Автор Тема: Теория, методи за изчисление и схеми на Трансформатор на Tesla  (Прочетена 64138 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Тази схема, с две лампи, я измислих за теслов трансформатор с повишена мощност. Но пълно разочарование, 0 високо напрежение. Заличава радио приемането в широк диапазон (АМ,ЧМ) 150 кХц--150 МХц. Времетраене до 5минути има положително влияние за душата, след това време си парцал, за 1-2 дни не можеш да се свестиш, дори и 10 кафета да изпиеш.
Генераторът трудно тръгва. Първо се включва отоплението на лампите (не е дадено на схемата, стандартно от трансформатор 6,3В/2А), като загреят лампите се включва анодното напрежение.
При едновременно включване на анодно и отопление, червени аноди и липса на генерации.
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 02:13:18 pm от mi68 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
"Заличава радио приемането в широк диапазон 150 кХц--150 МХц. Времетраене до 5минути има положително влияние за душата, след това време си парцал, за 1-2 дни не можеш да се свестиш, дори и 10 кафета да изпиеш.
Генераторът трудно тръгва."



Приятелю, Ми, ами ти си направил психотронно оръжие!!! - гледай да не изтрепеш тия от махалата!!!
Ако си готов да се жертваш за науката, докато измерваш различните параметри на генератора, дръж покрай теб едно куче и после една котка, и наблюдавай реакциите им... къде си намират място за лягане, нервни ли са, и изобщо какво правят?
А ти лично през това време си обвий главата с алуминиево фолио или някоя по-голяма алуминиева тенджера! - сериозно! Иначе може да психясаш! - съвсем!
Теорията с две думи е следната:
Организмът, и в частност мозъка, имат специфична съвкупна честота на вибрации... Ако снижиш честотата им - ставаш "парцал" И СКОРОПОСТИЖНО ДАВАШ "ФИРА", ако я повишиш - НА РАЗЛИЧНИТЕ ПО-ВИСОКИ ЧЕСТОТИ СТАВАШ РАЗЛИЧЕН ВИД ЕКСТРАСЕНС...
ПРЕВИШИШ ЛИ СЪВСЕМ - ОТИВАШ "НА КИНО"...
Опитай да реализираш същото и с транзистори вместо лампи... Схемата ти много ми напомня (в едната си част) на прост мултивибратор.
УСПЕХ!!! ::) ::) ::)
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 10:18:18 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Благодаря за препоръките,
Тази схема е трети усъвършенстван вариант. Първи вариант беше с кондензатори класически двутактен генератор Колпиц. Капацитета трябва да е до 10 пФ за това ползвах късо парче коаксиален 75 ома, но напрежението е 1 200В, честота в мегахерци и доста грее от тока на разместване. За това се принудих да ползвам паразитните (собствени) капацитети на лампите (от справочник съм ги взел), като ползвам двукръгов класически генератор, дроселите в катодите се разглеждат като трептящи кръгове.
Двуактният генератор има следните предимства:
-широк честотен диапазон
-повишена мощност - 4 пъти спрямо една лампа.
Една лампа съм я купил за 3лв., сега е 6лв., по са евтинджос от лампи 6П45С, цокъл "Новал" за 0,30лв. за обемен монтаж съм ги купил заедно с лампите. Получи се обратен ефект. Наблюдавам, че придобивам имунитет и увеличавам времетраенето при генератора, без да имам отрицателни последици. 
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 02:22:50 pm от mi68 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
mi68
един въпрос ако е възможно:
 Тези проводници по 3 метра дето си ги отбелязал опънати ли са или може да работят и нагънати правил ли си такъв експеримент.
А и понеже си започнал да свикваш с излъчването да те питам как ти е зрението когато си на тъмно, забелязваш ли някакви промени. 

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Радико,
Най-трудното е конструкцията на бобината. Просто схематично съм представил двойно спиралната бобина.  Нямам възможност да я снимам за момента. За тяло е взет един шперплатов, 10мм диск от макара за кабел с външен диаметър Ф 500, вътрешен ф70 (може се ползва дългосвиреща грамофонна плоча). Във вътрешният диаметър е намотана тънка едноредова намотка на ПВЦ тръба ф10, стандартна за теслов трансформатор. В случая не работи и отпадна.
Изработка на бобината: 6м многожилен проводник 1,5 квадрата с ПВЦ изолация от електроматериали, се сгъва на две (3м) и прогарям изолацията с поялник и калайдисвам. Това е средната точка за запояване на +Еа -- плюс анодно. Двата края отиват към анодите на лампите. Спойката е по средата на вътрешния отвор, изолацията е залепена с каноконлит. Трите метра проводник се прави рехава спирална намотка (с червен проводник съм начертал бобината, страна А, страна В) закрепвана с каноконлит през определена стъпка. Бобината не е сложна за изработка. На диска (палачинката) от двете страни има навити спирално по 3м проводник. 
Идеята е да имаме надлъжни радиални вълни LDM и напречни ТЕМ. Явно LDM вълните водят до биологичните ефекти.
Над 20 години виждам в тъмното, ориентирам се по земното магнитно поле и по местен радиопредавател (кула).
Провеждал съм курсове на мацки да не им изстиват пръстите на студено... Хора от нулева кръвна група да търсят вода и кабели (руди) с багети, пръчки и без тях, сканиране по снимка и т.н.
Нямам наблюдение генератора да ми е повишил способностите. Когато съм в лошо настроение го ползвам за бързо (техно) оправяне, иначе ми трябва по-продължителна медитация над 20 мин.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 07:20:57 am от mi68 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Ми, навит ли си да отворим тема "Психотронни изследвания на Свободната Енергия", тъй като виждам, че си наясно с материала... Аз пък ще допълвам каквото съм понаучил за Овладяването на тази ЕНЕРГИЯ чрез упражняването на Йога... в който аспект пък аз съм водил доста курсове, включително публикации в медиите и ТВ предавания с мен...
А съм сигурен, че има всред нас и други вещи в темата... например Иван Димов... 

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Да стане според волята ти!
Тъй като си Йога си по организиран, по-бързо ще напреднем. Мен ме мързи и се мотая, една седмица не навивам и пробвам бобини, материала отлежава.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Калкулатор на Тесла трансформатор: