Автор Тема: Вартбург353W с GEET Pantone  (Прочетена 228006 пъти)

Stoi

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #60 -: Януари 27, 2008, 05:45:15 pm »
Вчера си купих и аз вартбург. Ще се ползва са служебна кола ,да вози една стълба из града. Мога свободно да си експерементирам с нея. Мисля да монтирам един GEET. Въртят ми се няколко идей в главата. Не може ли маслото вместо в бензина да се подава чрез дюза след карбуратора. Нещо като моно инжекция ,но само за маслото. Количеството масло ще се мени спрямо оборотие. Така ще може да се експерементира само с един реактор и един източник на запалитела смес. Какво мислите ?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #61 -: Януари 27, 2008, 05:48:23 pm »
Идеята е много интресна особено за приложение на Геет в двутактови ДВГ.

Още една идейка- пробвай да изолираш стоманената пръчка (сърцевината на реактора) от тръбата.

tomash

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #62 -: Януари 28, 2008, 06:50:09 pm »
Вчера си купих и аз вартбург. Ще се ползва са служебна кола, да вози една стълба из града. Мога свободно да си експер[color=ред]И[/color]ментирам с нея. Мисля да монтирам един GEET. Въртят ми се няколко идеИ в главата. Не може ли маслото вместо в бензина да се подава чрез дюза след карбуратора. Нещо като моно инжекция, но само за маслото. Количеството масло ще се мени спрямо оборотие. Така ще може да се експерИментира само с един реактор и един източник на запалитела смес. Какво мислите ?
 
Значи вариантите са два:
1. Подава се маслото отделно с помпа. Използва се помпата от мотоциклетен двигател с отделно подаване на маслото. За модела не мога да ти кажа но мисля че не е проблем да се намери информация.
2. Втория вариант е да се разпробие карбуратора над дроселната клапа точно където е стеснението.Там се монтира тръбичка която е свързана с поплавъкова камера. Нивото на маслото е малко по ниско от нивото на отвора в карбуратора. На тръбичката се монтира кранче с което се настройва количеството масло и това е всичко. Видях такава работеща система. Колата беше на газ. Настройката обаче трябва да се направи много внимателно. Човека ми обясни че доста време си е играл докато намери оптималното положение на крана. През зимата каза че слагал малко бензин в маслото да е с по-нисък вискозитет. Аз също съм решил да монтирам geet и естествено първото което ще направя е да подавам отделно маслото.       

« Последна редакция: Април 30, 2008, 12:42:22 am от altium »

Joro

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #63 -: Януари 28, 2008, 07:23:13 pm »
 В момента е в преработка и на български.
« Последна редакция: Април 22, 2008, 01:47:37 pm от Joro »

Stoi

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #64 -: Януари 28, 2008, 10:34:07 pm »
Ще чакаме с нетърпение ! Днес направих преглед на двигателя и се оказа, че не е много в час :( Когато извадя кабела на свеща от средния цилиндър оборотите почти не се променят. Сложих нови свещи и пак същото. Не държи обороти и гасне. Май ще търся друга кола за GEET експерементите  :-\

tomash

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #65 -: Януари 29, 2008, 04:23:00 am »
Провери си чукчето и наковалнята и кондензатора на втори цилиндър но първо си сложи една свещ и виж искрата може проблема ти да е от кабела или лулата. Започни с най простите неща.За оборотите на празен ход опъни малко жилото на газта. Когато изключиш един цилиндър оборотите на празен ход не падат много, разликата от 3 на два цилиндъра ще я осетиш осезателно когато натовариш двигателя. И още виж внимателно изпускателните колектори ако имаш цилиндър който не работи около колектора се образува мазно петно. А и свеща трябва да е омаслена. Надявам се че си сложил свещи с подходящото топлино число.  Не отписвай толкова бързо колата. Карал съм много коли и бензинови и дизелови и в интерес на истината варбурга ми е създавал най малко проблеми.     

