Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 313388 пъти)

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #105 -: Май 11, 2009, 07:14:36 pm »
Orenda,
До колкото зная това може да бъде добавка към дизелов автомобил, но не и към дизелов агрегат за ток. Причината е че няма какво да възпламени ННО газа ако няма искра или нафта. При дизеловите автомобили нафтата не се спира. Количеството и за всеки такт е константа, а когато се натисне педала на газта добавяме ННО.
Агрегата е с постоянни обороти. Не зная дали въобще ще се получи запалване ако намалиш притока на нафта и добавиш ННО.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #106 -: Май 11, 2009, 09:18:57 pm »
Orenda,
До колкото зная това може да бъде добавка към дизелов автомобил, но не и към дизелов агрегат за ток. Причината е че няма какво да възпламени ННО газа ако няма искра или нафта. При дизеловите автомобили нафтата не се спира. Количеството и за всеки такт е константа, а когато се натисне педала на газта добавяме ННО.
Агрегата е с постоянни обороти. Не зная дали въобще ще се получи запалване ако намалиш притока на нафта и добавиш ННО.




Много благодаря Smileface
Разбрах че няма да стане с дизела, затова съм се ориентирал към
бензинов   
 (Отговор #8 #9)
http://mazeto.net/index.php?topic=521.0
Още веднъж благодаря за съвета и късмет

http://www.fuelfromh2o.com/hhogenerators.php
We also offer custom build Hydrogen Generator units for extremely large engines such as Electric Power Generator producing over 1 Megawatt, exceeding 27Liter engine displacement, contact us for details.
Това е в краен случай
« Последна редакция: Май 11, 2009, 09:33:28 pm от Orenda »

момчо

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #107 -: Юни 01, 2009, 01:57:20 pm »
http://www.metacafe.com/watch/yt-HOv8qohJYrk/hho_swiss_inox_cell_1st_attempt/


красота.. направо профи изработка..  ;D

mi68

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #108 -: Септември 14, 2009, 06:50:22 pm »
Имам идея клетка от 6 пластини да се използва като стабилизатор(реле регулатор за алтернатор) на 14В +/-1В.Идеята е,че клетката на браун е нелинейна държи се като ценеров диод.На практика се получава полужителна обратна връзка с увеличаване на оборотите на двигателя се увеличава ампеража на алтернатора и производството на браун газ се увеличава,само трябва възбудителната намотка на алтернатора дирекно да се свърже към +12В.Ще имаме ток 50-60А при ниски обороти без да кипи акумулатора.Имаме нов електрохимичен реле-регулатор за разлика от старите електромеханични и електронни реле-регулатори.
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 07:12:50 pm от mi68 »

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #109 -: Септември 14, 2009, 10:30:04 pm »
Забрави  , няма да  се  получи колега , това което ще стане  е напълно унищожена ел. инсталация на колата !!!
 

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #110 -: Септември 15, 2009, 09:36:17 am »
За  реле-регулатор ти трябва отрицателна обратна връзка mi68 ;)

ppankov

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #111 -: Септември 15, 2009, 09:43:10 pm »
Драги mi68,
и според мен ще стане, но в случай, че се монтира втори генератор за целта.
Някъде в тубата гледах, как един мексиканец ги беше наредил шест генератора :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #112 -: Септември 16, 2009, 09:32:15 am »
       И аз съм мислил по въпроса с дебита на оксиводорода в зависимост от оборотите, по скоро от натоварването на двигателя да се регулира. Но това няма да стане като се взема обратната връзка от оборотомера например, а по-скоро от вакумен датчик, който ще реагира в зависимост от това колко е отворена дроселната клапа.
       Така или иначе с малко електролизерче, което се използва само за подобряване разхода на гориво на автомобила/т.е. за по-пълното му изгаряне/, не би могло и дума да става, че то ще е някакъв фактор в енергийния разход на двигателя, най-вече поради малкия си дебит на изходния газ. Но въпреки всичко, мисля че на празен ход на двигателя/тихите обороти/ ще обогатява допълнително сместа, което ще води до неефективност, и може елементарно само с едно ключе на педала на газта да се променя тока в клетката.
       Не казвам, че съм прав, просто така мисля.
       
       Пълното захранване на двигател с оксиводород вероятно е възможно но големината на електролизера ще е с други размери. Самият Браун е карал колата си с две големи Браун-батерии, като е изминавал 1600 км. с 4л. вода. Не зная доколко това е вярно, направо звучи невероятно, но може и да е вярно!
       Ако се направи сметка колко литра газ ще е необходим за изминаването на тия 1600 км. и се обърнат във вода, ще се види че литрите са далеч над 4л. вода за тия 1600 км.
 
