Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Некоректно обслужване от Комет Електроникс

(1/2) > >>

krasyo7701:
Колеги регистрирах се в сайта на Комет Електроникс преди няма и 2 месеца и си поръчах от там един чип като за заплащане посочих наложен платеж чрез SPEEDY, по късно получих на имейла си потвърждение че поръчката ми е приета и след 6 дена ми го доставиха, зарадвах се всичко беше точно и си поръчах други части пратиха ми съобщение че поръчката ми е приета но на следващия ден видях че имам друго съобщение от тях в което пише че трябва да платя по банков път на посочен от тях IBAN номер в Райфайзен банк. В писмото си не дават никакви обяснения защо трябва да плащам по банков път. Моля споделете ако някой е имал подобен проблем

RUS:
Отговора вероятно е - данъчните ги принуждават.Ако следиш новините,задължават всички фирми да се разплащат единствено исамо през банки.Идеята е да могат да се следят всички приходи и разплащания.Кешовите разплащания клонят към 0 в този смисъл...

krasyo7701:
Това звучи неприятно. Нямам си на представа как става разплащането по банков път ще потърся из нета дали няма някоя статия да се ограмотя. Все пак мерси за имформацията

sheki:
Ако имаш дебитна карта примерно в дск ходиш в банката и активираш електроното разплащане , попълват се данни даваш и собствен гсм номер , трябва да получиш пликче с потребител и парола, логваш се на техния сайт, в менюто намираш опциите за генериране на сертификат за сигурност (най-добре използвай мозила като в последствие ще трябва да сложиш мастерпарола за паролите които се пазат в браузера) след като свалиш сертификата се инсталира в браузера (предполага се че ще е на собствен комп) евентуално може да се наложи да се изтеглят и едно други плъгин-и за браузера в крайна сметка си има описание кое как става и какво е нужно. Ако успешно си напавил нещата има тестване за подпис със сертификата, ако го минеш всичко е ок. След това просто ходиш на междубанкови преводи и попълваш необходимите данни, за потвърждаване на трансфера ще получиш смс с код за потвърждение, след попълване се прави плащането. Има различни видове плащания според това колко бързо искаш да идат парите, но бързите са доста скъпи, най-добре плащайте с "бисера" за един работен ден парите пристигат.

krasyo7701:
Благодаря ти за изчерпателната имформация сега само трябва да намеря време да отскоча до банката. С наложеният платеж беше много по лесно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия