Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Вартбург353W с GEET Pantone

<< < (2/24) > >>

Joro:
Сместта ако не се поеме - поставил съм един елементарен клапан и тя отива към въздушния филтър- и магнитите.
Използвах медни тръби след реактора- там температурата е много висока, а преди него - обикновени меки връзки, бях сложил и поплавък за спирачна течност и така подава автоматично смес в барбутйора. Сърцевината е от арматура- сечението е 14 мм. Когато отворя крана до край губи мощност- почва да се дави и пуши.
Харчи около 1,5 л вода и спирт на 100 км., но ако съм на четиритактов и вкарам само сместта от реактора, без бензин- сигурно ще харчи повече водно-петролна смес. има още много, което може да се промени. Наистина при мен се постигна подобряване на горивния процес, тъй като двутактовите са с недостатъчно изгаряне, но пък това мазане ти връзва ръцете и все трябва да се съобразяваш с него

sheki:
виждам че и магнити си ползвал .. аз не бях чувал за тях когато четох за пантон .. и тъй като няма да сме единствените с въпроси бих предложил да направиш едно описание на цялата система със снимки :) като тези само, че може и описание със стрелки кое къде се намира .. и това нещо да се оформи като страничка (може администратора да го качи на сървара или ако не да му намерим друго удобно място)

Joro:
Ще опитам, само да намеря време за това!
 За магнитите разбрах от mazeto.net, четох въф форума- Gogo е дал подробно описание на първите страници. Прочетох книгата на Андреев, четох и руски сайтове

Joro:
Благодаря много за поздравите!!! До голяма степен дължа много на Вас и mazeto.net
Само веднъж сместта прегря и се получи лудо кипене. Това стана понеже бях сложил една щора пред радиатора за да изпробвам по-висока температура. Тогава двигателя почна да се дави, свалих щората, затворих крана след реактора и изфорсирах яко - всичко се нормализира след няколко км
По принцип при двутактовите тези експерименти са опасни, понеже може да блокира двигателя. Но тъй като вартбург е ефтина кола, не се замислям много.
Много са важни и свещите. Използвах едни- Golden Lodge- те с а перфектни но само при високи обороти и по- висока температура. Това си зависи и от вида на двигателя.

trax:
Жоро поздравления и от мен.
Много се радвам, че си успял да го подкараш и ще чакам с нетърпение по-подробните снимки и обяснения.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия