Автор Тема: Вартбург353W с GEET Pantone  (Прочетена 225075 пъти)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« -: Октомври 09, 2007, 09:38:46 pm »
Привет!
Монтирах GEET на двутактов Вартбург. Резултатът е поразителен!
Дължина на реактора- 37 см, сърцевината е от арматурно желязо, но ще я сменя със стоманено въже, тъй като е спираловидно. Разходът ми падна от 14/ 100 на 8/100- градско спортно, и 6/100 извънградско след 2000 км пробег. Реакторът е вертикално разположен, (след като се съветвах) тъй като центъра на земята е винаги юг. Ускорението ми се повиши чуствително- от 22 сек. 100 км/ч- на 9 сек-до 11 сек, в зависимост от регулировките. Използавам типичната двутактова смес през карбуратора, но максимално обеднена и загрята,  и през реактора- вода и биодизел или вода и спирт. Убеден съм вече, че трябва да се монтират поне два реактора- един за водата и другия за вг. гориво. Двигателят е безшумен, без характерното двутактово тропане. Около пет км след стартиране димът изчезва. Готов съм да го покажа на всеки. Монтирах и турбина Vortex след възд. филтър и магнити на  кутията на въздушния филтър- направиха ги в една фирма по поръчка - 7 лв- към 30 бр., каквато форма искаш. Доста се измъчих с настройките, тъй като пускам заради мазането и двутактова смес, но сега съм доволен въпреки че, може да се постигне много повече- но на четиритактов- там няма граница.
Качвам снимки-

« Последна редакция: Април 22, 2008, 01:37:19 pm от Joro »

sheki

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2007, 09:50:18 pm »
:D браво .. а как се справяш с подаването на газ , доколкото знам регулирането става с няколко кранчета, или просто подаваш постоянна смес на входа на карбуратора пък колкото вземе ?

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2007, 09:55:01 pm »
точно така- при подаване на газ, тъй като пускам и 2 тактова, двигателя засмуква достатъчно

sheki

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2007, 10:04:20 pm »
а сместа ако не се поеме не се ли губи ? това за пушенето първите 5км е явно щото е студен реактора и двигателя .. в това състояние каква е мощноста на колата ?

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2007, 10:08:39 pm »
Разбира се!
В началото мощността е много по-малка, но за 5- 10 мин двигателя заспива.
Реактора е от 1/2 тръба, вкаран е в първата търба след изп. колектор.
Съдът за подгряване- барбутйорът е поставен върху изп. колектор и се нагрява директно- като на котлон- оставих за следващ вариант де се подгрява от изг. газове. Заварките ги направи приятел, общо всичко ми излезе около 50-60 лв. и 2 дена труд.
 Не съм си поставял тежки задачи за ичисления. На сайта на Пантон има ценоразпис - за 250 щ.д. ти изпращат готови размери за твойта кола, но за нас това са много пари

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2007, 10:11:06 pm »
Сместта ако не се поеме - поставил съм един елементарен клапан и тя отива към въздушния филтър- и магнитите.
Използвах медни тръби след реактора- там температурата е много висока, а преди него - обикновени меки връзки, бях сложил и поплавък за спирачна течност и така подава автоматично смес в барбутйора. Сърцевината е от арматура- сечението е 14 мм. Когато отворя крана до край губи мощност- почва да се дави и пуши.
Харчи около 1,5 л вода и спирт на 100 км., но ако съм на четиритактов и вкарам само сместта от реактора, без бензин- сигурно ще харчи повече водно-петролна смес. има още много, което може да се промени. Наистина при мен се постигна подобряване на горивния процес, тъй като двутактовите са с недостатъчно изгаряне, но пък това мазане ти връзва ръцете и все трябва да се съобразяваш с него

sheki

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2007, 10:28:06 pm »
виждам че и магнити си ползвал .. аз не бях чувал за тях когато четох за пантон .. и тъй като няма да сме единствените с въпроси бих предложил да направиш едно описание на цялата система със снимки :) като тези само, че може и описание със стрелки кое къде се намира .. и това нещо да се оформи като страничка (може администратора да го качи на сървара или ако не да му намерим друго удобно място)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 10:32:47 pm »
Ще опитам, само да намеря време за това!
 За магнитите разбрах от mazeto.net, четох въф форума- Gogo е дал подробно описание на първите страници. Прочетох книгата на Андреев, четох и руски сайтове

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2007, 10:53:23 pm »
Благодаря много за поздравите!!! До голяма степен дължа много на Вас и mazeto.net
Само веднъж сместта прегря и се получи лудо кипене. Това стана понеже бях сложил една щора пред радиатора за да изпробвам по-висока температура. Тогава двигателя почна да се дави, свалих щората, затворих крана след реактора и изфорсирах яко - всичко се нормализира след няколко км
По принцип при двутактовите тези експерименти са опасни, понеже може да блокира двигателя. Но тъй като вартбург е ефтина кола, не се замислям много.
Много са важни и свещите. Използвах едни- Golden Lodge- те с а перфектни но само при високи обороти и по- висока температура. Това си зависи и от вида на двигателя.

trax

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2007, 09:39:37 am »
Жоро поздравления и от мен.
Много се радвам, че си успял да го подкараш и ще чакам с нетърпение по-подробните снимки и обяснения.

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2007, 02:58:53 pm »
EEEEEEEEEE Joro БРАВООООО
аз откога се чудех дали на вартбург 353 ще стане и ето че най накрая някой се е престрашил :)
Аз лятото си направих реактора сега само трябва да помисля за другите неща и първо ще го пробвам на друг двигател от 353 в мазето е сега :)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2007, 06:12:28 pm »
СЕГА ЩЕ КАЧА СНИМКИ С ОБОЗНАЧЕНИЯ.
ПРЕДЛАГАМ НЯКОЙ СЛЪНЧЕВ ДЕН ДА НАПРАВИМ СРЕЩА - ВСЕКИ КАКВОТО Е НАПРАВИЛ.
КЛИКНЕТЕ ВЪРХУ ОРИГИНАЛНИЯ РАЗМЕР ЗА ДА УВЕЛИЧИТЕ СНИМКАТА, ИНАЧЕ НЕ СЕ ЧЕТЕ.




« Последна редакция: Април 22, 2008, 01:38:03 pm от Joro »

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2007, 08:14:12 pm »
жоро а ти влизаш ли във форума за трабант и вартбург ?
Аз там пуснах тема с това което си направил дано не се сърдиш :)

Joro

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2007, 09:31:20 pm »
Не! Няма проблем.

porsche_power

  • Гост
Вартбург353W с GEET Pantone
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2007, 10:23:23 pm »
ти даже и си се регнал там майче вече.Ще опишеш ли в раздел "други" на подфорум Вартбург,за другите юзъри защото явно все още  това е "бошлаф"(реактора на пантон) за тях :(