       Къде се крие разликата според мен: 
Разликата е в газа от електролизера, мисля трябва да се прави разлика между оксиводород и Браун-газ, едното е молекулен газ а другото атомен. Водорода и кислорода в атмно състояние при горенето си отделят значително повече енергия от тези в молекулно състояние, и нещо друго.
       Браун-газа, притежава необясними свойства от гледна точка на физиката и химията- според откривателя.
Избирателно, незнайно как, настъпват трансмутации при някой от елементите подложени на пламъка на Браун-газа, вероятно става дума за студен термоядрен синтез.
       Ето от тази разлика се получава и разликата в тампературата на нагряване на Брауновата горелка, която достига до 8 000 гр. и горелката, с обикновен оксиводород с температура на нагряване на не повече от 3000 гр. /ацетиленовата - 3500-4000 гр./

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #113 -: Септември 16, 2009, 03:18:36 pm »
 EDM electronics
за атомното разграждане и Браун газа си много прав, колега - освен това има доста паралели между клетката на Джо и обсъжданите електролизни клетки. Електролизата като такава е позната отдавна, количествено изчислена и т.н. При Джо е само средство за поддържане на оргонния поток, концентриращ се в клетката. Високата ефективност на електролизерите за ННО със сигурност има много общо с натрупването на оргон в системата, защото той по принцип увеличава потенциалните разлики и КПД, съответно продукцията. В старите текстове се споменава че ако слабичко фри енерджи устройство се сложи например в многослоен оргонен акумулатор - става мощно. Айде това е пасивен концентратор, няма да го разглеждаме. Но например Боб Бойс с трите намотки, произвеждащи кратни честоти /съгласно и теорията на Кийли за трите основни тока/ не е с прост електролизер в туба от Метро, нали  :) Не е лошо да се погледне и от тая гледна точка, айде успех!
 

mi68

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #114 -: Септември 16, 2009, 08:35:17 pm »
На теория нещата са ясни но на практика не вървят.Имам предвид трифазните синхронни машини(алтернатори),регулаторите са релеен тип(инпулсни) с високо КПД и вибрация на напрежението,то се изглажда от Акумулатора.Електролизер за стабилизатор ще работи в непрекъснат режим(аналогов).Най-просто газ се подава на двигател с пропан-бутан,в смисъл лесно се регулира изпарителя.За другите типове трябва сложна регулировка,за карбуратор трябва да се понижи нивото в поплавъковата камера или по-слажно да се изменят горивните и въздушни жигльори,което е по силите на напреднали потребители.От разни картинки става ясно,че газът се подава максимално близко до двигателя за да може искрата на запалването да възпроизведе Браун газ с изключително топъл пламък.От тук се увеличава скоростта на горене и КПД на двигателя се повишава като следствие трябва да се намали аванса.За класически автомобил на газ лесно се получава,за съвременен компютърджиски зор.За класически дизел лесно се настройва,регулира се аванса(намалява се) и рейката(обеднява се сместа,намалява се впъсканото гориво),за съвременен дизел зор.  
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 08:38:40 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #115 -: Септември 16, 2009, 08:43:53 pm »
    А само на оксиводород или Браун-газ накъде трябва да е момента на запалването, имайки предвид че съединяването на двете газа е съпроводено с имплозия?  :D

mi68

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #116 -: Септември 16, 2009, 09:10:57 pm »
Така е и стигнахме до извод,че е задължително мешане с въздух(азот) за разширение.На теория е ясно горенето трябва да свърши на 12-15градуса след ГМТ за да може двигателя да завърти в правилната посока(липса на обратно завъртане).В зависимост от съотношението газ и въздух се регулира и аванса но главата трябва да е чугунена,ако е дурал за 15мин изтанява и двигателя свършва заради инплозията.
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 09:16:01 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #117 -: Септември 16, 2009, 09:38:49 pm »
mi68, извинявай но защо мислиш че ако е алуминиева главата ще изтънее?

Това и ако си с малък електролизер/за подпомагане на горенето/ ли ще се случи. Питам защото съм с дизел и алуминиева глава.
Мисля за дизел малък електролизер - да, но за голям/т.е. изцяло на вода/ само на бензинка. 

lazy

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #118 -: Септември 16, 2009, 10:02:09 pm »
   Имплозията е резултат от горенето на газа. Тука е интересна топлината, която се отделя. Според MZK количеството газ трябва да е 4%. Другото е въздух (баласт), който се нагрява и така прави компресията в работния цикъл. Вероятно ще има добър ефект ако се вкара студена пара от тая дето правят ултразвуковите играчки, защото водните капчици ще увеличат обема си и оттам налягането. Най-елементарното от техническа гледна точка дозиране на горивото е:
     1. Акумулатор за определено (стабилизирано) налягане на газа
     2. Газова дюза(дюзи)
     3. Сигнала за дюзата е функция от оборотите и подналягането в смукателния колектор. Оборотите определят честотата на впръскване, а подналягането продължителноста.
     4. Коригиращи фактори (на по-късен етап)
       4а. Влияние на атмосферното налягане.
       4б. Преходни процеси (подгряване на студения двигател, ускорение)
     5. Обратна връзка за корекция на сместа.
   По т. 1 и 4 има доста противоречиви фактори. По т5. пълна мъгла :)
         
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 01:45:50 pm от lazy »

mi68

  • Гост
Re: КОЛА НА ВОДА
« Отговор #119 -: Септември 16, 2009, 11:43:15 pm »
Алуминият е най-добрият проводник на неотрино(оргон) и инплозията го смуква.Експериментално е потвърдено от колега от форума на малко моторче за косачка и захранено само от електролизер.Моторчето е с разглобена глава,корозирала,отнесена от инплозията за 15мин работа.При чугун оргона се взима от въздуха.При комбинирането с гориво нещата не са страшни и без това при горене се образува вода.Аз карам Лада на газ и за 1500км маслото на новия аспух се изми и от вътре ми е страшно раждясъл аспуха двигателя е на 96000км и не гори масло.Баща ми кара Лада с раздрънкан двигател горещ масло и изобщо не раждясва аспуха.
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 11:46:32 pm от mi68 »