Автор Тема: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа  (Прочетена 328070 пъти)

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2007, 02:15:33 pm »
:)
Съгласен съм за схемите, даже бих използвал НС серията, но транзисторите са  бавните елементи

venvel

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #16 -: Октомври 21, 2007, 12:57:58 pm »
Погледнете това видео : Succesfull TPU replication.wmv от http://mazeto.net:8080/Steven%20Mark%60s%20TPU/. Такъв КПД не бях виждал досега: IN - 3V , 0.2A ; OUT - 90V , 4A = 600 пъти !!!!!!! - ако е истина разбира се.

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #17 -: Октомври 23, 2007, 12:57:20 am »
Най-накрая да му обърнат внимание и в БГ на този Стивън Марк.
Така по темата ИЗГЛЕДАХ доста НЕКАЧЕСТВЕНО видео и тук таме качествени снимки но ми направи впечатление няколо момента на много от видео матерялите са показани пръстени със липса на вътрешен пръстен ? Как се обясняваа това
2 почти на всички липсва батерия или източник за захранване
"на 1 място даже видях огромен пръстен с намотани 9V батерии  :lol: вътре в него"  

Как се обяснява работата на схемата 74AC157 TP600-TPU в фаила pulser diagram.pdf синхронизатор на 3-те честоти или трябва да се посмеем взаимно (не са кратни 1,2,3 честота)

Сега конкретно за насройката хората на 1 от местата са описали точно как се настройва просто елементарно
1 след като се нареди цялата схема се подава генерация само на 1 бобина крушката трябва да почервенее жичката
2 бобина номер 1 остава да работи и сеподава на бобина 2 генерация жичката трябва да стане почти бяла
3 бобини 1 и 2 остават включени и се подава генерация на бобина 3 ако крушката се запали значи е добре настроено , има вероятност крушката да изгори от пренапрежение или пръстена да се запали и взриви ако са много точни стоиностите на генераторите до резонансните честоти на кръга

Има дадени таблици но те са за определени матеряли и определени честоти аиде ако има някакъв успех пишете
Последно четох че това устройство се е подкарвало само на 1 бобина и вместо дебелия проводник едим МЕДЕН  "Cu" КУБ от българин 70-те години "изчезнал безследно"

venvel

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #18 -: Октомври 23, 2007, 09:22:00 am »
Цитат
Намерих ги в Акерман (http://www.akermann.bg/) на малко солидна цена (100лв).

100лв не са чак толкова солидна сума стига да проработи TPU-то. Но схемата не е проста за средностатистическия българин бих казал. Освен това без осцилоскоп, така на сляпо или с налучкване едва ли би станала настройката на честотите.
Друго нещо-какъв би бил резултатът с две или една контролни намотки. В такъв случай схемата би се опростила. Аналогично може да се сложат 4 намотки на 90 градуса или 5 на 70 и т.н.
altium пожелавам ти успех и да се похвалиш какво си постигнал.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #19 -: Октомври 24, 2007, 05:04:07 pm »
Цитат
Как се обяснява работата на схемата 74AC157 TP600-TPU в фаила pulser diagram.pdf синхронизатор на 3-те честоти или трябва да се посмеем взаимно (не са кратни 1,2,3 честота)

:)
Схемата за синхронизация работи на принципа на биенето на две честоти, като едната е опорна(първия генератор) от него със закъснителна линия се получава разликата която е много кратък импулс предаван на първата намотка
другите честоти се настройват по първата по същия начин
:)
[/b]

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2007, 07:51:41 pm »
Ако е закъснителна линия това значи че най-високочестотната ще е намотка номер 1 и понискочестотни ще са намотки 2 и 3.
как да си обясня това
F1= 27.77kHz
F2= 60.606Khz
F3= 50.631Khz
Have the possibility to program at once the 3 frequency you want, the frequencies itself
must conform to the following table in order to have as output an automatic rotating field  
with 120degrees spacing. This can be done by allowing the division ratio to choose i.e. :3,
:7, :49 or other ternary values. It is clear that said ratios refer to harmonics. So if Finput is
known than F1 = Finput x 3, F2=Finput x 7, F3 =. Finput x 49. In our case we would have,
if Finput were set to 1000 Hz   - 3000Hz, 21000Hz and 49000Hz.

Или поне немога да си го преведа :(
от фаила ECD_Control_Requirements.pdf

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #21 -: Октомври 28, 2007, 09:35:24 pm »
Защо не си помислите за някои варианти на ТПУто? Човека ни е дал идеята- накарайте електроните да се движат под действието на ЕЛЕКТРИЧЕСКО поле! Тези бобини лично на мен ми се виждат малко излишни. Мисля да ги заменя с кондензатори и доста да променя схемата. Имам едно смътно усещане че съществува едно много по-елегантно и просто решение.
 Но все пак ви пожелавам много късмет.
П.С. Някой случайно да знае откъде човек може да се снабди с електродвигател със серийно възбуждане 20-50Квт до 100Волта захр. Или самолетен стартер?

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2007, 01:15:52 pm »
Ако разгледате добре схемата ще видите че най - високата честота със закъснителната линия е F3.
:lol:

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2007, 01:25:10 pm »
А намотките служат да създадат магнитно поле перпендикулярно на колектора за да се задвижат електроните по него, които създават електрическото поле.
Как ли ще стане това с кондензатори?

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2007, 09:01:41 pm »
Идеята е ел.поле да движи електроните а не магнитното, ако вместо бобини се поставят пръстени медни които да създават ел. поле може и да се получи нещо. Все още умувам над тази идея.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #25 -: Ноември 14, 2007, 09:27:21 am »
Идеята е добра!
:)
Принцапа на работа на електронната лампа.Навремето бях виждал една подобна схема в устройството на лазер.
:)
Ще гледам да я изровя

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2007, 09:54:15 am »
Здравейте! Аз също обмислям вариант с кондензатори но със сигурност напрежението трябва да е високо. Идеята е следната - в двата края на дебелия проводник от където се сваля енергия към товара се свързва по един кондензатор през който се подава високо променливо напрежение което създава електрическо поле в проводника задвижващо електроните в него. Същия принцип но с по различно изпълнение е ако проводника е например търба покрита с външна изолация ката в двата и края са увити два електрода във вид на пръстени през които се подава високочестотно електрическо поле. Теоретично разглеждайки постановката си мисля че управлението ще трябва да е с еднополярни напрежителни импулси а изходните проводници съврзани с търбата ще трябва да са посредством диоди така че управляващото поле да действа на електкроните единствено в търбата. Друг вариант за който се сещам е търбата да е надлъжно на електрическото поле поставена между два електрода но пак ще са нужни диоди за изходната мощност.   Във връзка с ТПУ си мисля че електроните в медния проводник се движат успоредно на електроните във възбуждащите бобини и съответно не би трябвало да се движат по дължината на проводника(това е по законите за индукцията) но от друга страна през самия меден проводник се пуска тока който създава поле така че дава определено управление...

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2007, 05:17:24 pm »
Така по въпроса направих няколко опита и резултата е отчайващ разочароващ .............
Генераторите са ясни на 74HC14 {единя елемент е генератор и II-я  буфер} X 3 броя.
Пред полевак IRF840 сложих 330 ома дотук на уред без товар всичко работи,несъм ползвал DIEC420 или заместител (много ми е скъп а и в някои схеми не го слагат).
Така да дойдем до същината на бобината,
Навих 2-а тороида, като единия 3мм медна тел на 76мм ПВЦ тръба 2навивки отделени една от друга както е в класическата схема  
otto_ronette_TPU_ECD-V1_0.pdf
бобините отстрани съм ги направил от лентов кабел за ХАРД диск по 2 броя на 120 градуса една до друга по 56 навивки всяка (не са на макари, с прошиване)

Другата бобина си я измислих на 3мм медна тел на 76мм ПВЦ тръба 6 навивки, бобините отстрани съм ги направил от лентов кабел за ХАРД диск по 2 броя на 120 градуса една до друга по 56 навивки всяка (не са на макари, с прошиване)
 така въпроса ми е от схемата дадена в otto_ronette_TPU_ECD-V1_0.pdf
" DIAGRAM 8"много ме интересува по компетентни от мен да си дадат мнението
връзките между PHAZE И СРЕДНА ТОЧКА НА 2-ТЕ БОБИНИ И ДРЕИНА НА ПОЛЕВАКА ТРЯБВА ЛИ ДА СЪЩЕСТВУВАТ ?
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 10:53:04 am от altium »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #28 -: Ноември 20, 2007, 10:17:07 am »
:) Доколкото мога да вярвам на очите си
връзката е м/у дрейна и проводника ZERO, а другият край на едната намотка е вързана към PHASE, а на другата към +12V.
Мисля си дали тези намотки не работят като трнсформатора на Тесла?:)

sheki

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #29 -: Ноември 21, 2007, 12:41:50 am »
ако схемата се разнесе по нагледно някои неща не мога да си ги обясня .. като например че фазата и нулата нямат никаква връзка , тоест ринговете единия 6" и 4" на фазата нямат връзка с ринговете на нулата , ел връзка има само с по голямата от допълнителните намотки , явно те са основния как да кажа източник на енергия, а това дали да има връзка между дрейна и нулата не мога да предценя ..