Joro

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #66 -: Януари 29, 2008, 10:05:18 pm »
Получих писмо от американец, който  не е постигнал желан резултат с GEET.     
Dear Sir Pavlov, I\'am interested in the geet processor. What kind of geet processor did you build? I saw several kinds on the russian links. But my russian is none.
http://jeremiahsviolins.com/metro.html
I hope you can help me with those questions. So I can have a more economic and clean car. Best regards, Marco Pol
mailto:pol075@zonnet.nl
Личи си колко  погрешно  е захванал да вдига мощността. Той не използва вода, а само гориво, или по-точно масло през реактора и го задръства. Аз опитах само с дизел- но резултатът е много слаб. Без вода не се получава.
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 10:45:30 pm от Joro »

bat_rado

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #67 -: Януари 29, 2008, 10:53:51 pm »
Здравей Joro поздравления за успеха  :)

Ами аз одавна се чудя над този реактор на Пантон и след като днес поизрових форума доста идейки ми се завъртяха в главата. Та мисля да взема скоро да захвана един проект Геет Типо. Още малко обаче ще почета по темата, защото до колкото схващам дължината  на реактора зависи от двигателя.

И мисля да ставам нахален и да питам за доста неща от реализацията на проекта :)

Joro

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #68 -: Януари 29, 2008, 11:17:16 pm »
Здравей!
Общо взето, ако много мисли човек много е сложно. Всъщност принципът е много прост, но реализацията е трудна заради разликите в автомобилните технологии. Геет,брауновият газ, само използват енергията, която се крие във водата. Но водата, сама не е гориво.
Много се отчайват като виждат, че все пак гориво трябва. При сегашните ДВГ няма друг избор. Но можем да използваме енергията от водата за по-добри резултати, като мощност и икономичност. Това е доказвано стотици пъти.

« Последна редакция: Януари 29, 2008, 11:18:49 pm от Joro »

bat_rado

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #69 -: Януари 29, 2008, 11:27:21 pm »
Е да, то както си е описано трябва да го подкараш по някакъв начин този реактор все пак ;). А за технологично ...така си е първият път е най-гадно, но поне е удобен двигателя на мойто Типо за такъв вид промени.
Но първо доста чертане ще падне май :)

Joro

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #70 -: Януари 30, 2008, 08:48:10 pm »
Трябва да потърсиш в линковете към френски сайтове. Те имат вече готови разработки. Може да попаднеш на автомобил със сходни параметри като Tipo.
http://perso.wanadoo.fr/quanthommesuite/RealPMCPantone.htm

bat_rado

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #71 -: Януари 31, 2008, 08:13:26 am »
Да мерси за съвета :) Доста голям форум имат с много разработки :)
Интересното е кой тип изпарител - газов или с антифриз е по-успешен. От една страна газовият (с изгорели загове да го грееш) има по-голяма динамика, поради по-високата температура от изгорелите газове, но е по-сложен за управление. От друга страна използването на антифриз в изпарителя, чрез двойно дъно или серпентина май е по-линеен, но пък трябва повече време докато се достигне желаната температура. А и до колкото знам разботната темепратура е около 80 градуса.
Може ли да ти задам и няколко въпроса по управлението на цялата система.
До колкото разбирам реактора трябва да се пусне след достигане на необходима температура в изпарителя, и да се спре преди спирането на двигателя, за да не останат водни пари в системата. Има ли нещо такова?
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 05:32:13 pm от altium »

Тони

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #72 -: Януари 31, 2008, 11:52:49 am »
Аз използвам при мерцедеса подгряване с антифриз, но входния въздух към изпарителя също
подгрявам чрез серпентина навита около единия колектор. А за сметката е направих по следния начин:
1. 30% трябва да ти е подаването на пара/реакторен газ/
2. Смятам площа на смукателя
3. Правя фланец с плавно стеснение 15% и там вкарвам реакторната газ
« Последна редакция: Април 30, 2008, 12:45:11 am от altium »

bat_rado

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #73 -: Януари 31, 2008, 12:54:07 pm »
Май така като гледам първо ще изровя старата водна помпа, тя е с бензинов двигател, и на нея ще направя първи опити.... Само трябва да се сетя къде е  ;D
А един друг въпрос имам. Как задържате сърцевината на реактора (стоманената пръчка) да не се лашка напред назад?


Joro

  • Гост
Re: Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #74 -: Януари 31, 2008, 06:48:00 pm »
Правят обикновено пъпки с електрожен, за да я фиксират в тръбата. Има снимки-http://pagesperso-orange.fr/quanthommesuite/imagesreal05/aut9bxmoteumini.jpg