Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа

<< < (2/21) > >>

administrator:

--- Цитат на: "akafazov" ---Така е. От това което видях е доста трудно да се налучкат точните честоти.
--- Край на цитат ---

Проблемът, според мен е, че всички се втурват да го правят с електронни схеми, а Стивън Марк изрично казва опитният модел да се подкара с лампи.

trax:
Проблема според мен е в оскъдната информация.
Тук има прекалено много въпроси и почти никакви отговори.
Освен това не знам дали ще се намерят много ентусиасти за лампови тестове.

Прочетох PDF-а и видях примерно това:
"Стъпка 1: на контролната намотка се подава много рязък импулс, ..."

1. Какво значи рязък? С много прави фронтове или много къс?
2. С каква продължителност 1ps, 1ns, 1us, 1ms ?
3. Какъв е този надпис HIGH VOLTAGE, колко high е този волтаж: 100V, 1000V, 100000V ?
4. Колектора доста дебел е нарисувам по всичките картинки, да разбирам ли че наистина трябва да е от дебел материал?

administrator:
По принцип тази схема е за хора, запознати с ТПУ-то.
Доколкото аз знам, много къс значи да бъде прекъснат ПРЕДИ тока да е достигнал до КРАЯ на намотката. Тогава се получава този феномен, наречен токов удер или kick. Това предполага и стръмен фронт.

trax:
А кой тогава е запознат с TPU-то, че да говоря с него :)

hristow:
Можем да побеседваме малко само че преди това искам да си направя малко експерименти . Има един чуждестранен форум където е изписано страшно много ама... маи не са го повторили още.Аз лично си мисля че може да се преопразува малко това ТПУ защото идеята е да се използва ЕЛЕКТРИЧЕСКО поле.Но тъй като в момента нямам никакви възможности за експерименти поради техн. причини ще го отложа за по-късно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия