноември 13, 2009, 03:03:32 pm »
kallojan, обяснение ще намериш в една книга -  "Работа на ДВГ с добавки към традиционните горива". Качена е във форума. Ако имаш проблем с откриването и, пиши "на лично" и ще ти я пратя.

bengunbg

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #130 -: Април 17, 2010, 04:52:31 pm »
Мили колеги-експериментатори, За да си напишеш домашното,първо трябва да си научиш урока.Не може да говорите за нещо без да сте запознатипоне малко с него.Водородно-кислородната смес при изгарянето си образува "Имплозия"-вакуум,а бензинът и дизела-"Експлозия"-налягане-откъдето следва,че двете системи са несъвместими.Колеги,не откривайте тепърва топлата вода и парния двигател-те са открити много отдавна.Само в нашата мила татковина не се признава откритието на Илия Вълков.По цял свят неговото откритие е внедрено в производството много отдавна.Водородно-кислородни генератори се правят по цял свят-без "милата ни родина"-обяснимо защо.Такива генератори се правят в Америка,Корея,Тайван,Италия дори в Румъния и Сърбия.Американските са най-евтини-от 1400 долара до 2400 долара-в зависимост от количеството газ,което ти е нужно.На българския пазар се предлага изделието на италианската фирма"OWELD"но фирмата с която се свързах е натоварила цената ХХХ-пъти-30000 евро.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #131 -: Април 17, 2010, 05:57:54 pm »
Първо колега, моля те погледни темата за правопис. Правилно е да се оставя интервал след запетая, точка и пр.

Тук има майстори с дългогодишен опит. Поне двама души от форума познавам, които се занимават САМО с коли и с това си изкарват хляба. Познавам и един човек, който искаше да прави вакуумен двигател, но за сега няма успехи.

Колега, може ли да ни посочиш какъв е проблема с нашите разсъждения. Не е честно да ни се казва, че не сме си свършили домашното (аз от 4 години се занимавам с това домашно).

Сега за водородо-кислородните горелки. Които са чисти електролизери без разделяне на газовере (справка - патента на Илия ВЪлков). Всъщност по неговия патент интересното е искрището на изхода на горелката. Всичко останало е типичен електролизер. В неговия патент най-вече се пише за серийна клетка, с повишено напрежение и понижен ток, което е било недостатък до тогава. А по отношение на неговия двигател с вакуумно задвижване - няма никакви планове и информация.

За имплозията: да, при абсолютно чиста смес газовете при изгарянето си преминават от газообразно в течно състояние.
Има няколко проблема:
1. Трябва ОГРОМНО количество газ, за да се напълни цилиндъра на ДВГ само с ХХО газ.
2. При загряването в ДВГ свиването няма да е възможно, тъй като изгорелите газове ще се превърнат в силно нагорещени водни пари - няма да има възможност да се свият колкото при обикновени условия.
Да не говорим за смесване на въздух (азот) с водородо-кислородната смес, когато изгарянето ще предизвика загряване на азота и никакъв вакуум няма да се получи. Както написах - единственият начин е с огромно количество газ, или ако някой успее да накара ДВГ да работи против волята му и да прави някакъв постоянен вакуум с много малки порции HHO газ, но това за сега като опит никой не го е потвърдил, макар че има захванали се.

И все пак, понеже ние не сме си написали домашното, коя от всичките фирми предлага електролизер с КПД>1? Или коя от всичките прави ДВГ на вакуумен принцип? След като тук се мъчим, ще се радвам много някой да ни отвори очите.
« Последна редакция: Април 17, 2010, 11:04:20 pm от mzk »

bengunbg

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #132 -: Април 17, 2010, 08:21:16 pm »
   Колеги, темата по която пишем е "КОЛА НА ВОДА" , а не "КОЛА НА ВОДА и АТМОСФЕРЕН ВЪЗДУХ" - от тук Ви идва проблема. Разберете че, ако продължавате да работите по втората тема в скоро време няма да имате резултати. Ако искате и атмосферния въздух да участва непременно във вашите опити то тогава трябва да се поинтересувате - "как при електролиза на вода може да се отдели водорода от кислорода". От тук нататък проблема Ви е решен. Този ваш проблем е решен още през 1981 или 1982 година - не помня точно, но трябва да се поровя в старите книги. На този свят няма нищо "ново". Всичко "ново"е добре прикривано "старо" до момента, в който някой вземе да разрови старите неща и открие "новото" в тях. Примери: модота, зъбното колело, Питагоровата теорема и тн.....

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #133 -: Април 17, 2010, 11:05:29 pm »
А за занимаващите се по въпроса (аз не съм от тях) ще припомня, че разделянето става посредством магнити.

bengunbg, посочи някакъв източник на информация или да сподели собствен опит. В предния си пост написах моите мотиви и информацията, с която разполагам до момента. Всякакви общи насоки и приказки са излишни в този форум.
« Последна редакция: Април 17, 2010, 11:10:26 pm от mzk »

Тони

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #134 -: Април 18, 2010, 09:48:17 am »
Вакумен двигател, голямо количество Н+О и изключително ниско КПД. Няма вакум по голям от минус една атмосфера-инплозия. А при експлозия налягането в цилиндъра е доста по голямо. Освен водород и кислород в доста по малки количества трябва и работна среда, която има силно температурно разширение. Инжектиране на вода, водорода изгаря /инплозия/ а водата се разширява и извършва работа. Или се получава парна машина но с вътрешно горене на водород. Тук е добре да не се използва при засмукване въздух, зада се избегне охлаждаштото действие на азота.