Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Генератор на д-р Royal Raimond Rife

<< < (84/85) > >>

VITAN:

--- Цитат на: valex в Октомври 18, 2022, 08:57:43 am ---Така и така ще има процесор -> вземи измери честотата и няма да ти трябват филтри.
--- Край на цитат ---
Не ми трябва индикация на честота, а автоматична блокировка, при нейното отсъствие.
И общи фрази също.
Трябва ми конкретика...
С процесор на няколко мегахерца, мога ли да измеря 2MHz ?!
И да кажа с точност, това са 2MHz, а не 1,8MHz?
Ако можеше, отдавна да съм го направил...
А и освен мерене, MCU-то има и други задачи.

П.п. Сегашното MCU работи на..., на... килохерци. Нарочно. Не случайно.

valex:
Може да се измери. Не ти трябва 1Hz точност.

VITAN:

--- Цитат на: valex в Октомври 18, 2022, 10:44:28 am ---Може да се измери. Не ти трябва 1Hz точност.
--- Край на цитат ---
Правило на редактора (според Пламен Пасков):
- казал;
- показал;
- доказал; (със схема и код)
Ограничение - консумация няколко вата, пари не повече от тия в послеписа.

Послепис: В предложеното от мен решение има 6 операционни усилвателя, поместени в 3 чипчета. И Arduino Uno да речем...

valex:
Съжалявам нямам време да ти пиша код!
Ако не можеш се оправи с времената си сложи един делител 4060 за 0.9лв.
https://docs.arduino.cc/tutorials/zero/simple-audio-frequency-meter

VITAN:
1. Не го намирам за по-надеждно. Трябва да се дели поне на 100 или повече. Схемата както виждаш е за "Simple Audio Frequency Meter".
2. Не ми се мисли над "насипни" идеи.
3. Едва ли ще мога да направя симулация на процеса с Altium. По-скоро думата е абсурд, а не ми се губи време в експерименти.
4. В моята идея имаш 2 филтъра + 2 интегриращи прости RC вериги след тях + просто четене на 2 аналогови входа и логическо AND при софтуера.
5. Да правя честотомер хардуерно и софтуерно, та после честотата да я сравнявам? Не виждам за какво трябва да се усложнява програмирането. Както казах MCU-то си има и други задачи, а "честотомеренето" много усложнява. Щем не щем, пак отиваме на т.1.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия