Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Електромобилите - неизгодно или екологично чисто

(1/4) > >>

goodyy:
Peugeot 309 Пример:
12 бр. акум. 12V 50 Ah пробег 30 км (до 30 %остатък) - 220Wh/km
Живот на батериите 20 000 км(600-700 заряда).

Резултат : 1 200 лв : 20 000 км (100лв/акум) = 0.06 лв/км*100 = 6 лв/км

              Заряд : дневна тарифа 0.22*100км*0.19 = 4,18 лв

    6 лв за батерии + 4.18 лв за зареждане

   Общо : 10,20 лв на 100 км.
Двигателът е на Костов.

goodyy:
На нощна е малко по-евтино.
Печелиш само ако обърнеш от бензин на електро.
Ако имам други резултати от други коли ще пиша.

Strashimir:
Да, при тази кола сметките излизат колкото за 5 литра бензин на 100 км. Разбира се, като консуматив при бензиновите коли трябва да се сложи и маслото на колата, което се сменя на 10 000-15 000 км. и струва да речем 30 лв. за ефтините и 60-80 лв. за скъпите масла, т.е. около 0,20 до 0,80 лв. за 100 км. добавъчно. В това число ги няма и другите поддържащи неща, като филтри, помпи, маркучи и прочее неща по поддръжката на един двигател.

Но всичко зависи от батериите или по-скоро от пробега който осигуряват! При 30 км. пробег нещата са много лоши! При 60 км. пробег са поносими, при 120 км. пробег за много добри, при 240 км. пробер за просто СУПЕР :-) Не, че батериите за 240 км. пробег няма да са по 10 000 лева, де ;-)

Ако колата е тежка, ако двигателя не е ефективен, ако батериите са с малък заряд и издъжат малко зареждания, няма смисъл от електрическа кола. Затова не съм и фен на превръщането на обикновенни бензинови коли в електрически, най-малкото заради теглото им и заради използването на обикновенни оловни акумулатори...

Честно да ви кажа много се впечатлявам от китайски електрически коли, които обещават супер пробег (с незнайни акумулатори). Жалко, че няма богати инвеститори, които да проучат дали може да се внасят в ЕС и съответната и регистрация в КАТ... Ето ви и линкове да гледате :-)

http://www.made-in-china.com/showroom/chinamotorcycle/product-detailmoUQFIMHZicZ/China-New-Model-Electric-Car-EV.html

http://cnpeace.en.made-in-china.com/product/FMxJbaIAqThL/China-5-Passenger-Nev-6kw-120-Volts-DOT-Electric-Car.html

Ето и една без подробни данни, но със впечатляващ пробег и дизайн :-)

http://www.made-in-china.com/showroom/henryli168/product-detailQqbxXovJgicp/China-Electric-Vehicle.html

Иначе на този сайт има безчеткови двигатели изпълнени като джанта (размери от 10 инча до 14 инча) за директно монтиране на полуоските, т.е. самото колело на колата е и двигателя! Мощностите са от 1.5 киловата до 5 киловата!

mzk:
Здравейте. Конвертирането в електромобил според мен е удачно при свръхефективни акумулатори (трябва да си ги измислим) или при ОУ (свободна енергия).

Преди много месеци писах за зареждане на акумулатор в импулсен режим, при който метод се очаква да се получи свръхефективност.


Е... Предположението ми се оказа вярно, сега има група, която работи по въпроса. Нямам желание да споделям информация, заради общия скептицизъм. Казано иначе, който търси- намира.

Бъдете здрави и дано скоро се получи свободната енергия, количествените натрупвания ВЗЕХА ДА СТАВАТ ТВЪРДЕ МНОГО!

vitan:

--- Цитат на: mzk в Декември 02, 2009, 08:20:24 pm ---Предположението ми се оказа вярно, сега има група, която работи по въпроса. Нямам желание да споделям информация, заради общия скептицизъм.
--- Край на цитат ---
Ако е репликация на известни устройства - добре. Но е важно да се запазят циклите заряд-разряд на акумулатора, щото ако се скапва бързо...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия