Животът- начин на употреба! > Екология

Прибори за измерване на геопатогенни излъчвания

<< < (2/6) > >>

GMG:
   
--- Цитат ---Съответно, когато в една такава област се направи заземяване спрямо друга сравнително неутрална област, то межу двете имаме потенциална електрическа разлика и ток, при все че се използва един и същ заземяващ метал...
--- Край на цитат ---
 

    teofilius , много си теоритичен,
така може да си говорим до 2012 год. :)
Но, дай нещо реално и конкретно, освен твоите
клипове с 30KV и издигащи се балони!
Защо всеки от нас не си признае.......
Няма да бъда на всяко гърне мерудия, а ще дам
моя опит, практика и знания на тези, които са в
час /естественно/


   П.П. В нашия бранш има млади хора, които са....
меко казано излъгани от физиката.......
Например, на нас ни казваха едно време, че вакуума
е нищо, но ако се предават /добрите знания/ ,
на нашите синове, смятай, че в близките 10 год. ще
ходим до Марс без проблем и т.н.

   Това е дъъъъълга тема....

     Поздрави!!!

caduceus:
teofilius
Естествено че трябва да има разстояние и разлика в зоните за да се отчете, то затова са на сонда с измервателна глава тия прибори, получава се разлика между главата и индикатора който е на др. край на сондата. Най-грубо казано, според мен имаме два кварцови часовника с измерване на фазовата разлика която се получава когато единият е в зоната и забавя или забързва. Нещо такова е тоя прословут уред ИГА-1. Не е кой знае какво за изпълнение, дайте някакви предложения как да го направим - само теория не върши работа. Виждам че има кварцови резонатори на около 15 мхц за под левче, как се използва това - светнете ме като по-напреднали в електрониката  :) Че ще взема за срамотите на стари години да я уча и аз като никой не ще да помогне
Поздрави

vitan:
Аз лично много се съмнявам, че това е начина: да се търси разлика във времето. Но дори и да пердположим, че е така - едно любителско изпълнение може да доведе доооо............. уред за измерване на изменението на температурата между 2 точки. Трябва нещо като еталон - атомен часовник например.

За уред, отчитащ електромагнитно излъчване от порядъка на такива миниатюрни стойности, който елиминира страничен шум (дори и тоя на собствената си електроника) - не е лесна работа.

Иначе макар и да нямам излишно време, ще взема да се стегна да проектирам и направя по-добра версия на детектора на скаларни вълни. Има ли разлика в потенциалите (във времето), може да няма електромагнитни вълни, но скаларни има (Например може да се отчитат колебанията в изменението на земното магнитно поле, макар и детектора да не се занимава с магнитна компонента. Важното е, че е колебание, при което не се сменя поляритета на полето). Ще поставя детектора в пълен фарадеев кафез за най-сигурно.

vitan:
Що си мисля, че този детектор ти е известен от един друг форум? Както и други работи, ама и тях все едно ги е нямало. Като му дойде времето ще има повече инфо.

teofilius:
Eдиния от вариантите който можем да направим е уред който измерва количеството положителни или отрицателни йони ( заряди) и полета на средата в дадения район , така че при преминаване, бързо ще се прави разлика.  Що се отнася до измерване на разлики във времето е достатъчно да се направят два високочестотни генератора а разликата и промените в честотата ще чуват като биене на което, при желание също може да се измери честотата. Със сигурност има и  други възможности но тази тема, не ме е интересувала особено.  В  тази книга  http://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnx0ZW9zZmVyYWVuZXJneXxneDozY2QxZWY5OGFkYjEzNDBm     има интересни електронни схеми по тази и др.теми...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия